Mavi Örgü Bebek Yelek Modelleri

Mavi Örgü Bebek Yelek Modelleri

Anne adayları daha bebekleri doğmadan onlar için bir şeyler örmeye ve üretmeye başlarlar. Birbirinden renkli ve şık bebek yeleği modeli bularak kendi el emekleri ile ilmek ilmek doğacak bebeklerinin giymesi için yaratıcı modeller üretmeye çalışırlar. Eğer doğacak çocuğun cinsiyeti belli ise ve bebek erkek olacaksa, yelekler ister istemez mavi ve tonlarında yapılmaya başlanır. Bebekler için kıyafet büyük bir sorundur. Sürekli kusmaya meyilli oldukları ve üstlerini başlarını yattıkları yerden bile batırmayı başardıkları için çok fazla kıyafet ve yelek gereksinimi duyulur. Bu yüzden hanımlar bebeklerinin her daim şık görünmesi için hem onları sıcak tutacak hem de üzerinde el emeği ile beraber manevi değeri bulunan yelek modellerini de örmeye başlar. Bu modeller hem pratik hem de maliyeti oldukça ucuz modellerdir.

Bu yelekleri kendiniz ördüğünüz takdirde aile bütçesine de ciddi derecede bir katkıda bulunabilirsiniz. Özellikle de erkek bebekler için yapılan mavi yelekleri farklı örgü teknikleri kullanarak yapabilir, çeşitli boncuk, motif ve aplike ile de yelekleri süsleyebilirsiniz. Fakat bebek yeleği yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç unsur vardır. Çocuklarınızın üzerindeki şeylere pek tahammülü yoktur. Bu yüzden sürekli bir şeyleri çıkartıp atmaya çalışırlar. Bu nedenler yeleklerin üzerine boncuk yapıştırmamalısınız. Aksi takdirde bebeğiniz boncukları söküp yemeye çalışabilir. Bu da kötü sonuçlar ortaya çıkartabilir. Aynı zamanda bebeklerinizin rahat hareket etmesi ve canlarının acımaması için çok büyük ve rahatsız edecek boncuk ve motif işlemeleri bebek yeleklerine yapmamalı, yelek yaparken ip seçiminizi yumuşak iplerden yana kullanmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Boncuklu Örgü Fular Modelleri başlıklı makalemizde boncuklu fular modelleri, fular modelleri ve örgü fular modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.