Nehir Bebek Tarifi

Nehir Bebek Tarifi

Küçük çocukların yeni gözde oyuncağı olacak Nehir bebek tarifi ile karşınızdayız. Oldukça zarif ve hanım hanımcık görünen bu oyuncak bebeğin yapımı orta-zor diyebiliriz. Eğer amigurumi oyuncakları yapmaya alıştıysanız bu bebeği denemek sizin için oldukça faydalı bir iddia olacaktır. Biliyorsunuz ki amiguruminin faydalarından biri de sizin dikkatiniz sürekli onun üzerinde olacağı için beyni sürekli uyarması, hafızayı çalıştırması ve dikkati toplamayı öğretmesi. Sizler sadece yaptığınız amigurumiyi görebilirsiniz ve bunun tek faydasının belki sadece amigurumiyi hediye ederken ya da sattığınızda aldığınız ücret olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak bu çok büyük bir yanlıştır. Bu hobimiz bizi yaşlılıkta bekleyen pek çok hastalıktan koruyacaktır. En bilinen hastalıksa alzheimer.

Nehir bebek tarifi

Nehir bebek tarifi gibi amigurumi oyuncak yapabileceğiniz tarifler hafızanızı iyileştiriyor vs demiştik. Ancak örgü örmenin faydaları bu kadarla sınırlı değil. Diyelim sürekli stres altında kaldığınız bir işte çalışıyorsunuz. Stresin vücudumuzdaki en basit yansıması artan kırışıklıklar ve beyaz saçlar. Sürekli eden işe işten eve geliyorsunuz ancak stres atacak hiçbir şeyiniz yok. Amigurumi tam burada devreye giriyor. İşten çıktığınızda otobüsle eve giderken amigurumi örebilirsiniz. Otobüsle gitmiyorsanız eve geldiğinizde amigurumiye de başlayabilirsiniz. İlmekleri atarken ilerlediğinizi görmek, bir şeyleri başardığınızı bilmek sizi çok tatmin edecektir. Özellikle bazı işlerde yaptığımız çalışmanın insanların hayatlarını değiştirdiğini fark edemeyebiliriz bu da bizi işe yaramadığımızı hissettirip stres seviyemizi arttırır. Oysa örgü örerken tüm ilerlememizi biliyoruz ve başarı hissini tatmin ediyoruz.

Nehir bebek yapımı

Nehir Bebek Tarifi İle Rahatlayın

Şimdi sizlere sürekli örgü ören ninelerimizin neden bu kadar sakin olduklarının sırrını açıklayacağız! Şaka bir yana örgü örmek meditasyonla aynı yararlara sahiptir. Neyi nasıl yaptığımızı anladıktan sonra özellikle örgü çok rahatlatıcı bir iş olacaktır. Bu da özellikle stresliyken size terapi gibi meditasyon gibi gelecektir. Bu sayede depresyon, stres ve endişeli ruh halinizi iyileştirecektir. İnce motor becerilerinizi de geliştireceğinden boyama ya da amigurumi değil de kazak örmeyi öğreneceğiniz zaman sizi hızlandıracaktır. Çünkü buna benzer bir el deneyiminiz olmuş olacak ve vücudunuz bunu hatırlayacaktır. Ayrıca bu gibi yetenekleri öğrenirsek zihniniz sürekli açık olacağı için beyninize de iyi bir jimnastik yaptırmış olacaksınız.

Şimdi sizlere ilginç gelebilecek bir şeyi de söyleyelim. Örgü örmek sosyallik için de oldukça faydalı. Bağlantısız görünse de aslında çok kolay. Örgü örmeyi muhtemelen çevrenizde bilen birinden öğreniyorsunuz. İlk önce onunla yakın bir sosyal bağ kuruyorsunuz. Ondan sonra ise hobilerinizden ve kendinizden bahsederken yeni insanlarla tanışıyorsunuz. Örneğin bizim gibi internet sayfalarının altına yorum yapan kişiler de bir bakıma sosyalleşiyor. Elbette buna iş, arkadaş ve akraba ortamında da rastlayabilirsiniz. Çünkü örgü örmenin pek çok faydası var ve örgü örmeyi bilmeyen insanlar daha sağlıklı olmak için günbegün artıyor.

Nehir Bebek amigurumi

Nasıl Örgü Örmeye Başlarım?

Daha önce de dediğimiz gibi pek çoğumuz örgü örmeyi çevremizdekilerin yardımıyla öğreniyoruz. Ancak buna gerek yok. İsterseniz youtube gibi pek çok platformda nasıl örgü örülebileceği ile ilgili pek çok ders var hatta çoğu ücretsiz. İster amigurumi ister başka bir şey örün bununla ilgili açık kaynak bulabileceğinize eminiz. Gereken şiş ve ip gibi temel malzemeleri aldıktan sonra temel bir şeylerle başlayın. Biraz daha ilerlediğinizde istediğiniz tarifi yapabileceksiniz. Amigurumiye başlayacaksanız sayfamızı tekrar ziyaret etmeyi unutmayın. Pek çok amigurumi yapımı bulunan sitemizde size uygun ve sizin isteklerinize göre bir amigurumi bulabileceğimize eminiz. Oyuncak bebek ya da hayvan figürleri sizin tarafınızdan yapılmayı bekliyor.

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Mathilda Bebek Tarifi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.