Örümcek Adam Amigurumi Tarifi

Örümcek Adam Amigurumi Tarifi

Süper kahraman denince akla gelen ilk isimlerden olan Örümcek Adam her macerasıyla bizleri heyecana sürüklüyor. Örümcek adam dünyanın en büyük marklarından birisi haline geldi. Yalnızca çizgi romanı ya da filmleri yok. Dondurması, mısır gevreği, oyuncakları, iç çamaşırları, kıyafetler, okul çantaları ve devasa bir açık dünya ve senaryo oyunu gibi akla hayale gelmeyecek her alanda ürünü bulunmaktadır. Özellikle küçük çocuklar onun yalnızca maceralarıyla değil aynı zamanda onun ürünlerini her yerde görerek de büyüyorlar ve o ürünlere sahip olmak istiyorlar. Maalesef bu lisanslı ürünlerin maliyeti biraz fazla olabiliyor.  Eğer sizin de ya da yakın çevrenizde küçük çocuk varsa ve Örümcek Adamı oyuncağını daha uygun fiyata temin etmek istiyorsanız bu Örümcek Adam amigurumi tarifi tam size göre!

Gerekli malzemeler tabii ki örümcek adamın kostüm renkleri olmalı ayrıca gözleri için keçe. Klasik örümcek adamı kostümü yaptığımızı unutmayın. Biliyorsunuz ki örümcek adam yıllar içinde stil değiştirmiştir. Örneğin düz siyah kostüm üstüne altın örümcek işlemeli kostümü de vardır. Ancak biz sizlere mavi kırmızı kostüme siyah örümcek ağı işlemesi olan kostümlü örümcek adam amigurumi tarifi vereceğiz. Eğer sizler başka kostüm yapmak isterseniz size verdiğimiz örümcek adamın kol ve bacak örgü ölçülerini alın ve kostümü kendi istediğiniz kostüme göre tasarlayın. Bizim size vereceğimiz tariften biraz daha farklı olacağı için bunlara dikkat ederek gitseniz yeterli olacağını düşünüyoruz.

Örümcek Adam Amigurumi Tarifi

Örümcek Adam Kimdir?

Örümcek Adam Marvel Comic tarafından yayınlanan bir süper kahraman karakteridir. Örümcek Adam’ın yaratıcısı Stan Lee bu fikirle ilk çıkageldiğinde çizgi roman yapım şirketleri bu fikre tamamen karşıydılar. Çünkü günümüzde de olduğu gibi örümcekler insanlar tarafından sevilen hayvanlar değillerdi. Bu yüzden radyoaktif bir örümcek tarafından ısırılmış ve bir süper kahramana dönüşmüş bir erkeğin hikayesinin ilgi çekici olmak yerine mide bulandırıcı olduğunu düşünmüşlerdi bu yüzden de hiç kimse onun hikayesini okumazdı. Ancak Stan Lee pes etmedi ve bütün zorluklara rağmen Örümcek adamı yayınladı. Başta zorluklarla karşılaşsa da hikâyenin gerisini biliyorsunuz.

Peki şimdi gelelim hikâyenin içindeki Örümcek Adama. Örümcek Adam aslında asosyal ve çalışkan bir lise öğrencisidir. İsmi de Peter Parker’dır. Bu çalışkan lise öğrencisi bir gün katıldığı bir bilim fuarında gezerken deneyden kaçan radyoaktif bir örümcek tarafından ısırılır. Örümcek ısırdıktan sonra ilerleyen saatlerde Peter bir örümcek gibi duvarlara tırmanabildiğini, örümcek hislerini, bir örümcek gibi orantılı şekilde güçlendiğini, örümcek ağı kullanabildiğini ve çevikleştiğini fark eder. Bu durumdan başta korksa da bu güçlerini denemeye karar verir ve bir güreş müsabakasına katılır. Güreş müsabakasında bir menajer onu keşfeder ve Peter’a bir teklifte bulunur. Peter teklifi kabul eder ve menajerden bir kostüm ister. Ancak çok sevdiği amcasının bir suçlu tarafından öldürülmesi Peter’ın gözlerini açar ve suçla savaşmaya başlar.

Örümcek Adam Amigurumi Tarifi

Örümcek Adam amigurumi tarifi yapılması en kolay şekliyle sayfamızda. Bunu eğer bir çocuğa hediye edeceksiniz çok mutlu olacağına eminiz. Değişik renkte amigurumi ipleri kullanarak kendi Örümcek Adamınıza değişik kostümler örebilirsiniz. Burada önemli olan sizin zevkiniz. Ancak orijinal olan renklerden çok uzaklaşmamanızı öneririz. Sonuçta kurgusal karakter bile olsa çocukların zihninde bir yere sahip olan bir amigurumi. Örneğin mavi yerine yeşil kırmızı yaparsanız evet çocuklar yine onun örümcek adam olduğunu anlar ama orijinalden çok farklı olduğu için oynamakta isteksiz olabililer ve hala orijinal kostümlere sahip oyuncaklarını istemeye devam edebilirler.

Bir önceki yazımız olan Nehir Bebek Tarifi başlıklı makalemizde Nehir Bebek Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.