Düğün Dış Çekim Önerileri

A+
A-
Düğün Dış Çekim Önerileri

Sosyal medyada hepimiz denk gelmişizdir. Düğün fotoğrafı çekinirken gelin ve damat akla gelmeyecek pozlar veriyorlar ve oldukça komik oluyor. Sosyal medya gibi acımasız bir ortamda oldukça dalgası konusu geçiyor. Ya da dış çekim yapmaya giden gelin ve damat iskelede duruyor ve deneyimsiz fotoğrafçının talimatlarına uyuyor. Onun dediklerini yaparken iskeleden ikisi de düşüyor ve çekim durduruluyor. Bu gibi komik durumlara düşmek her ne kadar anlatılacak hikâyeyi arttıracak olsa da düğüne kadarki kısıtlı zamanımızda yeterince gergin oluyoruz ve kötü fotoğraf çekimleri ve yanlış mekân seçimleri stresimizi daha da arttırıyor. Bu yüzden sizlere düğün dış çekim önerileri yapacağız. Sonsuza kadar değişmeden kalacak olan fotoğrafların en güzel halini siz hak ediyorsunuz.

düğün dış mekan çekim

Düğün Dış Çekim Önerileri

Ailelerimizin düğün fotoğraflarına baktığımızda hepsinin iç mekân olduğunu ve arka plana konulan bir resimle dış mekân havası verilmiş olduğunu görürüz. Bu oldukça sahte görünüyor ancak eğer direkt dışarıda çekinirsek her şey gerçek olacağından bu dertten kurtuluruz. Bu yüzden sizlere düğün dış çekim önerileri yaparak bu güzel görüntüyü garantilemenizi sağlayacağız. İlk olarak fotoğrafçınız çok önemli. Eğer fotoğrafçınıza güvenmiyorsanız ve hoşunuza gitmediyse çekim sırasında da gerileceğiniz için onunla çalışmayın sonucu kötü olacaktır. Bazı hayvan dernekleri fotoğrafçılık hizmeti sağlıyor ve alınan kârı hayvanlara veriyor. Bunun gibi yerlere de başvurabilirsiniz. Çekim yaptığınız mekân kadar fotoğrafçının deneyimi ve onun size verdiği güven de oldukça önemlidir.

Düğün dış çekim mekan önerileri

Şehir Dışı Olsa Bile Değerlendirmeniz Gereken Seçenek: Kapadokya

Kendinizi ve eşinizi o doğal güzelliklerin olduğu yerde hayal edin. Özellikle yaz çekimleri için harika bir seçenek olan Kapadokya için şehir dışında bile olsanız gelip fotoğraf çekinmenizi öneririz. Arkada balonların olduğu ve sizin eşinizle gün batımına yakın saatlerde orada fotoğraf çekindiğiniz anlar bizim bile gözlerimizde canlandı. Eğer şehir dışından gelecekseniz bulunduğunuz şehirde de düğün fotoğrafları çekilmenizi öneririz. Hatta eğer biraz daha vaktiniz ve paranız varsa birkaç şehirde çekinmenizi öneririz. Damatlıkla kolay ancak gelinlikle zor olur diyorsanız kolay. Giyimi kolay gelinlik benzeri bir elbise kiralayabilirsiniz. Ara çekim mekânı olan şehirlerde o elbise ve daha hafif bir makyaj yaparsınız ve Kapadokya’da esas gelinlikle çekim yapabilirsiniz.

düğün dış mekan çekimi

Yaz Kış Fark Etmeyen Güzellik: Sapanca Gölü

Eşinizle ister yeşilliklerin ve ağaçların bol olduğu alanda çekinin isterseniz gölün yakınına gidin ve orada göl manzarasıyla çekinin. Nerede çekinirseniz çekinin harika görüneceğinizi biliyoruz. Fotoğraf çekimi haricinde de oldukça fazla ziyaret edilen Sapanca Gölü muazzam çevresiyle oldukça güzel fotoğraflar çekinebileceğiniz bir alan. Hatta sadece sevgiliyken ya da nişanlanınca arkadaşlarınızla ya da profesyonel bir kameraman eşliğinde fotoğraflar çekilmeye gidebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında saat 16.00-18.00 arası fotoğraf çekinmek için en ideal saatler. Güneş tam tepede olmayacağı için daha yumuşak bir ışık alabilirsiniz.

düğün dış çekim mekan

İstanbul’dakiler İçin Harika Bir Seçenek: Yıldız Parkı

Eğer İstanbul’da yaşıyorsanız ve fazla vaktiniz yoksa Yıldız Parkı’nı şiddetle öneririz. Şehrin göbeğinde olan Yıldız Parkı harika güzellikleri, kuğuları ve oldukça büyük alanı ile hem harika fotoğraflar çekilmenize hem de hoş zaman geçirmenize yarayacaktır. Her mevsim çok güzel olan parkı kış ayının sert şartlarından dolayı tavsiye etmeyiz. Ancak sonbahar, ilkbahar ve yaz mevsimlerinde harika oluyor. Sonbaharda kurumuş ve dökülen yaprakların güzelliği, ilkbaharın yeni açan çiçekleri ve tomurcukları, yazın ise doğanın tüm canlılığıyla karşınızda olması sizlere eminiz ki eşsiz bir deneyim sağlayacaktır. Yıldız Parkı’nı daha sonra tekrar tekrar ziyaret edeceğinize şüphemiz yok.

Bir önceki yazımız olan Gelin Makyajı Tüyoları başlıklı makalemizde gelin makyajı trendleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.