Amigurumi Uyuklayan Kedi Tarifi

Amigurumi Uyuklayan Kedi Tarifi

Herkese merhabalar. Belki de sıcak havaların etkisiyle yatma ve dinlenme isteğimiz yüzünden size yeni bir uyuklayan amigurumi oyuncağı söyleyeceğiz. Amigurumi uyuklayan kedi tarifi aslında oldukça büyük bir oyuncak. 1.7 mm amigurumi tığ ile öreceğiz. Bu yüzden ona uygun bir ip alırsanız bu uyuklayan kedi amigurumi oyuncağı yaklaşık 33-36 cm civarı oluyor. Gereken diğer malzemeler tabii ki iğne, iplik, makas ve elyaf. Bu malzemeleri bir araya getirdikten sonra amigurumi uyuklayan kedi tarifinize başlayabilirsiniz. Oldukça zevkli olan bu tarifi siz tüm takipçilerimize tavsiye ediyoruz. Bu büyük amigurumi oyuncağı yalnızca çocuklarınız değil evinizde veya yanınızda gören herkes isteyecektir. Özellikle kediseverseniz ya da uyuklayan kedi amigurumisini hediye edeceğiniz kişi öyleyse oldukça çok sevileceğine eminiz.

amigurumi büyük boy uykucu kedi tarifi

Amigurumi Uyuklayan Kedi Tarifi

Size çoktan gereken malzemeleri söyledik. Ancak bunlar benim için yeterli değil ben amigurumi uyuklayan kedi tarifi yaparken onu süslemek istiyorum diyenlerdenseniz o zaman amigurumi uyuklayan kedinizi giydirebilirsiniz. Örneğin mavi kot gibi görünen bir hırka örebilir ve sonrasında ise o hırkayı çeşitli nesnelerle süsleyebilirsiniz. Düğme ya da boncuk kullanabilirsiniz. Ancak daha asi bir görünüm isterseniz rozet takabilirsiniz. Uyuklayan kedi amigurumi oyuncağınızın üzerinde heavy metal gruplarından birinin rozeti oldukça komik ve ilgi çekici görünecektir. Ya da daha sofistike bir görünüm isterseniz rozet yerine broş kullanabilirsiniz. Hırkayı ördükten sonra boyun kısmına gelecek şekilde koyabilirsiniz. Hem yakayı kapatacaktır hem de dikkat direkt broşun üzerinde olacaktır.

Amigurumi uyuklayan kedinizi süslemenin yollarından biri de kedinize küpe takmak olabilir. Bunu özellikle Hırkalı ve rozetli gibi kıyafeti asi ancak yüzünde uykulu ve huzurlu bir gülümseme isteyenlere öneririz. Bizce amigurumi uyuklayan kedi oyuncağınız böyle daha da komik ve hoşa gidecek şekilde görünecektir. Örneğin halka küpe takmak isterseniz halka küpeler genelde büyük olduklarından dolayı kullanışlı bir tercih olmayacaktır. Bunun yerine hızma tercih edebilirsiniz. Hızmalar hem daha küçük hem de daha ince olduklarından dolayı uyuklayan kedi amiguruminize hemen gireceklerdir. Böylece hem asi hem de uyuklayan sevimli kedi görünümü elde etmiş olursunuz.

Amigurumi büyük boy kedi tarifi

Amigurumi Uyuklayan Kedi Dekorasyon Önerileri

Bu büyük boy oyuncağı isterseniz oyuncak olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Küçük çocukların ve bebeklerin oynaması için oldukça ideal boyutta olan bu oyuncakla sabahtan akşama kadar eğleneceklerdir. Uyuklayan kedi amigurumisini hem oyuncak hem de yatağı ya da odayı süslemek için kullanabilirsiniz. Yatağınızı süsleyecekseniz bizler en çok birden fazla oyuncak yapmanızı ve hepsini koymanızı tavsiye ederiz. Farklı model ya da aynı model ancak farklı renklerde de yapabilirsiniz. Uyuklayan kedi amigurumi oyuncağı uyurken de sarılma arkadaşınız da olacaktır. Bunun haricinde yatak odasını süslemek isteyenler komodinin üstüne oturan pozisyonda bile koysalar odaya oldukça farklı bir görünüş katacaktır.

Oda dekorasyonları için eğlenceli fikirlerden bir tanesi ise biraz büyükçe bir fanus alın. İkinci olarak jel bulmalısınız. Bunun nedeni amigurumi uyuklayan kediyi fanusun içine koyacağız. Bu jeli elde etmek için jelatin kullanabilirsiniz. Tercihe göre biraz suda erittiğiniz jelatine gıda boyası ekleyebilir ve biraz renk katabilirsiniz. Uyuklayan kedi amigurumi oyuncağınızı fanusun içine koyun ve üstüne suyla erittiğiniz jelatini dökün. İsterseniz dibine deniz görüntüsü vermesi için kum ve deniz kabukları ekleyebilirsiniz. Uyuklayan kedi amiguruminizin kollarını fanusa sarılsın ve hafifçe kafasını geriye atsın. Böylece sanki denizin, havuzun ya da küvetin içinde yatıyormuş ve keyif yapıyormuş gibi görünecektir. Kediler her ne kadar suyu sevmemeleriyle bilinse de bu oldukça güzel bir dekorasyon olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Uykulu Tavşan Amigurumi Tarifi başlıklı makalemizde Uykulu Tavşan Amigurumi Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.