Amigurumi Kalem Arkası Süsü Tarifi

Amigurumi Kalem Arkası Süsü Tarifi

Hepinize merhaba arkadaşlar. Eğer çok sıkıldıysanız ve küçük bir amigurumi molası vermek istiyorsanız ya da çocuğunuzun kalem arkasını ısırma alışkanlığı var ve bu zararlı alışkanlığı nasıl engelleyeceğinizi bilmiyorsanız o zaman tam sizlere göre bir tarifimiz var. Amigurumi kalem arkası süsü tarifi ile karşınızdayız. Bu sevimli kalem arkası süsleri özellikle ilkokul çağındaki çocuklar için yapabilirsiniz. Bu tarif oldukça kolay ve pratik olduğundan hem fazla vaktinizi almayacak hem de yaptığınız kişiyi oldukça sevindirecektir. Eğer bu amigurumi oyuncağı ilginizi çekmediyse o zaman sayfamızdaki diğer amigurumi modellerine bakabilir ve birbirinden farklı ve güzel modelden en sevdiğinizi seçip örebilirsiniz. Lafı fazla uzatmadan yazımıza geçelim.

Amigurumi Kalem Süsü Yapılışı

Amigurumi Kalem Arkası Süsü Tarifi

Amigurumi kalem arkası süsü tarifi için gereken malzemeler ince amigurumi ipi ve amigurumi ipine uygun tığ. Amigurumi ipiniz eğer kalın olursa bu örülmeyi zorlaştırmaz ancak kalem arkasında büyük bir amigurumi süs olursa kalem ağırlaşacak ve kullanışsız hale gelecektir. Gözler için siyah boncuk ve az biraz elyaftan sonra malzemeleriniz tamamlanacaktır. Eğer çocuğunuzun çiğneme alışkanlığı yüzünden yapıyorsanız gözleri için siyah boncuk kullanmayın. Eğer fark etmeden oyuncağı çiğnemeye başlarsa boncuk kırılabilir ve ona çok zarar vermese de kötü bir görüntüye sebep olabilir. Bu yüzden boncuk yerine tığ ya da iğne ve iplikle kendi gözünüzü kendiniz oluşturabilirsiniz.

Kalem arkası süsü tarifi yaptığımız için bu model çocuklar arasında oldukça popüler hale gelebilir. Her ne kadar kendi çocuğunuz için yapmış olsanız da daha sonradan başka çocuklar da isteyebilir ve o çocukların annelerine ya da öğretmenlere satış yapmaya başlayabilirsiniz. Bu satışı ev hanenize bir kar olarak sayabilirsiniz ya da internete koyup oradan da satış yapabilirsiniz. Oldukça sevimli olduklarından kimse kolay kolay hayır diyemeyecektir. Kalem arkası süsünü yalnızca çocuklar değil yetişkinler de isteyebilir. Unutmayın bu tür sevimli süslerin yaşı yoktur. Eğer çocuk doktorları, anaokulu öğretmenlerinin bol olduğu bir çevreye sahipseniz o zaman bu kalem süsleri onların da işine yarayacaktır. Çocuklarla ilgili çalışan her meslek grubunun ilgisini oldukça fazla çekecektir.

Sevimli Amigurumi Kalem Arkası Süsü

Bu süsü istediğiniz şekillerde ve renklerde yapabilirsiniz. Vücut bölümünü tarife göre uydurursunuz ve kalan kısmı tamamen sizin hayal gücünüze ve istediğiniz renklere kalmıştır. Görsellerde gördüğünüz üzere biz papyon kullanmış olsak da isterseniz sizler daha farklı şeyler kullanabilirsiniz. Örneğin kurdele kullanabilirsiniz. Eğer elinizde bulunan kurdele kalınsa ortadan kesip onu güzelce boynuna fiyonk yaparak bağlayabilirsiniz. Ancak bunu bir çocuk için yapıyorsanız fiyongun çözülüp düşme ihtimaline karşı silikon tabancası yardımıyla silikonlayabilir ya da iğne iplik yardımıyla kurdeleyi yerine dikebilirsiniz. Bu şekilde pek çok farklı süsleme yapabilirsiniz. Örneğin o fiyonk kurdeleyi boynuna değil de kafasının üstüne dikmek gibi.

Sevimli amigurumi kalem arkası süsü yaparken sim gibi şeylerden de elbet yararlanabilirsiniz. Ancak çocuk için yapıyorsanız simleri tavsiye etmeyiz. Çiğneme alışkanlığı varsa bu daha da kötü olacaktır. Çünkü sim dokunulan yere bulaşır ve temizlenmesi de zordur. Bu yüzden çocuk çiğnemeye başladıktan sonra ağzının içinde ve çevresine simler bulaşacaktır. Tutkal gibi şeylerle simleri yapıştırmaya çalışmak daha da kötü olabilir. Bunun yerine kalem süsü amigurumisi yaparken sırt kısmı gibi estetik açısından kalem süsünü çok etkilemeyecek yerlere boncuk ya da ona benzer süsler dikilebilir. Örneğin boncuklarla çiçek dikebilirsiniz. Boncukların küçük olmasına dikkat etmenizde fazda var. Ancak yine çiğneme alışkanlığı olan çocuklar için yapıyorsanız bu süsleme yöntemi uygun değildir.

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Kaplumbağa Tarifi başlıklı makalemizde Amigurumi Kaplumbağa Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.