Pamuk Prenses Amigurumi Tarifi

Pamuk Prenses Amigurumi Tarifi

Tüm dünya tarafından bilinen ve sevilerek hala okunan Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler masalının ana karakteri Pamuk Prensesi sevmeyen yoktur. O kısa siyah saçları, mavi üstlü sarı etekli elbisesi ve o kırmızı saç kurdelesiyle zihinlerimize kazınmış olan Pamuk Prenses amigurumi tarifi artık sayfamızda. Klasik olmasına rağmen hala daha çocuklarımıza okuduğumuz Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler masalının Pamuk Prensesini hediye ettiğiniz kişi ya da evinize gelen misafirler görünce çok şaşıracak. Özellikle çocuklar için oldukça eğlenceli bir oyun arkadaşı olacak Pamuk Prenses amigurumisinin yapımı maalesef oldukça zor. Eğer amigurumi yapımına yeni başladıysanız daha kolay bir modelle başlamanızı tavsiye ederiz. Sayfamızda kolaydan zora pek çok farklı amigurumi modeli yayınladık. Dilerseniz diğer paylaşımlarımıza bakabilirsiniz.

Pamuk Prenses amigurumi oyuncağı

Amigurumi Yapımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Amigurumi sık iğne ve örgü tığ teknikleri ile içi elyafla doldurulmuş hayvan ve insan figürleri ördüğümüz bir Japon sanatıdır.  Genellikle bebekler ve küçük yaşta çocuklar için yapılır ancak siz kendi odanızı dekore etmek için de kullanabilirsiniz. İpler genellikle yapay maddeyle renklendirilmezler ve yumuşak olurlar bu yüzden bebeklerin odalarını gönül rahatlığıyla süsleyebilirsiniz. İpinizin çok ince olmaması önemli. İnce ipler kolayca kopabilirler ve özellikle küçük çocuklar oyuncağın içindeki elyafı yiyebilirler. İpin hızlı tüylenmeyen bir ip olmasına da dikkat etmelisiniz. Böylece amigurumi oyuncağınız daha uzun ömürlü olacaktır. Ayrıca ne kadar pislenirse pislensin gönül rahatlığıyla yıkayabilirsiniz de. Gördüğünüz gibi amiguruminin ana malzemelerinden biri olan ipin seçimi oldukça önemli. Alacağınız ipi önceden araştırırsanız hem bütçeniz hem de yaptığınız kişi için en sağlıklı kararı almış olursunuz.

Yapacağımız amiguruminin kimin olacağı da oldukça önemlidir. Mesela yaşı çok küçük bir çocuk için amigurumi oyuncağı yapıyorsanız pulsuz ya da boncuksuz modeller daha iyi olacaktır. Pulları genellikle uhu gibi yapıştırıcılarla oyuncağa sabitlediğimiz için kopma veya kırılma durumunda çocuk bunları yutabilir. Bu yüzden bu gibi durumların önüne geçmek için bu amigurumi modellerinden uzak durmanızı tavsiye ederiz. Tabii ki kendinize örüyorsanız bu tip şeylerden endişelenmenize gerek yok. Bununla birlikle eğer evcil hayvanınız varsa amigurumilerinizi onlardan uzak tutmanızı tavsiye ederiz. Eğer amigurumi oyuncağı onun için yapıyorsanız aynı küçük yaştaki çocuklar gibi boncuk, pul vb. malzemelerden kaçınmanızı tavsiye ederiz. Köpekler bu amigurumi oyuncaklarını çiğneyecekleri için bu maddeleri yutmasını istemeyiz. Kedilerse pençeleriyle saldıracakları için amigurumi ipi daha kolay kopacaktır bu yüzden sağlam bir ip aldığınıza emin olun. Hayvanlara ya da çocuklara yaparken ipin tamamen tüylenmeyen pamuktan olduğuna emin olun.

Pamuk Prenses Amigurumi tarifi

Pamuk Prenses Amigurumi Tarifi

Pamuk Prenses amigurumi tarifi için ana malzememizin nasıl seçileceği ve neye kesinlikle dikkat edilmesi konusuna değindik. Bu amigurumi oyuncağını farklı şekillerde kullanabilirsiniz. İsterseniz çocuğunuza verebileceğiniz gibi ev süslemede de kullanabilirsiniz. Örneğin Pamuk Prensesi içine sokabileceğiniz sepet gibi bir zemin bulursunuz. Bulduğunuz zeminin kenarlarından tutturursunuz ve Pamuk prensesi içine yerleştirip duvara asabilirsiniz. Dilerseniz kuşlar, çim gibi amigurumilerle Pamuk prensesin durduğu yeri süsleyebilirsiniz. Pamuk Prenses amiguruminizi yalnızca yatağın üstüne koyarak evinizi süslemeyebilirsiniz. İki elinin arasına küçük bir elma dikebilirsiniz ve elmanın altına bir kanca ekleyebilirsiniz. Kafasının arkasına vantuza takmak için ip bağlayın. Vantuzu dış kapının yanına yapıştırın. Pamuk Prenses amigurumisini de vantuzun kancasına takın. Elmanın altına koyduğunuz kancaya da boş market çantası koyabilirsiniz. Böylece markete gitmeden önce kapının hemen yanında asılı olan market çantasını görürsünüz ve yanınıza almayı unutmazsınız.

Bir önceki yazımız olan Buzu Amigurumi Tarifi başlıklı makalemizde Buzu, Buzu amigurumi ve Buzu amigurumi oyuncağı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.