Amigurumi Balon Tarifi

Amigurumi Balon Tarifi

Merhaba sevgili arkadaşlar. Bugün sizlere oldukça sevimli bir amigurumi modeli vereceğiz.  Amigurumi balon tarifi aslında oldukça kullanışlı bir tarif. Bu tarifle birazdan değineceğimiz pek çok farklı şeyi yapabilirsiniz. Bu amigurumi balon tarifini oyuncak bebeklerin ellerine vermek için kullanabilirsiniz. Sayfamızda sizlere daha önceden verdiğimiz pek çok farklı amigurumi bebek tarifi bulunmaktadır. Örneğin amigurumi Mathilda bebek yapabilir ve eline bunu verebilirsiniz ya da Şirin bebek amigurumi oyuncağı tarifini yapıp da bu balon tarifini eline verebilirsiniz. Eğer insan yapmak istemiyorsanız o zaman amigurumi erkek tavşan tarifi gibi uzun boylu hayvan tariflerine bakabilirsiniz. Bu şekilde pek çok farklı amigurumi tarifine oyuncak yapabilir gerçekten sevimli bir görüntü elde edebilirsiniz.

Amigurumi Balon Tarifi

Amigurumi Balon Tarifi

Amigurumi balon tarifi özellikle boş zamanlarınızı yaratıcı bir şekilde geçirmek ve az kalmış iplerinizi bitirmek için harika bir fırsattır. Bu amigurumi balon tarifi için gereken şey bir tane amigurumi ipi, tel, amigurumi ipinize uygun tığ, makas, elyaf ve yapışkan bant gereken temel malzemelerdir. Amigurumi balon tarifinden bir tane değil de daha fazla yapmanız daha iyi olacaktır bu yüzden telinizi alırken buna dikkat edin. Ayrıca birden fazla balon yaparken birden fazla renk kullanmak isteyebilirsiniz. Bu yüzden elinizde mümkün olan bütün orta veya ince olan amigurumi iplerini kullanmak isteyebilirsiniz.

Amigurumi balon oyuncağını yaparken dikkatli olmalıyız ve eğer evimizde küçük çocuk veya hayvan varsa fazladan dikkat sarf etmeliyiz çünkü telle uğraşacağız. Kendinizi evin sakin bir bölümüne alın ve küçük çocuk ya da evcil hayvanınız gelse bile telleri onların ulaşamayacağını bildiğiniz yerde koyun. Bu şekilde amigurumi oyuncağınızı yaparken daha rahat olabilirsiniz. Amigurumi iplerinizi özellikle renklerine ve kalınlıklarına bakarak seçebilirsiniz. Ancak bizler daha çok renklerinden bahsedeceğiz şu an. Eğer belli bir oyuncak bebeğe ve onun kıyafetlerine uygun olarak bu balonları yapmayacaksanız o zaman kesinlikle rengarenk balonlar yapmalısınız. Her rengin en parlak ve en göz alıcı halini koyabilirsiniz. Bu şekilde oldukça canlı ve dikkat çekici görüneceklerdir. Bu amigurumi balonu diğer oyuncak bebeklere sabitlemek için ise iğne ve iplik kullanabilirsiniz. Amigurumi oyuncakların ellerine direkt batırmanız düşündüğünüz kadar güvenli ve sabit olmayacaktır.

Amigurumi Balon Tarifini Nerelerde Kullanabilirim?

Bu amigurumi balon tarifini tabii ki bir anahtarlık yapabilirsiniz. Sadece iç kısmı için tel kullanırsınız ve balonun geri kalan kısmını ise ipten yaparsınız. Bu şekilde oldukça sevimli yeni bir anahtarlığınız olacaktır. Eğer anahtarlık yapacaksanız bu malzemelere ek olarak bir tane de anahtarlık klipsi gerekli olacaktır. Bunu da temin ettikten sonra amigurumi balon tarifini anahtarlık olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu amigurumi modelini anahtarlık olarak kullanmak istemiyorsanız ancak anahtarlık yapmak istediğinizi fark ettiyseniz sayfamızdaki diğer amigurumi anahtarlık modellerine bakabilirsiniz.

Amigurumi balon yaparken verdiğimiz ölçülerden daha küçük yapabilir ve birkaç tanesini bir araya getirebilirsiniz. Hepsini yan yana dizin fazla olanları altlarına yine yan yana tek sıra olacak şekilde dizin. Eğer silikon tabancanız varsa bunları yapıştırmanız daha iyi olacaktır. Yapıştırmış olsanız bile tellerinin güzel durması için hepsinin telini bir araya getirin ve ince bir kurdeleyle güzel bir fiyonk atın. Ardından daha önceden aldığınız mıknatısı ortadaki balona yapıştırın eğer uzun bir mıknatıs aldıysanız o zaman genel olacak şekilde yapıştırın. Yapıştırmanız tamamlandıktan sonra ise amigurumi balon mıknatısınız bitmiş olacaktır. Oldukça sevimli bir mıknatıs olacağına eminiz. Mıknatıs yapıştırmayıp çocuklarınızın dolabına silikonla yapıştırabilir ve dolap süsü de yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Emzik Anahtarlık Tarifi başlıklı makalemizde Amigurumi Emzik Anahtarlık Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.