Kadife İpten Geyik Amigurumi Tarifi

Kadife İpten Geyik Amigurumi Tarifi

Herkese tekrar merhaba. Bugün de sizlere oldukça sevimli bir amigurumi tarifi vereceğiz. Bildiğiniz gibi birbirinden farklı amigurumi ipleri bulunmaktadır. Yalnızca renk olarak değil aynı zamanda tür olarak da oldukça farklı olabilmektedirler. Bugün bu yüzden sizlere normalden farklı bir tür ip olan kadife iple amigurumi yapmayı göstermek istedik. Bugün sizlere kadife ipten geyik amigurumi tarifi vereceğiz. Bu kadife ipten yapılmış geyik amigurumi oyuncağı oldukça yumuşak ve dokundukça dokunmak isteyeceğiniz bir yapıda. Ayrıca bu geyik amigurumi oyuncağının şekli de oldukça sevimli ve boyutu da biraz küçük. Ancak bu onu yanınızdan ayırmak istememek için yeterli bir neden olacaktır. Lafı daha fazla uzatmadan tarife ve daha fazlasına geçelim.

Kadife amigurumi ipinden geyik nasıl yapılır

Kadife İpten Geyik Amigurumi Tarifi

Bildiğiniz gibi kadife ipler oldukça kalın. Bu yüzden tur sayısı az olsa da kadife iple yapılmış oyuncaklar büyük olabiliyor. Sizlere verdiğimiz kadife ipten geyik amigurumi tarifi yaklaşık 20 cm olan bir amigurumi geyik oyuncağıdır. Kullandığınız ipin markası ve kalınlığına göre boyut büyüyebilir ya da küçülebilir. Kadife iple çalıştığımız için vücut 3.5-4 mm tığ kullanıyoruz ancak boynuzlar daha küçük olacağı için 2 mm tığ kullanacağız. Burada boynuzların pamuklu amigurumi ipiyle yapıldığını söylemeliyiz. Gözleri normal dikiş iğnesiyle öreceğiz. Bu yüzden dikiş iğnesi ve ipliğine ihtiyacınız olacak. İçini doldurmak için elyaf ve fazla ipi kolayca kesmek için makas da lazım olacaktır.

Bu amigurumi modeli için temelde 3 farklı renge ihtiyacınız olacaktır. Açık kahverengi ve krem rengi kadife ipi ayrıca boynuzlar için pamuklu koyu kahverengi amigurumi ipine ihtiyacınız olacaktır. Tabii ki renkleri istediğinize göre seçebilirsiniz ancak görseldeki renkler bunlardır. Bu amigurumi oyuncak ne çok büyük ne de çok küçük olacağı için küçük çocukların ve bebeklerin kullanımına uygundur. Özellikle yeni doğan bebeklerin odasına oyuncak koyacaksanız kadife amigurumi ipini kullanabilirsiniz. Yumuşak olacağı için yeni doğmuş bebeğinize zarar vermez aksine onu rahatlatabilir. Kadife ipten olduğu için bu geyik amigurumi oyuncağı küçük çocuklar tutmak gibi motor hareketleri öğrenmesine yardımcı olacaktır. Kadife ip yumuşak olduğundan çocuklar için tutumu daha kolaydır.

kadife ipten geyik amigurumi tarifi

Kadife İpten Geyik Amigurumi Oyuncağı

Kadife ipten geyik çeşitli renklerde olabilir demiştik. Yalnızca krem, açık kahverengi ve boynuzlara koyu kahve kullanmak zorunda değilsiniz. Galeriye eklediğimiz farklı bir model kadife ipten amigurumi geyik yapımında birisi tamamen beyaz ve gümüş gibi açık renkler kullanmıştır. Oldukça zarif bir havası olan bu geyik bizden tam puan almayı başardı. Dilerseniz sizler de bu şekilde yapabilir ve geyiğinize çok farklı bir hava verebilirsiniz. Ancak unutmayın bu model bizim yaptığımız geyikten daha büyük. Gümüş renginde kadife ipten geyik amigurumi oyuncağı bizlere aşırı pahalı bir oyuncakmış gibi bir izlenim yarattı.

Bu şekilde renklerle oynayarak siz de kendi kadife ipten geyik amiguruminize olduğundan pahalı bir hava verebilir ya da klasik renkleri kullanarak onun sevimliliğine vurgu yapabilirsiniz. Sınırların dışına çıkmak istiyorsanız petrol mavisi ya da turkuaz gibi mavileri de geyik amigurumi oyuncağınız için kullanabilirsiniz. Hatta kiremit kırmızısı gibi bir renk kadife ipten olduğu için geyik amiguruminize hem de kırmızı ve kahverenginin o tatlı rengini vurgulayarak hem klasik hem de farklı bir oyuncağa sahipmişsiniz gibi bir izlenim verecektir. Ya da farklı renkleri de kullanabilirsiniz. Örneğin küçük çocuklara yapıyorsanız kafasını daha farklı kulaklarını daha farklı yapabilirsiniz. Farklı farklı renkleri görmek onların dikkatini oldukça çekecektir.

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Sevimli Kavanoz Süsü Tarifi başlıklı makalemizde Amigurumi sevimli kavanoz süsü tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.