Oklu Amigurumi Kalp Tarifi

Oklu Amigurumi Kalp Tarifi

Kalp ve kalpten türemiş desenleri genellikle 14 Şubat Sevgililer Günü gibi günlerde daha sık görürüz. Ancak bugün sizlere yeni amigurumi modeli verirken özellikle bu modeli seçmemizin sebebi yaz aylarında evliliklerin daha çok olmasıdır. Pek çok insan yaz ayında evlenmiştir hatta siz şu an evliyseniz muhtemelen siz de yaz ayında evlendiniz. Yaz olmasa bile yaza yakın olmuştur çünkü havalar sıcak olur. Eğer sizin de evlilik yıl dönümünüz yakınsa ve eşinize bir şeyler almak yerine örmek istiyorsanız bu oklu amigurumi kalp tarifi deneyebilirsiniz. Zor olmayan bu tarifi sizin yapmanız da çok kolay olacaktır. Ayrıca dekorasyon olarak da odanıza başka bir hava katmak için de kullanabilirsiniz.

Oklu Amigurumi Kalp Tarifi

Oklu Amigurumi Kalp Tarifi

Oklu amigurumi kalp yapımına başlamadan önce sizlere gerekli malzemeleri söyleyelim. Sarı ve kırmızı amigurumi ipi, 3.5 numara tığ, makas, elyaf, ilmek işaretleyici ve tabii ki yay için çöp şiş. Bu malzemeleri temin ettikten sonra oklu amigurumi kalp tarifi için hazırsınız demektir. Bu amigurumi tarifini ya da başka tarifleri yaparken eğer çevrenizde kedi gibi hayvanlar varsa dikkatli olmalısınız. Özellikle kedi ve köpekler ip yemeye bayılırlar. Bu konuda oldukça ciddi olduğumuza emin olabilirsiniz. Amigurumi ipleri tamamen pamuktan yapılmış olsa bile yutulması tehlikelidir ve evcil hayvanlarınızda zehirlenmeye yol açabilirler. Bu tehlike yalnızca evcil hayvanlar için değil bebekler için de geçerlidir bu yüzden dikkati elden bırakmayalım.

Oklu amigurumi kalp oyuncağınızı yaptınız ancak bu tarif yıl dönümü gibi önemli bir etkinlikte tek başına yeterli olmayacaktır. Özellikle evli çiftlere tavsiyemiz bu modeli odanın dekorasyonu için kullanmaları. Yeni evli bir çiftseniz bu tür kutlamalara daha çok özen göstereceğiniz için yatak odanızın dekorasyonuna da böyle bir şey eklemek fark yaratacaktır. Odanızı güzelce toplayın, aile fotoğraflarınızı kaldırın ve eşinizle kendi fotoğraflarınızı yerleştirin ve tabii ki güzel çarşaf ve yorganlarınızı da serdikten sonra yatağın üzerine oklu amigurumi kalp oyuncağınızı yerleştirin. Kokulu mumlarla odanızı süslemeyi ihmal etmeyin. Bu gibi küçük dokunuşlarla oldukça romantik bir gece geçireceğinize eminiz.

Oklu Amigurumi Kalp Modelleri İçin Renk Önerileri

Eğer eşinizin en sevdiği renk kırmızı değilse oklu amigurumi kalp oyuncağınızın rengini kırmızı yerine başka renkler de yapabilirsiniz. Örneğin siyah seven biriyse kalbi siyah oku ise altın sarısı gibi bir renge yapmanız yerinde olacaktır. Eğer altın sarısı gibi parlak renk istemezseniz gümüş rengini de kullanabilirsiniz. Oldukça modern bir görünüm oluşacaktır. Eğer yeşil seviyorsa haki tonlarında seçebilirsiniz. Oku ise kahverengi ya da ten rengi yapabilirsiniz. Eğer mavi seviyorsa oklu amigurumi kalp oyuncağının kalbini mavi oku ise beyaz yapabilirsiniz. Tabii ki burada gökyüzü mavisi gibi bir mavi kullanmanız daha isabetli bir tercih olacaktır.

Renkler aslında oldukça fazla şey anlatırlar ayrıca partnerinizin en sevdiği rengi bilmiyorsanız bu anlamlar üzerinden gidebilir ve ona göre amigurumi oyuncağınızı örebilirsiniz. Örneğin ortada bir kutlama yoksa ve siz affedilmek istiyorsanız beyaz renk sizin imdadınıza koşacaktır. Kırmızı amigurumi kalp genellikle cinsellik, canlılık ve tutkuyu tasvir eder. Mavi amigurumi kalp sadakat, huzur ve sakinliği belirtir. Yeşil oklu kalp amigurumisi iyileşme, büyüme ve hayat anlamına gelir. Pembe oklu kalp amigurumisi aşk, şehvet ve saygı anlamına gelir. Mor oklu kalpli amigurumi oyuncağı yaratıcı, fantezi ve saygınlığı belirtir. Lacivert oklu kalp amigurumisi bağlılık, güven ve kendine güven anlamına gelir. Sizler de bu renklere bakarak kendi oklu amigurumi kalp modelinizin rengini seçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Huysuz Melek Tarifi başlıklı makalemizde Amigurumi Huysuz Melek Tarifi ve Huysuz Melek Amigurumi Oyuncağı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.