Amigurumi Dondurma Anahtarlık Tarifi

Amigurumi Dondurma Anahtarlık Tarifi

Hepinize merhabalar arkadaşlar. Bugün sizlere arta kalan amigurumi iplerini değerlendirmek için farklı bir anahtarlık tarifi vereceğiz. Özellikle yazın sıcağının çok arttığı şu günlerde amigurumi dondurma anahtarlık tarifi yaparken canınız oldukça dondurma çekecek ancak bir yandan da elinizde olan az miktarda amigurumi ipini değerlendirmiş olacağız. Her ne kadar artık ip desem bile bu amigurumi anahtarlığı yaparken kalın amigurumi ipleri yerine ince amigurumi iplerini kullanmanızı öneririz. Eğer elinizde yalnızca kalın amigurumi ipleri kaldıysa o zaman sizlere ipinizin kalınlığına göre ilmek sayılarında oynama yapmanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde bu amigurumi dordurmalı anahtarlık tarifini yaparken zorlanmayacaksınızdır. Ancak büyüklüğüne bağlı olarak artık anahtarlık olarak kullanışsız olma ihtimalini unutmamalısınız.

Amigurumi Dondurma Anahtarlık Tarifi

Amigurumi Dondurma Anahtarlık Tarifi

Amigurumi dondurma anahtarlık tarifi yalnızca anahtarlık yaparken yalnızca anahtarlık yapmak olarak bakmamalısınız. İsterseniz çanta süsü de yapabilirsiniz. Bu tarifi yapmak için gereken malzemeleri saymak gerekirse pembe, beyaz, yeşil, siyah ve beyaz amigurumi ipleri lazım. Bu bir karpuzlu dondurma modeli olduğu için bu renkleri tercihe diyoruz. Eğer siz başka renklerde yapacaksanız o renkleri de kullanabilirsiniz. Bu ipleri örmeye uygun tığ ikinci lazım malzemeniz. Ve tabii ki makas ve anahtarlık klipsi. Bu klipsleri ucuzluk pazarlarından rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu şekilde malzemelerimizi hazırladıktan sonra örmek için tarife başlayabilirsiniz.

Eğer amigurumi dondurma anahtarlık modelini yapacaksanız ancak anahtarlık yapmak istemiyorsanız o zaman bu modeli bir rozet olarak da kullanabilirsiniz. Toplu iğne üzerinde silikon yardımıyla bir zemin yapıştırın. Ardından bu karpuz desenli dondurma amigurumisini yapıştırın. Eğer zemin olarak kullanabileceğiniz bir şey bulamadıysanız o zaman direk dondurma anahtarlığı da yapıştırabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken şey iğne kısmına değil diğer kısma yapıştırmanız gerektiğidir. Bir anlık dalgınlıkla iğne kısmına yapıştırırsanız silikonu soğumadan ve amigurumi modelinden başka yerlerine bulaştırmadan silin. Eğer silikon soğursa onu sökerken amigurumi oyuncağına zarar verebilirsiniz. Bunlara dikkat edip kurumasını bekledikten sonra ise karşınızda hazır bir amigurumi karpuzlu dondurma rozeti göreceksiniz. Çantalarınıza ya da ceketlerinize takabilirsiniz. Özellikle çocukların çantaları için harika olacaktır.

Amigurumi Karpuz Şekilli Dondurma Oyuncağı

Her amigurumi gibi aslında bu da bir oyuncak. Eğer çocuğunuz bu tür besinlerle oynamayı seviyorsa size tavsiyemiz bundan ona bir tane yapmanız. Kendi mutfağındaki eşyalarının yanında bu tür bir amigurumi dondurma oyuncak olursa hayali arkadaşlarıyla olan buluşmalarında bunu kullanabilir. Eğer daha önce amigurumi oyuncak bebek yaptıysanız bu amigurumi karpuz şekilli dondurmayı onun eline de dikebilirsiniz. Özellikle yaz elbiseleri içinde olan bir oyuncak bebek için oldukça sevimli olacaktır. Eğer daha önce amigurumi oyuncak bebek yapmadıysanız o zaman sayfamızdan birbirinden farklı ve güzel amigurumi oyuncak bebek modellerine bakabilirsiniz. Bu şekilde iki farklı amigurumiyi birleştirmeniz oldukça güzel olacaktır.

Bildiğiniz gibi bu dondurma karpuz şekilli. Ancak siz karpuz şekilli istemezseniz bunun yerine çivit dikmezsiniz ve renkleri kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Örneğin tamamen koyu kahverengi dondurma amigurumisi yapabilirsiniz. Bu şekilde klasik bir dondurma modeli elde edeceksiniz. Bu modeli biraz daha renklendirmek için krem ya da bej renklerinde noktalar dikebilirsiniz. Bu noktalar çikolata sosunun üzerine fındık serpilmiş gibi olacaktır. Son dönemlerde kahverengi klasik çikolatanın yanında pembe ve beyaz çikolata soslu dondurmalardan esinlenerek o renklerde de yapabilirsiniz. Ya da her şeyi değiştirerek buz parmak gibi sarı yapabilir bu şekilde sevdiğiniz dondurmalara göndermeler yapabilirsiniz. İstediğiniz satırlarda istediğiniz renkleri kullanarak gökkuşağı dondurma amigurumileri de yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Baykuş Anahtarlık Tarifi başlıklı makalemizde Amigurumi Baykuş Anahtarlık Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.