Amigurumi Erkek Tavşan Tarifi

Amigurumi Erkek Tavşan Tarifi

Siz amigurumi severlere bugün farklı bir tarif göstereceğiz. Her zamanki gibi sevimli bir amigurumi tarifiyle karşınızdayız. Amigurumi erkek tavşan tarifi vermeden önce sizlere gerekli malzemeleri söyleyelim. İpinize uygun bir tığ, eğer bizim verdiğimiz renklerde yapacaksanız beyaz, mavi ve sarı amigurumi ipi, 10 mm göz, ilmek belirleyici, makas, elyaf ve eğer dilerseniz boynu için papyon. Papyonu satın almanıza gerek yok isterseniz onu da amigurumi örebilirsiniz. Sitemizde başka modeller içinde papyon tarifi vermiştik. Dilerseniz o tariflere göz atıp oradan amigurumi papyon tarifini alabilirsiniz. Hatta pek çok farklı modeli göreceğiniz için belki amigurumi erkek tavşan oyuncağına eklemek istediğiniz ve daha da güzelleştireceğiniz şeyler de olabilir.

Pek çok tavşan amigurumi modeli görüyoruz. Hepsi de birbirinden sevimli ve pratik tarifler. Bu tarifimiz de onlardan biri. Birazdan size söyleyeceğimiz bahçe süsü gibi birkaç dekorasyon ve hediye fikriyle sizler de belki bu modeli yapmak isteyeceksiniz. Amigurumi erkek tavşan tarifi yaptınız ancak ona arkadaş olarak bir tane de amigurumi kız tavşan yapmak istiyorsanız o zaman papyon yapmak yerine kulaklarının birleşim yerine küçük kurdeleler örebilirsiniz. Eğer örmeye üşeniyorsanız pazardan küçük çocuklar için satılan küçük tokalardan alabilirsiniz. Üstündeki kurdeleyi sökersiniz ve kulağa onu yapıştırırsınız. Bu şekilde de oldukça sevimli olacaktır. Ayrıca el ele tutuşuyor gibi görünmelerini sağlamak isterseniz yapmanız gereken tek şey ellerini birbirine dikmek.

Amigurumi erkek tavşan tarifi

Amigurumi Erkek Tavşan İçin Dekorasyon Önerileri

Amigurumi erkek tavşanı gördüğümüzde aklımıza ilk gelen şey eğer müstakil bir yazlığınız varsa ya da müstakil bir evde oturuyorsanız bahçenize koymanız gerektiğiydi. Türkiye’de posta kutuları yaygın değil ancak varsa onun altını süsleme amacıyla örüp oraya sabitleyebilirsiniz tabi ki yanına birkaç şey de ekleyerek. Eğer yoksa bahçenizde bulunan ağacın ya da saksının yanına süs olarak sabitleyebilirsiniz. Bazı çiçeklerin alt dalları çok olduğu için onlara tabi ki olmaz ancak alt dalları olmayan bir çiçek için idealdir. Özellikle oraya onlara ait şeyler koyarsanız. Mesela o çiçeğin yanına amigurumi erkek tavşan oyuncağını sabitledikten sonra birkaç tane amigurumi havuç örüp bir sepete ekleyebilirsiniz.

Salopet kıyafetiyle ve tavşan olmasıyla çiftçiliği anımsatıyor. Eğer köyde yaşıyorsanız ya da evinizin bahçesinde küçükte olsa bir bahçeniz varsa o bahçenin kenarına bunu dikebilirsiniz. Bahçe tırmığını amigurumi yapmak çok zor olacağı için çocukların kumsalda oynaması için olan setlerden alabilirsiniz. Bahçenize diktiğiniz erkek tavşan amigurumisinin yanına bu tırmığı koyarsınız ve kafasına da bir tane şapka yaparsanız artık erkek tavşan amigurumi oyuncağınız da bahçede çalışırken sizinle çalışmaya hazır! Tabi ki bir tarlanın kenarını bunu koymak garip olacaktır ancak köyde evinizin kapısına bunu dikebilirsiniz.

Amigurumi Erkek Tavşan Tarifi

Bu sevimli modelde sevmediğiniz noktalar olabilir. Örneğin özellikle bahçeye dikecekseniz beyaz olmasını istemeyebilirsiniz. O zaman kahverengi gibi renkleri tercih edebilirsiniz. Ancak çok koyu olmamalı o zaman gözler belli olmayabilir ve garip durabilir. Ya da beyaz yapıp ayaklarına ayakkabı gibi bir çorap örebilirsiniz. Ancak yağmurlu havalarda da dışarıda duracağı için temiz olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Tabii üstünde böcekler dolaşacaktır. Temizlenmesi için makineye atmadan önce üstünde böcek olmadığına emin olunuz. Salopetin rengini kot gibi durduğu ve bahçeyi hatırlattığı için mavi kalmasını tavsiye ederiz. Ancak siz tabii ki istediğiniz rengi yapabilirsiniz. Örneğin bahçeye koymak yerine çocuğunuza yapacaksanız içindeki rengi sarı değil turuncu yapabilir ve salopeti güzel bir pembeyle yapabilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin!

Bir önceki yazımız olan Şapkalı Köpek Amigurumi Tarifi başlıklı makalemizde Şapkalı Köpek Amigurumi Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.