Amigurumi Fincan Anahtarlık Tarifi

Amigurumi Fincan Anahtarlık Tarifi

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere yeni bir anahtarlık tarifi vereceğiz. Amigurumi fincan anahtarlık tarifi özellikle benim gibi kahve bağımlılarının hoşuna gidecektir. Özellikle büyük anahtarlık sevmeyenler için oldukça iyi bir seçenektir. Bu amigurumi oyuncak küçük olduğu için hem anahtarlık isteyenler hem de büyük olmasın diyenler için harika bir seçenektir. Ayrıca kendiniz yapacağınız için de ayrı bir bağ oluşacaktır. Bu modeli sevgiliniz için de yapabilirsiniz. Cinsiyet fark etmeksizin herkesin seveceği bir amigurumi anahtarlık modelidir. Ayrıca çanta süsü olarak da kullanılabilir. Bu model küçük olsa da birkaç farklı rengin birleşimi olduğunu unutmamak gereklidir. Bu amigurumi fincan tarifi için yaklaşık olarak 4 farklı renk gereklidir. Ancak bu sayıyı duyunca hemen yapmaktan vazgeçmeyin. Şimdi sizlere detaylıca fincan anahtarlık amigurumi tarifini anlatalım.

Amigurumi Fincan Anhatarlık Tarifi

Amigurumi Fincan Anahtarlık Tarifi

Amigurumi fincan anahtarlık tarifi için gereken ip sayısı 4 tanedir. Ancak bazı renkleri daha az kullanıyoruz. Fincan için koyu pembe, yanakları için açık pembe, yüzü için siyah ve kahvesi için de koyu kahverengi amigurumi ipi gereklidir. Ancak tarife biraz dikkat ettiğinizde yanaklar, yüz ve kahvesi oldukça küçük olduğu için bu renkleri de fincanı da dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Küçük modeller az ip harcayacağından elinizdeki renkleri bitirmek ve boş zamanınızı değerlendirmek için bu modeli yapabilirsiniz. Hem üretken bir şekilde boş vaktinizi değerlendirmiş olursunuz hem de yeni bir amiguruminiz olur.

Amigurumi fincan anahtarlık yaparken kahvenin rengini koyu kahverengi seçmek zorunda değilsiniz. Eğer isterseniz daha açık kahve renklerine ya da çay renklerine de dönebilirsiniz. Bu model kahve fincanı modeli olduğu için kahve renklerini tavsiye ederiz. Amigurumi ipinizi ince seçmelisiniz. Küçük bir model olduğu için kalın amigurumi ipleri ilmek sayısında oynama yapacaktır ve tabii ki amigurumi oyuncağınız da büyüyecektir. Eğer küçük kalmasını istiyorsanız ipinizin ince olmasına dikkat edin. Eğer bu konulardan anlamıyorsanız o zaman bunun hakkında bir bilene danışabilirsiniz. Amigurumi anahtarlık tarifi için gerekli diğer malzemeler amigurumi ipinize uygun tığ, çok az elyaf, iğne, makas ve anahtar klipsi. Bu malzemeleri de tamamladıktan sonra amigurumi fincan tarifini uygulamaya hazırsınız demektir.

Amigurumi Fincan Anahtarlık için Renkler

Amigurumi fincan anahtarlık yaparken pek çok farklı renk kombini deneyebilirsiniz. İlk olarak yanaklardan bahsedelim. Açık pembe yanaklar kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde oldukça sevimli olabilir. Ancak isterseniz kırmızı da kullanabilirsiniz. Bu biraz daha utangaç bir ifade katacaktır. Bazı amigurumi oyuncaklarında makyaj malzemelerinizle yapsak da Burada örerek daha iyi bir sonuç alırsınız. Yüz ifadesi için ise beyaz kullanabilirsiniz. Genelde çizim yaparken bile siyah kullandığımız için siyah iple yapılmış yüz ifadelerine gözümüz daha çok aşinadır. Bu yüzden bu algıyı kırmak için beyaz harika bir tercih olacaktır.

Kahveden az önce bahsetmiştik. Ancak kahveye desen istiyorsanız o zaman iğne ve iplikle ince bir şekilde çalışarak desen verebilirsiniz. Bu şekilde oldukça değişik olacaktır. Ancak ana renk fincan olduğu için bütün gözler ondadır. Eğer pembe sevmiyorsanız birbirinden farklı tek renk amigurumi iplerine bakabilir ya da birkaç renkten oluşan amigurumi iplerini kullanabilirsiniz. Bu benim için çok sıradan diyenlerdenseniz o zaman sizler için ışıltılı amigurumi iplerini tavsiye ederiz. Bu şekilde pek çok farklı fincan elde edebilirsiniz. Fincanın üstüne dikişle yıldız gibi küçük desenler de ekleyebilirsiniz. Ancak zaten bir yüzü olduğu ve bu anahtarlık da küçük yapıda bulunduğundan bunu tavsiye etmeyiz. Hepinize iyi örmeler!

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Tavşan Kostümlü Bebek Tarifi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.