Amigurumi Sevimli Kavanoz Süsü Tarifi

Amigurumi Sevimli Kavanoz Süsü Tarifi

Herkese merhaba. Bugün sizlere amigurumi sevimli kavanoz süsü tarifi vereceğiz. Bu amigurumi sevimli kavanoz süsü adı üstünde kavanoz kapaklarını süslemek için olan özel bir tarif. Bu amigurumi modeliyle oldukça sevimli bir palyaço yapacak ve kavanozunuzu öyle süsleyeceksiniz. Kavanozlara özel olduğu için eğer sadece kafasını yapıp oyun oynamak isterseniz zemine kafayı bağlamamalısınız. Sadece kafa kısmını da oldukça sevimli birkaç süslemede kullanabilirsiniz. Ancak önemli olan her zaman dediğimiz gibi hangi yaş grubuna yaptığınızdır. Eğer yaşı çok küçük çocuklar varsa evde ve amigurumi sevimli kavanoz süsünü yaptığınız kavanozu çocukların ilgisini çekecek renkler seçmek kaçınılmaz olacaktır. Ancak eğer kavanoz camsa özellikle çocukların bulamayacakları bir yere saklamalısınız yoksa almaya çalışırken kırıp kendilerine zarar verebilirler.

Amigurumi sevimli kavanoz süsü tarifi

Amigurumi Sevimli Kavanoz Süsü Tarifi

Amigurumi sevimli kavanoz süsü tarifi için gereken malzemeleri saymaya başlayalım. Sevimli kavanoz süsünün kafası için biraz elyaf, şapkası için istediğiniz renklerde üç farklı amigurumi ip, siyah ve kırmızı amigurumi ipi, ipinize uygun tığ, iğne ve iplik, makas, amigurumi ilmek tutucu, şapkaların ucu için zil gerekli. Bu malzemeleri edindikten sonra amigurumi sevimli kavanoz süsü tarifiniz için başlamaya hazırsınız. Bunların dışında görselimizdeki gibi eğer yanaklarını biraz kırmızı isterseniz kendi allığınızı bir fırça yardımıyla sürebilirsiniz. Pastel boya, sulu boya, kurşun kalem gibi boyaları fazla tavsiye etmiyoruz ancak elinizde kumaş boyası varsa onu da hafifçe kullanabilirsiniz.

Amigurumi sevimli kavanoz süsünü ne tür bir kavanoza yapmak istediğinize karar vermelisiniz. Eğer çocuğunuz fazla şekerleme yiyorsa orta boy bir kavanozun içine havuç kesip koyabilirsiniz. Evde şekerleme bulamadığı zamanlar bu dikkat çekici kavanoz süsüne yönelecektir. Tabii ki eve şekerleme de alınmaması lazım ki çocuk özellikle ilk başlarda direkt havuca yönelsin. Ya da boyama yapmayı çok sevenlerdense o zaman boya kalemlerini bir kavanoza koysun ve kapağını da bu şekilde süsleyin. Çocuğun hayal gücünü biraz daha geliştirmeye yardımcı olan bir süs olacaktır. Ya da şekerlemelerle böyle sorununuz yoksa şekerleme kavanozuna da yapabilirsiniz. Hatta lastik tokalarınızı bu tür kavanozlara koyuyorsanız bu şekilde de değerlendirmek mümkün olacaktır.

Amigurumi Sevimli Kavanoz Süsü Renkleri Ne Olabilir?

Bu bir palyaço süsü yani klasik palyaço renkleri kullanmak lazım. Palyaço deyince tabii ki kırmızı büyük burunları geliyor. Ancak bu amigurumi süste burun gibi şapka da yapılacağından dolayı bizce şapkaya da kesinlikle kırmızı rengi eklemelisiniz. Kırmızının dikkat çekecek kadar parlak ancak göz almayacak kadar koyu olması önemli. Daha doğrusu biz palyaço yaptığımız için her rengi dikkat çekici olanlardan seçmeliyiz. Bizim görselimizdeki palyaço üzerinden konuşmaya devam edersek seçebileceğiniz diğer renk de sarı. Sarı yeterince dikkat çekici bir renk olduğundan dolayı çok parlak bir ton seçmediğiniz sürece sorun olmayacaktır.

Gelelim görselimizdeki son renge yani yeşile. Burada yeşilin açık tonu değil ancak dikkat çekecek kadar parlak bir tonu kullanılmıştır. Koyu yeşil, sarı ve kırmızı üçlüsü oldukça harika görünmektedir. Diyelim ki siz koyu yeşil sevmiyorsunuz o zaman yapmanız gereken mavi tonlarına yönelmek olabilir. Açık yerine koyu maviye yönelmenizi tavsiye ederiz. Koyu derken lacivert kadar koyu olmamalıdır. Unutmayın sarı ve kırmızı ile bir aradayken onların daha da koyu gibi görünmesini sağlamamalıdır. Tüm sevimli kavanoz amigurumi süsü kendi renkleriyle ayrı ayrı dikkat çekip bir bütünlük oluşturmalıdır. Bunun haricinde sarı ve kırmızı ile mor da kullanabilirsiniz. Mor genelde kendini belli eden bir renk olduğundan en az yeşil kadar iyi görüneceğine eminiz.

Bir önceki yazımız olan Uzun Bacaklı Ayıcık Amigurumi Tarifi başlıklı makalemizde Uzun Bacaklı Ayıcık Amigurumi Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.