Saç Dökülmesine İyi Gelen Yağlar

Saç Dökülmesine İyi Gelen Yağlar

Görünüşümüzü en çok etkileyen unsurlardan bir tanesi de saçımız. Saçımızın kesim tarzı, kepekli olup olmaması, yağlı ya da normal görünümü, mat ya da parlak görünümü gibi birbirinden farklı pek çok etken bizim o gün nasıl görüneceğimizi belirler. Saçınız dökülmesine rağmen sürekli uzar. Ancak eğer saçınız çok fazla dökülüyorsa yeni çıkan saçlar buna yetişemez ve az saçınız var gibi görünürsünüz. Bu yüzden sizlere saç dökülmesine iyi gelen yağlar söyleyeceğiz. Bu şekilde hem saçlarınızın dökülmesini engelleyebilirsiniz hem de daha parlak ve beslenmiş bir saç elde edersiniz. Saç derinizde egzama varsa o zaman bu ürünleri kullanırken dikkatli olun. Her ne kadar saç dökülmelerine iyi gelse ve doğal olsa da egzamanızı azdırabilir. Bu yüzden ilk kullanmaya başladığınızda kafa derinizi iyice gözlemlemelisiniz.

Saç Dökülmesine İyi Gelen Yağlar

Saç Dökülmesine İyi Gelen Yağlar

Şu uyarıyı belirtmekte de fayda vardır, eğer saçınız normal derecede dökülüyorsa şampuanınızdan kaynaklı olabilir. Her ne kadar saç dökülmelerine karşı etkili şampuan kullansanız da bazı şampuanlar sizin cilt tipinize uygun olmazlar bu yüzden saçlarınızın dökülmesi daha da artabilir. Eğer olağandan fazla saçınız dökülüyorsa o zaman bir dermatoloğa görünmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Birazdan sizlere vermeye başlayacağımız yağlar kolayca erişebileceğiniz yerlerde satılmaktadır. Ayrıca kokusunu sevmediğiniz ve sevdiğiniz yağları karıştırarak da kullanabilirsiniz. Bununla birlikte hepsini birbirine karıştırmamanızı tavsiye ederiz.

Sarımsak yağı yalnızca saç dökülmelerine ve kırılmalarına karşı saçınızı korumuyor aynı anda saç derisindeki kuruma ve kaşıntı gibi sorunlara karşı da oldukça etkili bir yağdır. Bu yağ sayesinde gördüğünüz gibi pek çok kafa derisi sorununuz da çözülecektir. Listemizin ikinci sırasında ise zeytinyağı var. Sağlıklı yaşam denilince akla gelen yağlardan olan zeytinyağını saçlarınız için de kullanabilirsiniz. Zeytinyağı da sarımsak yağı gibi saç derisindeki kuruluğa ve kepeğe karşı iyi geliyor. İçerisinde bulunan E ve A vitaminleri sayesinde saçınızdaki keratini koruyor ve daha parlak görünmesini sağlıyor. Çörek otu yağı saç köklerinizden itibaren etki sağlıyor. Saç köklerinizi güçlendiriyor ve koruyor. Bu şekilde saçlarınız hem dökülmüyor dökülmüşler ise daha sağlıklı bir şekilde uzuyor. Ayrıca çörek otu yağı sayesinde saçlarınızın beyazlama süresi de azalıyor.

Saç Dökülmesine İyi Gelen Yağlar

Saç Dökülmesi İçin Yağlar

Saç dökülmeleriniz çok fazlaysa bu listedeki ve birazdan söylemeye devam edeceğimiz yağları banyodan yarım saat kadar önce saç derinize direkt sürün. Yarım saatin ardından gidip güzel bir banyo yapabilirsiniz. Bunu yapmak size zor geliyorsa o zaman eski bir saç spreyi kutusuna bir miktar bu yağdan koyun ve ardından suyla doldurun. Duştan çıkınca o şişeyi güzelce çalkalayın ve saçınıza sıkın. Bu şekilde saç tarama suyu da yapabilirsiniz. Ayrıca zeytinyağı gibi yağlar sayesinde daha temiz bir koku elde edeceksiniz.

Hem saçlarınıza hem de kirpiklerinize kullanabileceğiniz bir yağ olan Hint yağı aslında oldukça yoğun bir yağdır. Bu yüzden elinize alacağınız az miktar muhtemelen tüm saçınıza yetmeyebilir ve biraz daha dökmeniz gerekebilir. Saç kırıklıklarını düzelterek saçınızı onarır ve saçınızı daha da kalınlaştırır. Ayrıca saçlarınızı nemlendirir. Saçınızı en çok besleyecek olan yağlardan birisi ise tatlı badem yağıdır. Saçınızı onarır ve dökülmesini engeller. Bunun yanında saçınıza daha parlak ve hacimli bir görünüş kazandırır. Bu kadarla da kalmaz saçınızın daha da hızlı uzamasını sağlar. Bu gibi yağların özelliklerini her ne kadar saysak da bu özellikler ancak düzenli kullanıldığında etkisini gösterir. Haftada 3 4 defa yapmanız yeterlidir. Bir ay sonra farkı anlayacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Evde Yapılabilecek Egzersizler başlıklı makalemizde Evde Yapılabilecek Egzersizler hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.