Amigurumi Oyuncak Bebek Tarifi

Amigurumi Oyuncak Bebek Tarifi

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere yepyeni bir amigurumi oyuncak bebek tarifi vereceğiz. Amigurumi oyuncak bebekle istediğiniz gibi renkleri kullanabilir ve evinizin her köşesine koyabilir ya da istediğiniz çocuklara oynasınlar diye onlara yapabileceğiniz bu enfes tarifi sizlere hemen vereceğiz. Oldukça şık bir tarif olan bu oyuncak bebek tarifi zor olduğundan dolayı herkesin yapmasını önermiyoruz. Eğer bu oyuncağı yapmaya çok isteğiniz varsa ya da oldukça iyi bir amigurumi örücüsüyseniz o zaman sizlere bu oyuncak bebek tarifini öneriyoruz. Zor olduğundan dolayı eğer çok iyi bir şekilde amigurumiyi öremezseniz sıkılacağınızdan dolayı yarıda bırakabilirsiniz. Bu yüzden bunun yerine sayfamızda çok daha kolay olan amigurumi oyuncakları vardır. Bu tarifleri yaparak deneyim kazanabilir ve sonrasında ise bu oyuncak bebek tarifine geri dönebilirsiniz.

Amigurumi Oyuncak Bebek Tarifi

Amigurumi Oyuncak Bebek Tarifi

Amigurumi oyuncak bebek tarifi için gerekli malzemeler birkaç farklı renkte amigurumi ipi, ipinize uygun tığ ve amigurumi bebeğin gözleri için güvenli göz gereklidir. Bunun haricinde fazladan bir şeye çok ihtiyaç duymazsınız. Renklerin belirsizliğinin sebebi ise sizin onu nasıl hayal ettiğinize göre değişmesindendir. Örneğin siz sade bir amigurumi oyuncak bebek yapmak istiyor olabilirsiniz ya da çok parlak renklerde hatta neon renklerde bu oyuncak bebek tarifini yapmak istiyor olabilirsiniz. Bu yüzden renklerin sayısını ve uyumları konusunda kendi istediğiniz yapmanız gerekiyor.

Ancak çocuklar ve yetişkinler bazında bakarsak yetişkinden çocuklara doğru giderken renklerin daha canlı ve daha parlak olması gerekmektedir. Örneğin bir yetişkin parlak pembe ve parlak maviyi yan yana görünce sevmiyor olabilir ancak bir çocuk için oldukça dikkat çekici ve ilginç bir renk kombinasyonu olacağı kesin. Ya da fıstık yeşili ve parlak turuncu gibi bir renk kombinasyonu da aynı şekilde güzel bir etki bırakacaktır. Ancak yetişkinler için bu renkler absürt kaçacağından daha sakin renkler seçebilirsiniz. Örneğin koyu yeşil ve siyahı birleştirerek gotik bir hava katabilirsiniz. Ya da krem, kahverengi ve beyaz kullanarak üç renkle bir kombinasyon yaratabilirsiniz. Buradaki renk seçimleri sizin hayal gücünüzün el verdiğince farklı şekillerde değişiklik gösterecek.

Amigurumi Oyuncak Bebek İçin Süsleme

Bir oyuncak bebek tarifini süslemeden bitirmek elbette ki imkansızdır. Ancak bu modele düğme ile süslemek pek hoş olmayacaktır. Bunun yerine seçtiğiniz renklere bağlı olarak onun için mükemmel olan süsü bulmak önemlidir. Örneğin eğer daha çok akşam bir davete gidecek gibi bir kıyafet renk seçiminde bulunduysanız ve modeli ona göre değiştirdiyseniz o zaman broş takmanız oldukça hoş olabilir. Ya da parlayan küçük boncuklarla kıyafetini süsleyebilirsiniz hatta eğer parıltısız iple amigurumi oyuncağını ördüyseniz o zaman kıyafetin üzerine sim de dökebilirsiniz. Gördüğünüz gibi pek çok farklı şekilde bu süslemeyi yapabilirsiniz.

Ben oyuncağın üzerine direkt bir temas istemiyorum süslemeyi çıkarttığımda elbisede bir şey göremeyeceğim diyorsanız o zaman size tavsiyemiz ya birkaç farklı renkte ve desende elbise yapmak ya da yelek ve hırka gibi daha kolay giydirilip çıkartılan bir kıyafet yapmak gereklidir. Bu şekilde oyuncak bebeğiniz kolayca isteklerinize uyum sağlayacaktır. Eğer bu oyuncak bebeği yaptığınız çocuk büyükse o zaman birkaç farklı elbise yapmak oldukça mantıklı olacaktır. Ayrıca ona da süsleme imkânı tanıyacağı için onun hayal gücü gelişimine de oldukça iyi olacaktır. Özellikle bu tip sonradan yapılan süslemeleri anne evlat olarak beraber yapmanız onun için sizin yapmanızdan daha önemlidir. Çocuk tek başınayken bunu yapmaktan sıkılabilir veya tam aklındakini yapamayabilir. Bu gibi anlarda sizin ona yardım etmeniz çok daha iyi olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Uğur Böceği Amigurumi Tarifi başlıklı makalemizde Uğur Böceği Amigurumi Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.