Uzun Bacaklı Ayıcık Amigurumi Tarifi

Uzun Bacaklı Ayıcık Amigurumi Tarifi

Hepinize merhabalar. Bugün de sizlere oldukça sevimli bir amigurumi tarifi vereceğiz. Oldukça sevimli olan uzun bacaklı ayıcık amigurumi tarifi hepinizin elinizin altında bulundurmak isteyeceği bir model. Çoğunlukla minyatür ayıcık oyuncak amigurumi tarifleri versek de gövdesi kısa bacakları uzun gibi birbirinden farklı görünen amigurumi modelleri de oldukça sevimli olmaktadır. Sizlere vereceğimiz bu tarifi özellikle bebek gibi yaşları küçük olan çocuklar sevecektir. Bu amigurumi oyuncağı tamamen minyatür olmadığı için bizce renk renk yapmanız daha iyi olacaktır. Hem küçük çocukların renkleri öğrenmesi açısından faydalı olacaktır hem de farklı renklerde yapmanız amigurumi oyuncağının bulunduğu odaya renk katacaktır.

Uzun bacaklı ayıcık amigurumi

Uzun Bacaklı Ayıcık Amigurumi Tarifi

Şimdi sizlere uzun bacaklı ayıcık amigurumi tarifi için gerekli malzemeleri vereceğiz. Öncelikle bu model biraz büyükçe olduğu için büyük gözlere ihtiyacınız var, makas, iğne ve iplik, elyaf, hangi renk yapmayı isterseniz o renkte amigurumi ipi, ağzı için beyaz ve burnu için siyah amigurumi ipi ve tabii ki en temel malzeme olan ipinize uygun bir tığ. Görselimizdeki gibi ya da başka şekilde süslemek isterseniz o süs malzemelerini de almayı unutmayın. Çocuklar için yapacaksanız ve görselimizdeki gibi kurdele takmak isteyebilirsiniz ancak ekstra güvenlik önlemi olarak kurdeleyi uzun bacaklı ayıcık amigurumisine dikmenizi tavsiye ederiz. Böylece küçük çocuklar uzun bacaklı ayıcıkla oynarken kurdeleyi çıkartamayacak ve yutamayacaklardır.

Kurdele size göre tek başına yeterli değilse uzun bacaklı amigurumi oyuncağınıza şapka takmaya ne dersiniz? Sitemizde daha önceden başka pek çok amigurumi tarifi için pek çok farklı tarzda şapka tarifleri verdik. Uzun bacaklı ayıcık amiguruminiz için de şapka harika olacaktır. Onu daha çok hanımefendi ya da beyefendi gibi göstermek isterseniz şapka oldukça iyi bir araç olacaktır. Bunun yanında bir tel yardımıyla şemsiye veya baston da amigurumi olarak yapabilirsiniz. Bu da oldukça güzel bir hava katacaktır. Bunların haricinde uzun bacaklı ayıcık amigurumi oyuncağınıza tişört, hırka, pantolon ya da elbise gibi kıyafetler örebilirsiniz. Kıyafetleri amigurumi ile örmenin uzun süreceğini düşünüyorsanız size dikmenizi öneririz. Özellikle eski Avrupa tarzında bir şeyler yapabilirsiniz. Bu modellere oldukça yakışacağına eminiz.

Uzun Bacaklı Ayıcık Amigurumi Süsleme Şekilleri

Az önce ona kıyafetler örebileceğinizi ya da dikebileceğinizi söyledik. Aslında bunu yaparak amigurumi oyuncağınıza zarar vermeden onu süslemiş oluyorsunuz. Hatta diktiğiniz ya da ördüğünüz o süslü kıyafetleri de boncuk, düğme, rozet, broş, simler gibi şeylerle süsleyebilirsiniz. Bunun haricinde bizim yapıtımız gibi kurdele vs. gibi süsleme yöntemlerine de yönelebilirsiniz. Bunları yaparken ördüğünüz amigurumi uzun bacaklı ayıcığın rengine de dikkat etmelisiniz. Örneğin pembe yerine krem tonlarında yaptıysanız ve öreceğiniz kıyafetler koyu yeşil tonlarında olursa oldukça güzel görüneceğine eminiz. Çünkü uzun bacaklı ayıcık amigurumisi oldukça beyaz tonlarında kullanılacaktır ve koyu yeşil gibi bir renk oldukça zarif duracaktır.

Bununla birlikte çocuklar ya da bebekler için yapıyorsanız kendinize yaptığınız gibi krem renkleri yerine daha çok parlayan renkleri seçmeniz gerekir. Çünkü çocuklar en çok bu tür şeylerle ilgileneceklerdir. Örneğin görseldeki gibi açık pembe uzun bacaklı ayıcık amigurumisi yaptınız diyelim. Burnundaki kalbe daha çok vurgu yapmak için boynuna ucunda kalp olan bir kolye takabilirsiniz. Ya da kulaklarının içine kalp şeklinde amigurumi örgüsü örebilir ya da keçeyi kalp şeklinde kesip dikebilirsiniz. Burada söylememiş olsak da kalbin rengi de çok önemlidir. Pembe uzun bacaklı ayıcık amigurumisinde tıpkı ağzını yaptığınız gibi beyaz yaparsanız hem uyumlu hem de dikkat çekici görüneceğine eminiz.

Uzun bacaklı ayıcık amigurumi tarifi

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Uyuklayan Kedi Tarifi başlıklı makalemizde Amigurumi Uyuklayan Kedi Dekorasyon Önerileri ve Amigurumi Uyuklayan Kedi Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.