Sevimli Ördek Amigurumi Tarifi

Sevimli Ördek Amigurumi Tarifi

Bugün sizlere sevimli mi sevimli tam çocukların seveceği türden olan bir ördek amigurumi tarifi vereceğiz. Sevimli ördek amigurumi tarifi zor değil ve çok ama çok sevimli. Özellikle küçük yaştaki çocuklara yapılmasını önerdiğimiz sevimli ördek tombul gagası, küçük yakalığı, saçındaki o sevimli lülesi ve paytak ayaklarıyla gönlümüzü fethetmeyi başarıyor. Eğer siz de küçük çocuklar için sevimli ördek gibi bir pelüş hayvan amigurumisi yapmak istiyorsanız ancak ne olacağını tam seçmemişseniz sevimli ördek amigurumi yapımını size şiddetle öneriyoruz. Ayrıca bu amigurumiyi yaparken kendinizi geliştireceğinize de eminiz. Bu amigurumi modelini özellikle küçük yaş grubu için öneriyoruz. Dikkat çekici parlak sarı rengi sayesinde çocuklar onu kolaylıkla tanıyacak ve bağlanacak.

Ayrıca bildiğiniz gibi amigurumi olsun olmasın oyuncaklarla oynamak çocukların zihinsel gelişimi için oldukça gerekli bir şey. İster satın alın ister amigurumi ipiyle kendiniz örün çocuklar için oyuncak seçerken en önemli kısmı malzemesi. Yaş grubuna göre değişmekle birlikte yeni doğmuş ve 3 yaş altı bebekler için özellikle plastik oyuncak tavsiye etmiyoruz. Amigurumi ipleri tamamen pamuktan olduğu ve oyuncaklar da yumuşak olduğu için bebeklere zarar vermez ancak bazı plastik oyuncaklar sert olduğu için çocuğa karşı bir tehlike oluşturabilmektedir. Bununla birlikte pamuk doğal olduğu için yapay olan plastiğe göre zaten haliyle sağlıklı. Bu sevimli ördek amigurumi modelini kullanmasanız bile sayfamızda bulunan pek çok amigurumi modelinden kendinize uygun birini seçmenizi öneririz.

Sevimli Ördek amigurumi tarifi

Çocukların Oyuncaklarla Olan Pozitif İlişkisi

Çocukların zihinleri birer boş sayfa gibidir. Bu yüzden çevresinde gördüğü her şeyi öğrenmek bilmek, ilişkileri keşfetmek gibi şeyleri isterler ve onların meraklı olma sebebi de aslında budur. Bu yüzden onlara oyuncak alırken, yaparken ya da örerken bunu unutmamak lazım. Demek istediğimiz tabii ki evinizde yüz çeşit oyuncak olsun değil. Ancak birkaç farklı hayvan, lego gibi yıktıkça farklı şeyler inşa ettikleri gibi oyuncaklar hem hayal dünyalarını daha da geliştirir hem de onlara oyun oynarken motor, sosyal ve fiziksel becerilerini geliştirir.

Sosyal beceri özellikle bebeklerin oyuncaklarla keşfettiği bir şeydir. Bebekleri çevreyi keşfetmeye başlatır ve duyguyu anlamaya hazırlar. Bir sorunu çözmek, renkleri tanımak gibi bilişsel becerileri kazandırır. Özellikle farklı farklı renklerdeki oyuncaklar onlara renkleri tanımayı kolaylaştırırken, bu oyuncakların isminin olması dil becerilerini de geliştirir. Ancak dil becerilerini özellikle anaokulu gibi diğer çocuklarla oyuncak paylaşarak ve oyun oynarken geliştirirler. Bebekler oyuncaklarla oynarken kollarını, ellerini, parmaklarını gibi farklı farklı uzuvlarını kullanırken aslında bunları nasıl kullanacağını öğrenir. Örneğin bir oyuncağı tutmak için parmaklarını nasıl kullanacağını öğrenir ve bu şekilde motor becerileri gelişir. Çocuklar oyuncaklarla oynarken yeni bir dünya yaratırlar yani hayal güçlerini ve mantıklarını kullanırlar. Normal dünyayı keşfederken bir yandan da zihinlerindeki dünyayı geliştirirler.

Sevimli Ördek Amigurumi Tarifi

Pek çok farklı konuya değindikten sonra konuyu toplamak gerekirse sevimli ördek amigurumi tarifi çocuğunuza güvenle yapabileceğiniz bir tarif. Oldukça sevimli olan görünüşüyle ilk önce dikkatini çekecek sonra üzerindeki farklı renklerle ve onun sınırsız hayal gücüyle geliştirecek. Oyuncaklar onu gerçek dünyaya hazırlayacağı için çocuğunuza en uygun ve eğitici oyuncakları seçmeye özen göstermelisiniz. Tabi ki burada kendinizin değil çocuğunuzun hangi oyuncağı istediği daha önemli. Sonuçta herkes birbirinden farklıdır ve çocuğunuzun seçtiği oyuncağı almak onun karakterine saygı gösterdiğinizi anlamasını sağlar. Tabii ki burada çocuğun her istediğini yapmanız ve şımarmasını sağlamanızdan bahsetmiyoruz. Ancak aradaki farkları daha rahat anlamak için başka yazılarımıza ya da kitaplara bakabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Pembe Panter Amigurumi Tarifi başlıklı makalemizde Pembe Panter Amigurumi Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.