Uykulu Tavşan Amigurumi Tarifi

Uykulu Tavşan Amigurumi Tarifi

Herkese merhaba. Bugün de sizlere çok sevimli bir amigurumi tarifi vereceğiz. Bu küçük ve sevimli birazdan da bahsedeceğimiz üzere pek çok farklı yerde kullanabilirsiniz. Uykulu tavşan amigurumi tarifi vereceğiz. Renk renk ve çeşit çeşit yapabileceğiniz bu amigurumi model oldukça sevimli görünüyor. Özellikle kulağındaki kurdele ve boynundaki papyonla oldukça sevimli olan bu tarif elbisesiyle de oldukça hanımefendi izlenimi uyandırıyor. Gözlerinin kapalı olması da bu hanımefendi sevimli tavşana uykuluymuş hissini gerçekten veriyor. Gereken malzemeler beyaz amigurumi ipi ve elinizde kalan fazla renk amigurumi ipleri, ipe uygun amigurumi tığ, iğne, iplik, makas ve tabii ki elyaf. Küçük bir model olacağı için elbisesine çok fazla ip lazım olmayacaktır.

Uykulu tavşan amigurumi tarifi

Uykulu Tavşan Amigurumi Tarifi

Sevimli uykulu tavşan tarifi bizce en çok yeni gelinlere uygun bir tarif. Sunum yapma konusunda birbirleriyle yarışan yeni gelinler bu uykulu tavşan amigurumi oyuncağı ile hem sunum yapmaktaki başarılarını gösterecekler hem de kendilerinin ördüğü bu tavşan amigurumisiyle ne kadar marifetli olduklarını göstereceklerdir. Örneği uykulu tavşan amigurumi oyuncağını misafirinize çay ve kurabiye vb. ikram ederken şekerliğin kapağı için yapabilirsiniz. Eğer şekerliğin kapağı düzse kapağının üstünü temizledikten sonra üstüne silikon tabancasıyla yapıştırabilirsiniz. Böylece uykulu tavşanı tutarak kapağını kaldırabilirler. Eğer kapak düz değilse uykulu tavşan amigurumi oyuncağını yapıştırmak yerine dümdüz koymanızı tavsiye ederiz. Tabii ki tavşanınızın eteğinin açıklığının şeker kavanozunun ağzından fazla olduğunuza emin olmalısınız yoksa tavşan şekerliğin içine düşebilir.

Tabii ki mutfağınızın farklı yerlerinde de uykulu tavşan amigurumisi kullanabilirsiniz. Az önce sunum yapmadan önce her ne kadar şekerlik kapağı desek de bu model aslında kavanoz kapakları için çıktı. Hepimizin mutfağında olan biberlik, nanelik gibi kavanozları vardır. Bu kavanozlar için örebileceğiniz bu amigurumi mutfağınıza ayrı bir sevimli hava katacaktır. Eğer size önceden tarifini verdiğimiz amigurumi sevimli fincan oyuncağını da yapıp mutfağınıza dekorasyon amacıyla kullandıysanız bu sevimli uykulu tavşan amigurumisini de sevimli fincanın üzerine koyabilirsiniz. İkisi üst üste oldukça dikkat çekecektir. Hatta sevimli fincanın rengine göre uykulu tavşanın elbisesinin rengini belirleyebilirsiniz.

Sevimli Uykulu Tavşan Amigurumi Oyuncağı

Biz her ne kadar dekorasyon amaçlı kullansak da amigurumiler aslında oyuncaktır. Bu yüzden eğer çocuklarınız dekorasyon amaçlı kullandıklarınızı görüp oyun oynamak isterse oldukça normal bir durumdur. Uykulu tavşan amigurumi oyuncağını yaparken aklınızdan çıkmaması gereken şeylerden biri de bu olmalı. Bu yüzden renk tercihlerinizi yaparken bunu aklınızda tutabilirsiniz. Çocukların olduğu bir evde onların da dikkatini çekip oynaması ve siz yemek yaparken onları oyalaması için onların sevdiği renkleri kullanabilirsiniz. Bebek mavisi ve bebek pembesi genelde çocukların dikkatlerini çeker ve oynamak için isterler. Ancak bunların haricinde biraz daha yeşil ve sarı gibi renkleri de deneyebilirsiniz.

Mutfağınızda ya da hangi odanızda ne için kullanacaksanız uykulu amigurumi tavşanınızın elbisesi o odanın ya da kullanım amacının rengine uyum sağlamalı. Örneğin üzerinde renkli benekler olan bir tabaklı tepside şekerliğin üzerinde kapak olsun diye kullanıyorsanız açık kırmızı bir renk tercih edebilirsiniz. Bu uykulu tavşanı daha da belirginleştirecektir. Ancak krem ve kapiçino tonlarında bir mutfakta kavanoz ya da baharatlık kapakları için yapacaksanız o zaman daha toprak renklerinde tercih edebilirsiniz. Sade ve açık renkte düzenlenmiş odalarda neon gibi aşırı parlak tonları tavsiye etmiyoruz. Pastel gibi daha sade tonlar odanızı daha güzel gösterecektir. Bu sevimli tarifi yapacak herkese kolay gelsin! İyi örgüler dileriz.

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Sevimli Fincan Tarifi başlıklı makalemizde Amigurumi Sevimli Fincan Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.