Tombul Arı Amigurumi Tarifi

Tombul Arı Amigurumi Tarifi

Bugün sizlere sevimli mi sevimli yeni bir amigurumi tarifi öğreteceğiz. Tombul arı amigurumi tarifi nispeten kolay bir tarif. Eğer eliniz yapmaya alışmışsa yani orta zorluktaki amigurumileri yapmaya başladıysanız bu tarifi deneyebilirsiniz. Bu amigurumi orta-zor leveline sahip olduğu için ilk başta yaparken biraz zorlanabilirsiniz. İhtiyacınız olan renkler fazla değil bu yüzden daha ekonomik diyebiliriz. Sarı, siyah ve beyaz amigurumi ipine ihtiyacınız var ve 2 tane amigurumiye eklemek için göz ve tabii ki içini dolduracak kadar elyaf. Tercihe bağlı olarak gözlerin arkasında beyaz keçe kullanabilirsiniz. Eğer beyaz keçeniz yoksa sorun değil çünkü gözler iki şekliyle de çok sevimli olacaktır.

tombul arı amigurumi

Pek çok çocuk arıdan korksa bile bu sevimli amigurumi oyuncağı çocukların vazgeçilmez oyuncağı olacaktır. Hatta belki bu şekilde arılardan korkmamayı öğrenebilirler bile. Oyun oynarken, uyurken, hatta anaokuluna giderken yanlarından ayırmak istemeyecekleri bir oyuncak olacak. Hatta diğer çocuklar da isterse onlara da yapmaya başlayabilirsiniz. Kim bilir belki anneleri sipariş verir ve siz de buradan bir gelir bile elde etmeye başlayabilirsiniz. Diğer annelerin sipariş vermesini beklemenize gerek yok. Yaptığınız amigurumileri bir internet sayfasına koyabilir onları oradan satabilirsiniz. Eğer ben fiziksel satış taraftarıyım diyorsanız pazara gidip kendi küçük standınızı da açabilirsiniz. Ya da böyle ayrı ayrı yapmanıza da gerek yok. Hem çevrenizde olan tanıdıklara amigurumileri satabilir hem internetten satışını gerçekleştirebilir hem de pazarda satış yapabilirsiniz.

Tombul arı amigurumi yapımı

Tombul Arı Amigurumi Tarifi

Tombul arı amigurumi tarifi daha önce de dediğimiz gibi orta-zor bir tarif. Buradaki zor kısmı tarifin karmaşıklığı yüzünden değil vakit aldığı için. Yani biraz boş vaktiniz varsa eğer rahatlıkla yapabilirsiniz. Eğer daha çabuk bitecek bir şey isterseniz sitemizde bulunan başka tariflere bakmanızı öneririz. Amigurumi dünyasının sınırsızlığında istediğimizi yapabiliriz bu yüzden Tombul Arı amigurumisini de yaparken kendi hayal gücünüzü konuşturabilirsiniz. Küçük çocuklara yapılırken tavsiye etmesek de eğer kendiniz için yapıyorsanız renkleri değiştirebilirsiniz ya da yeni ve gerçekçi detaylar ekleyebilirsiniz. Gelin bu konuda size vereceğimiz örneklere yakından bakalım.

tombul arı

En basit özelleştirme aracı elbette renklerini değiştirerek farklılık yaratmak. Arıların sarı siyah olduğunu bilmeyen yok ancak siz isterseniz fıstık yeşili siyah kullanıp klasiğin dışında amigurumi örebilirsiniz. Ya da açık mavi beyaz gibi ikili renk kombinasyonunu da değiştirip tamamen farklı bir amigurumi oyuncağı elde edebilirsiniz. Bu tamamen size ve sizin isteklerinize bağlı. Bu tür farklı renkleri yaşları çok küçük çocuklar için tavsiye etmiyoruz çünkü küçük çocuklar bundan korkabilir. Bu tür değişimleri yaş grubu büyüklere tavsiye ediyoruz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken konu bu tavsiye etmememizin sebebi bazı şeylerin daha spesifik olması. Örneğin yaptığınız amigurumi oyuncak bebeğin saç rengini açık mavi yapabilirsiniz ancak ten rengini açık mavi yaptığınızda bu korkutucu görünebilir.

Tombul arı amigurumi tarifi

Bunun haricinde arıların gerçekte 2 gözü yoktur. Arıların 5 gözü vardır ancak 5 göz gördüklerinde çocuklar korkabilir. Çünkü 5 göz alışılmışın dışındadır onlar en çok insan görüyorlardır dolayısıyla 2 göze alışmışlardır. Eğer kendinize yapıyorsanız 5 göz ekleyip farklılık yapmak oldukça ilginç olacaktır. Ya da tombul arınıza 6 bacak ekleyebilirsiniz. Antenleri yaptığınız gibi ancak daha kısa haliyle göbeğine dikebilirsiniz. Ancak bacakları ekleyince Tombul Arı’nız biraz fazla dolu görüneceği için istediğiniz etkiyi vermeyebilir. Yaptığınız arıyı başka birisine verecekseniz ya da kendiniz kullanmadan önce arınızın üstüne çiçek ya da bal kokulu parfüm sıkmanızı öneririz. Arıların keskin duyularına güzel bir atıf olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Aslan Kral Simba Amigurumi Tarifi başlıklı makalemizde Aslan Kral Simba Amigurumi Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.