Amigurumi Emzik Anahtarlık Tarifi

Amigurumi Emzik Anahtarlık Tarifi

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere amigurumi emzik anahtarlık tarifi vereceğiz. Bebekleriniz ve çocuklarınızın oyuncak bebekleri için oldukça fazla işlevi olan bir tariftir. Bu tarifle birbirinden farklı ve rengarenk amigurumi emzik anahtarlıklar yapabilirsiniz. Bu tarifi bebeklerinize de verme nedeniniz anahtarlık işlevi görmesinden ziyade tarifinde de birazdan bahsedeceğimiz gibi içine koyduğunuz boncuğu büyüterek dişlerini kaşıması için bir oyuncak yapmış olacaksınız. Özellikle amigurumi ipiniz tamamen pamuktan olduğu için piyasada satılan plastik diş kaşıyıcılardan daha sağlıklıdır. Çocuğunuzu özellikle bebeklik dönemlerinde plastiklerden uzaklaştırmalı ve doğal oyuncaklara götürmelisiniz. Bu amigurumi emzik anahtarlık tarifiyle çocuklarınızı bu şekilde sevindirebilir ve onlara sağlıklı oyuncaklar yapabilirsiniz. Eğer hazırsanız amigurumi emzik tarifini sizlere verelim.

Amigurumi Emzik Anahtarlık Tarifi

Amigurumi Emzik Anahtarlık Tarifi

Amigurumi emzik anahtarlık tarifi için gerekli malzemeleri sayalım. Öncelikle tabii ki iki farklı amigurumi ipi gerekli. Bir tanesi emziğin ön kısmı için diğeri ise arka kısmı için gereklidir. Özellikle emziğin ön kısmı için beyaz amigurumi ipi tercih etmenizi tavsiye ederiz. Genellikle plastik olarak satılan emziklerde o kısım beyaz olduğu için görüntüsü daha tanıdık gelecektir. Ancak siz farklı renkte yapmak isterseniz tabii ki yapabilirsiniz. Emziğin arka kısmı oldukça dekoratif olabilmektedir. Bu yüzden arka kısmında kullanacağınız rengi de iyi seçmelisiniz. Birazdan sizlere bununla ilgili fikirler vereceğiz. Eğer süslemek istemiyorsanız bizim görselimizde gördüğünüz gibi dümdüz tek bir renk kullanabilirsiniz. Yine oldukça güzel olacaktır.

Amigurumi emzik anahtarlık tarifini yaparken ihtiyacınız olacak diğer malzemeler tahta boncuk, amigurumi ipinize uygun tığ, anahtar klipsi, plastik halka ve makas. Bu tahta boncuğun boyutu size bağlıdır. Hangi boyda bulursanız onu yapabilirsiniz. Ancak bu bir anahtarlık tarifi olduğu için küçük almaya özen gösterin ancak örgü yapamayacağınız kadar da küçük olmamalı. Bu amigurumi tığ tarifini beben mevlütleri için de kullanabilirsiniz. Örneğin küçük bir tülbetin içine kuru lavantaları koyun sonra onun ağzını kalan şekli yuvarlak yapacağınız şekilde kapatın. Tahta boncuk yerine o tülbenti yuvarlak içine alın ve örün. Şeklin kalanını olduğu gibi yapın ancak anahtarlık kısmı eklemeyin. Oldukça şık bir tarif yapmış olursunuz.

Amigurumi Emzik Anahtarlık Süsleme Fikirleri

Amigurumi emzik anahtarlık tarifini süslerken önemli olan şey bu tarifi ne için yaptığınızdır. Eğer anahtarlık olarak yapacaksanız hemen her şeyi kullanabilirsiniz ancak eğer bebeğinize ya da bir bebeğe diş kaşıması için verecekseniz o zaman her elinize geçeni kullanmamalısınız. Gerçek bebekler için yapıyorsanız bu modeli oldukça sade yapmanızı öneriyoruz. Kullandığınız iple desenler verebilirsiniz. Örneğin birkaç renkli iplerle bunu yapabilirsiniz. Bu şekilde oldukça sevimli ve eşsiz amigurumi emzik modeli yapmış olursunuz. Bu gerçek çocuklara gideceği için içinde kullandığınız tahta boncuğu olabildiğince büyük tutmalısınız ki bebek dişlerini kaşımak için ısırırken kaşınan bütün bölgelere değsin.

Amigurumi emzik anahtarlığı oyuncak bebeklerin ellerine süs olarak verecekseniz ya da anahtarlık olarak kullanacaksanız o zaman istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. İsterseniz simlerle parlatabilir isterseniz küçük dekoratif boncuklar dikebilirsiniz. Bizim sizlere tavsiyemiz üstlerine küçük boncuklarla çevresinde gitmeniz. Örneğin bizim gibi pembe beyaz bir amigurumi modeli yaparsanız beyaz küçük boncuklarla gidebilirsiniz. Oldukça sevimli duracaktır. Oyuncak bebeğin eline vereceğiniz için plastik halka ile amigurumi örgünüz olan o yuvarlak kesime küçük bir çiçek deseni örebilirsiniz ya da buna benzer işlemeler kullanabilirsiniz. Amigurumi emzik anahtarlık yaparken kurdele ile de süsleyebilirsiniz. Emziğin tutma kısmına fiyonk atabilirsiniz hatta kalın bir fiyonk kullanacaksanız iple ya da kalem yardımıyla isminizi bile yazabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Cüce Tarifi başlıklı makalemizde Amigurumi Cüce Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.