Amigurumi Cüce Tarifi

Amigurumi Cüce Tarifi

Hepinize merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere oldukça eğlenceli bir amigurumi cüce tarifi vereceğiz. Bu amigurumi cüce tarifiyle çocuklarınızla oldukça eğlenceli oyunlar oynayabilirsiniz. Bu tarif sevimli ve küçük olsa da normal bir oyuncak boyundan biraz daha kısadır. Eğer ipinizi daha kalın  ya da ince seçerseniz o zaman amigurumi tığınızı buna göre ayarlamalısınız. Kalın ipler için biraz daha kalın amigurumi tığları seçebilirsiniz. Kalın amigurumi ipi ile yaptığınızda boyu orta amigurumi ipi ile yaptığınızdan daha büyük olacaktır. İp bu şekilde amigurumi oyuncaklarınıza fark etse de önemli olan çocuğunuzun ya da kim için yaptıysanız o kişinin eğlenmesidir. Bu amigurumi cüce oyuncağını eğer evinizde yılbaşı ağcı varsa yanına koyarak süs olarak da kullanabilirsiniz. Tabii ki böyle bir durumda birden fazla yapmanız daha iyi olacaktır.

Amigurumi Cüce Tarifi

Amigurumi Cüce Tarifi

Az önce ipler hakkında kısa bir bilgilendirme yaptık. Şimdi sırada amigurumi cüce tarifi vermek var. Bu tarif için gereken malzemeler yeşil, kırmızı, beyaz, siyah, bej veya ten rengi ve saçlar için de altın sarısı amigurumi ipleri gerek. Eğer elinizde altın sarısı yoksa bunun yerine diğer renkleri kullanabilir ve bu kadar az kullanım için yeni bir iplik almamış olursunuz. Amigurumi cüce yaparken ihtiyacınız olan diğer şeyler iki tane güvenli göz eğer güvenli göz yoksa o zaman iki tane küçük düğme de kullanabilirsiniz. Pantolon askıları içinse iki tane süslü düğme yeterli olacaktır. Bol bol elyaf gerektiğini de unutmamak lazım.

Amigurumi cücenizi yaparken dekoratif düğmeyi satın almak yerine kendiniz yapmak istiyorsanız bu aslında tahmin ettiğinizden kolay olabilir. Düğme yerine silikonla çeşitli şekiller yapabilirsiniz. Ancak bunun için ilk önce kalıplara ihtiyacınız olacaktır. Bu yüzden plastik kalıp ve hangi renkte istiyorsanız ona göre süs alsanız yeterli. Kalıba ilk önce silikonu sıkın ardından hangi renk istiyorsanız onu dökün ve kürdan yardımıyla karıştırın. Donmaya bırakmadan önce evinizde kullanmadığınız küçük kol düğmesini kalıba koyun. Bu şekilde dikiş yaparken dikecek çıkığınız olur. Donduktan sonra ise kendi son dokunuşlarınız için  kalıptan çıkartın ve fazla ya da istemediğiniz kesimleri kesin. İşte sizlere yeni gibi bir dekoratif düğme.

Amigurumi Cüce Renkleri

Amigurumi cüce yaparken klasik olarak yeşil pantolon kullanırız. Ancak siz tabii ki elinizdeki amigurumi iplerine göre bu durumu değiştirebilirsiniz. Ancak özellikle yeni yıl gibi durumlarda kullanmak için yapacaksanız o zaman yeşil pantolonla kalmasını tavsiye ederiz. Bu pantolon rengi yılbaşı ruhuna daha uygun olacaktır. Bu yüzden diğer renklere yönelmelisiniz. Özellikle saçları için parlak altın sarısı ipiniz yoksa telaş etmeyin. Kendi elinizde olan renkleri kullanmanız çok daha iyi olacaktır. Bu amigurumi oyuncak için göz kullanmak istemiyorsanız daha önce de dediğimiz gibi düğme kullanabilirsiniz. Bunlara ek olarak keçe kullanmanızı da tavsiye ederiz.

Amigurumi cüce tarifinin en göz alıcı noktası tabii ki üstü ve şapkası. Bu amigurumi tarifini yaparken kırmızı beyaz gitmek istemeyebilirsiniz. Biz amigurumi tarifini verirken o çizgileri size vermediğimizi belirtelim. Bu çizgileri kendi zevkinize göre ayarlayabilirsiniz. Özellikle çizgi istemeyenleriniz için daha kolay bir tarif vermiş bulunduk. Kırmızı yerine mavi ya da kahverengi gibi yeşille bağlantı kurabileceğiniz renkleri tavsiye ederiz. Sonuçta yeşil orman gibi şeyleri ima ediyor. Ancak yeşille mavi gibi renkleri birleştirmeye çalışırken dikkatli olunmalı çünkü yeşil biraz baskın bir renktir. Bununla beraber siz tabii ki baskın renkleri de bir arada kullanabilirsiniz. Önemli olan sizin zevkiniz. İyi örgüler. Burada örgümüzün kalanı vardır https://www.liveinternet.ru/users/4984818/post242174930/

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Tavşan Kostümlü Büyük Bebek Tarifi başlıklı makalemizde Amigurumi Tavşan Kostümlü Büyük Bebek Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.