Dantel Örgü Çanta Modelleri

Dantel Örgü Çanta Modelleri

Dantel örgü çanta modelleri el yeteneğine güvenen kadınların tercih ettiği güzel bir uğraştır. Kimisi bunu yaparak kazanç elde ederken kimisi de hobi amaçlı yapmayı tercih ediyor. Zamanla kişiler o kadar model yapıyorlar ki yeni fikirlere de ihtiyaç duyuyorlar. Örgü çantaların üzerine yapılacak desenler ve yapılabilecek modeller hakkında bazı tavsiyeler bu yazıdadır.

Örgü çantalar için istenilen ipler kullanılabilir. Bu ipler evde artmış olabilir ve değerlendirilebilir. Özellikle karışık desenler içeren bir model tercih edilecekse eldeki iplerle yapmak maliyeti az tutacaktır. Evde kullanılmayan bazı tahtalar ve lastikler de kullanılarak bu çantalar daha kullanışlı hale getirilebilir. Yapması zor gibi gözükse bile öğrenilince sıklıkla yapılabilecek bir hobidir.

Kol Çantası

Dantel örgü çanta modelleri içerisinde en yaygın olanı kuşkusuz ki koldan çantalardır. Bu çantalar yapılırken kullanılacak iplere göre kişi kendi modasını yaratabilir. Çanta yuvarlak ya da kare olarak istenilen boyutta örülür. Ardından çantanın tutma yerleri kişinin tercihine göre kullanılabilir.

Bu çantaların tutma yerleri evde bulunan çember şeklinde metaller ile yapılabilir. Kullanılmayan bir eşyadan çıkarılan metal çember, üzerine çanta örülerek son haline getirilir. Çemberin büyük olması ve kolların geçmesi yeterli olacaktır. Çemberin büyüklüğü kişinin tercihine göre değişebilir. İsteyen kişiler büyük bir çember ile çanta kullanabilirler. Çemberin kenarlarından da geçirilecek örgü ile omuz bölgesinin rahat olması sağlanabilir.

Sırt Çantası

Evde kullanılmayan fularlar da çantalarda sap olarak kullanılabilir. İki tane fular kullanılarak örgü çanta yapılabilir ve aralarındaki renk uyumu yakalanırsa güzel durur. Eğer renk uyumu güzel yakalanabilir ise, yazlık alanlarda kullanılabilecek oldukça hoş bir çanta olabilir.

Dantel örgü çanta modelleri içerisinde sapını da kendisi örmek isteyen kişiler olacaktır. Bu kişilerin çanta ile aynı renk bir örgü yapması şart değildir. Çantada tercih edilen örgüye yakışacak bir renk ile de oldukça hoş bir çanta elde edilebilir. Kişiler isterse örgülerin arasına küçük boncuklarla şeritler geçebilirler. Boncuklar kol kısmında bulunmamalıdır, kola denk gelecek kısımlar çantanın zor taşınmasına neden olabilir.

Balerin topuzu modelleri başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Bir önceki yazımız olan 2020 İğne Oyası Modelleri başlıklı makalemizde El İşi, İğne oyası ve İğne oyası modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.