Çay Ağacı Yağı ile Evde Cilt ve Saç Bakımı

Çay Ağacı Yağı ile Evde Cilt ve Saç Bakımı

Cildimiz ve saçımız bizim görünüşümüzü oluşturan temel unsurlardır. Eğer cildimizde veya saçımızda kötü ve sağlıksız durum varsa anında müdahale etmek isteriz. Buna rağmen sağlıklı bir cilde ve saçlara sahipsek bile onların bu sağlıklı durumunu korumak isteriz. Tabii ki bu noktada önemli olan sağlıklı kısmına ulaşmaktır. Eğer sürekli televizyonda gördüğümüz ünlülerin ve mankenlerin mükemmeline ulaşmaya çalışırsak ve sürekli farklı farklı bakım ürünleri kullanırsak kendimize sadece zarar veririz. O görüntülerin sahte olduğunu yani ya aşırı makyajlı ya da üzerinde oynanmış görüntüler olduğunu unutmayın. Her insanın görüntüsünün eşsiz olduğunu ve önemli olan sizin sağlıklı bir görünüme sahip olmanız olduğunu da unutmayın. Şimdi o sağlıklı ve güzel görünüşe çay ağacı yağı ile evde cilt ve saç bakımı yaparken nasıl ulaşabileceğinizi anlatalım.

Çay Ağacı Yağıyla Evde Cilt ve Saç Bakımı

Çay Ağacı Yağı ile Evde Cilt ve Saç Bakımı

Çay ağacı yağını aslında farklı farklı şekillerde kullanabiliriz. Sadece saçımızı iyi yapmaz, cildimize de faydalıdır. Doğal olarak iyi göründüğümüz için de moralimiz düzelir. Çay ağacı yağı ile evde cilt ve saç bakımı anlatmaya başlayalım. Saçlarınız için çay ağacı yağını şampuanınıza karıştırın. Güzelce çalkalayın ve ta da kullanıma hazır. Bu kadar kolay olduğu için işe yaramayacağını düşebilirsiniz. Ancak çay ağacı yağı kepeğe karşı birebirdir. Saç köklerinizi uyarır ve kan akışını hızlandırır. Anti bakteriyel etkisi ile kafa derinizde olan mantarları öldürür. Ancak eğer hassas bir cildiniz varsa çay ağacı yağı biraz sert gelebilir. Kafanıza kullanmadan önce elinize biraz sürün. Eğer kızarma ve tahriş olma belirtisi olursa kullanmayın.

Sivilceli bir suratınız varsa bu tarif tam size göre. Bir parça pamuğun üstüne birkaç damla çay ağacı yağı damlatın. Çay ağacı yağının içerisindeki antienflamatuar etki cildinizde sivilce çıkan bölgeyi yatıştırır ve temizlenmesine yardımcı olur. Düzenli ve sürekli kullanımda hem cildiniz sivilcelerden arınır hem de temizlenir ve sağlıkla parlamaya başlar. Ayrıca çay ağacı yağının kokusu doğal bir yatıştırıcıdır. Yüzünüze sürdüğünüzde ya da banyo suyunuza damlattığınız yaklaşık on damla ile günün siniri ve stresinden kurtulacaksınız. Sakinleştirici etkisi size enerji verir. Aynı zamanda vücut kokusunu da azaltır. Hem banyodayken kullandığınız çay ağacı yağını deodorant altına da uygulayın. Deodorantın kötü kokulardan koruma süresi dolsa bile çay ağacının sizi sürekli koruması sayesinde rahatça spor yapabileceksiniz.

Çay Ağacı Yağı Sayesinde Evde Cilt ve Saç Bakımı

Çay Ağacı Yağı Hakkında Bilmeniz Gereken Başka Şeyler

Çay ağacının cildinize, saçlarınıza ve saç derinize ne kadar iyi geldiğini anlattık. Antiseptik etkisi sayesinde yalnızca kafa derinizdeki mantarlarla değil aynı zamanda tırnaklarınızdaki mantarlarla da savaşır. Ojesiz tırnağa çay ağacı yağını uygulayın. Yalnızca tırnak mantarı değil sürekli oje sürmekten oluşan sarı lekeler de geçecektir. Çıplak tırnağınıza on on beş dakika beklettikten sonra elinizi ılık suyla yıkayabilirsiniz. Haftada bir ya da iki kere uygulayabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi pek çok farklı yerde kullandığımız bu çay ağacı yağı hepsi bir yerde olan bir bakım sunuyor. Kokusu biraz sert olsa da pek çoğunuzun bunu seveceğine eminiz. Avusturalya’dan gelen bu mucize yağ her ne kadar harika bir ürün olsa da eğer cildinizde alerjik reaksiyonlar görürseniz doktorunuza hemen başvurun. Özellikle hassas ciltli kişiler kullanmadan önce kollarının küçük bir kısmında denemeli. Burnu çok hassas kişiler için uygun olmayabilir. Buna rağmen güzellik sektöründe sihirli merhem olarak kabul edilen ve neredeyse her şeyde kullanabileceğiniz çay ağacı yağı eminiz sizin cilt veya saç sorununuzu da çözecektir.

Çay Ağacı Yağı ile Evde Cilt ve Saç Bakımı

Bir önceki yazımız olan Kuru Ciltler İçin Krem Önerileri başlıklı makalemizde Kuru Ciltler İçin Krem Önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.