Amigurumi Tavşan Kostümlü Büyük Bebek Tarifi

Amigurumi Tavşan Kostümlü Büyük Bebek Tarifi

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere amigurumi tavşan kostümlü büyük bebek tarifi vereceğiz. Daha önceden verdiğimiz tavşan kostümlü bebek tarifine benzese de bu tarif çok daha büyük ve uzun kol ve bacaklı. Bu şekilde özellikle küçük çocuklar oynarken rahat edeceklerdir. Bu tarif oldukça sevimli olduğundan küçük çocuklara tereddüt etmeden yapıp hediye edebilirsiniz. Ayrıca kostümü birbirinden farklı renlerde yaparak kendinize göre süsleyip kişiselleştirebilirsiniz. Bu şekilde el yapımı amigurumi oyuncağınıza daha da bağlanacaksınız. Güzel uzun kulakları da bu oyuncak bebeğe ayrı bir hava katıyorlar. Bu bir tavşan kostümlü bebek olduğu için eline amigurumi küçük bir havuç yapıp dikebilirsiniz. Oldukça sevimli olacaktır. Ya da koluna bir sepet yapıp içine bu küçük havuçlar koyabilirsiniz.

Amigurumi Tavşan Kostümlü Büyük Bebek Tarifi

Amigurumi Tavşan Kostümlü Büyük Bebek Tarifi

Amigurumi tavşan kostümlü büyük bebek tarifi için gereken malzemeleri saymaya başlayalım. İstediğiniz renkte orta kalınlıkta 2 farklı ip, ipinize uygun tığ, elyaf, emniyetli göz, iğne ve iplik gereken malzemelerdir. İstediğiniz renkte olmasına rağmen iplerinizden bir tanesi ten rengi olmalıdır ki bebeğiniz gerçek bir insana benzesin. Bunun haricinde seçeceğiniz diğer amigurumi ipi orta kalınlıkta olduğu sürece sizin zevkinize kalmıştır. Orta kalınlıkta bir ip seçmezseniz tarifinizin ilmek sayıları değişir. Bu yüzden eğer kalın ip kullanmak istiyorsanız bile hep kalın ip kullanın. Örneğin bir kısmını ince bir iple diğer kısmını ise kalın bir iple örerseniz bitirdiğinizde bu iki kısım oldukça farklı görünecektir.

Kilitli göz seçmeniz ise önemli olan diğer bir noktadır çünkü eğer gözleri düşerse ve küçük bir çocuk oynuyorsa o zaman pek çok risk ortaya çıkar. Çocuk onu yutup boğulabilir veya kulağına sokmaya çalışabilir. Eğer o sırada siz başka bir işle meşgulseniz bu tür şeyler olabilmektedir. Bu yüzden amigurumi tavşan kostümlü bebek her ne kadar çocuklar için uygun olsa da eğer kalitesiz bir kilitli göz kullanmışsanız oldukça farklı risklerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Tavşan kostümlü bebek tarifi özellikle yaşı küçük çocuklara uygundur çünkü bu oyuncak bebeği tutabileceği bol bol bölgesi var. Bu sayede tutma ve çekme gibi motor becerileri bu amigurumi oyuncakla kolay bir şekilde öğrenebilir.

Amigurumi Tavşan Kostümlü Büyük Bebek İçin Renkler

Görselde de gördüğünüz gibi bu amigurumi oyuncağı tavşan kostümlü bebek olduğu için isterseniz bir tavşanın renklerini kullanabilirsiniz. Örneğin birkaç farklı renkte ip kullanmaya ne dersiniz? Beyaz, füme ve ten rengi kullanabilirsiniz. Örneğin tüm büyük bebek kostümünü örersiniz ancak bir kulağını füme rengi yapabilirsiniz. Beyaz ve füme renkli tavşanlar çok olduğu için buna yapabileceğiniz basit bir gönderme olabilir. Ya da füme rengini şekilsiz bir şekilde örüp bunu gövdeye katabilirsiniz. Çok daha doğal görünecektir. Bu şekilde gerçek tavşanlara benzetebilirsiniz.

Gerçek tavşanları zaten görüyoruz bu amigurumi oyuncak bebekte daha farklı şeyler görmek istiyoruz derseniz o zaman kullanmanız gereken şey simli ipler olacaktır. Örneğin pembe simli iple beraber bu amigurumi oyuncağın kostümünü yapabilirsiniz. Oldukça sevimli olacaktır. Bunun haricinde tabii ki farklı renkli olan ipler de vardır. İpin belli bir kısmında o renk kesiliyor ve başka bir renk başlıyor. Bu türden ipleri kullanarak her amigurumi oyuncağının kostümünü eşsiz yapabilirsiniz. Bunun haricinde kostümü ve vücudun her yerini de ten rengi yapabilirsiniz. Bu tavşan kızınınız vücudunu oluşturacaktır. Sonra ona uygun özel amigurumi elbiseler dikebilirsiniz. Bu şekilde oldukça farklı ve fantastik bir oyuncak elde edeceksiniz. Amigurumi oyuncağının devamı ise paylaştığımız videodadır.

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Fincan Anahtarlık Tarifi başlıklı makalemizde Amigurumi Fincan Anahtarlık Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.