Pembe Panter Amigurumi Tarifi

Pembe Panter Amigurumi Tarifi

Bugün oldukça nostaljik bir amigurumi tarifiyle sizlerleyiz. Fransız dedektif Jacques Clouseau tarafından yakalanmayan ve sürekli farklı farklı maceralara koşan kısa bir çizgi dizi. Tabi ki her bölümde Dedektif Jacques Clouseau yok. Bazı bölümler Pembe Panter tek başına farklı farklı maceralara atılıyor. Konuşma olmasa da bazen yazılar var. Buna rağmen arka plan müzikleri sayesinde hiçbir konuşma dilinin olmaması sorun olmuyor çünkü o müzikler olayın ruhunu oldukça güzel yansıtıyor. Sizi sürekli güldüren ve çocukluğunuza neşe katan Pembe Panterin amigurumisini yapıp çocuğunuzun çocukluğuna katkıda bulunabilirsiniz ya da kendinize yapıp baktıkça o eski ve güzel günlerinizi hatırlarsınız. Pembe Panter amigurumi tarifi fotoğraflarıyla sayfamızda.

Pembe Panter Amigurumi Tarifi

Pembe Panter Hikayesi Nasıl Başladı ve Hakkındaki Detayları

Pembe Panter ismini dünyanın en pahalı elmasından alıyor. Yetişkinlere yönelik yapılmış bir çizgi dizi olmasına rağmen küçük çocuklara yönelik okul çantalarına, suluklara, oyuncaklara, silgilere hatta nevresim takımlarına kadar oldukça geniş bir ürün yelpazesi var. 1963 yılında yönetmen Blake Edwards’ın talimatıyla ortaya çıkar. Her şeyi kendine has rengi olan pembeye boyamak isteyen bu haylaz ama bir o kadar da sessiz ve cool panter yalnızca ekibi değil herkes tarafından oldukça beğeniyle karşılanır. Oysa Pembe Panter genelde sanılanın aksine ilk önce çizgi film için bulunmamıştır.

Blake Edwards 1960’larda yeni bir film yapacaktır. Filmin başrolünde ise çekici ve komik bir hırsız olacaktır. Bu çekici hırsız her, hırsız gibi, parlak taşlara ve elmaslara karşı koyamamaktadır. Bu çekici hırsız artık hedeflerini büyütme zamanı geldiğini düşünür ve bir prensese ait Pembe Panter adlı elması çalmaya karar verir. Konu böyle olunca Blake Edwards geleneksel film açılışının bu film için yeterli olmayacağını düşünür ve animasyonun üstatlarından David DePatie ile Friz Freleng’in yanında soluğu alır. Filmine has bir çizgi karakter istediğini söyler ve aklındaki fikri açıklar. İlerleyen zamanlarda tekrar buluştuklarında David DePatie ve Friz Freleng yanlarında 150 tane çizim getirmişlerdir. Blake Edward hepsini inceledikten sonra hepimiz bildiği ve tasarımını Hawley Pratt’ın yaptığı o Pembe Panter’de bulur.

Pembe Panter Amigurumi Tarifi

Pempe Panter amigurumi tarifi vermeden önce çok kısa nasıl popülerleştiğini söyleyelim. O kısa giriş jeneriğinden sonra Pembe Panter karakteri o kadar sevilir ki kimileri bütün filmden daha iyi olduğunu iddia etmeye başlar. İnsanların bu tepkisini gören Blake Edwards Pembe Panterin önünde durmaz ve Friz Freleng’e Pembe Panter’in çizgi filminin yönetmenliğini yapması için izin verir. 6 dakikalık bir bölüm yapan Friz Freleng başta dedektif Clouseau karakteri tasarlamamıştı. Koca Burunlu Adam evini maviye boyamaya çalışır ancak Pembe Panter evini ve her tarafı pembe boyar. En son orayı o kadar sever ki eve kendisi taşınmayı ister ve Koca Burunlu Adam’dan evi satın alır. Bu ödülüyle Oscar kazanan Pembe Panter dünyaca ünlü bir çizgi filme döner.

Pembe Panter her ne kadar yetişkinler için çıksa bile çocukluğumuzda çok izlediğimiz bir gerçek. Pembe Panter amigurumi oyuncağına da sahip olmanın harika bir şey olacağına da eminiz. Eğer siz de Pembe Panter amigurumi oyuncağı istiyorsanız ancak lisanslı ürünlere o kadar para harcamak istemiyorsanız kendiniz bu amigurumi oyuncağını yaptığınızda lisanslı ürünlerden daha da değerli olacağına eminiz. Amigurumi Pembe Panter yapmak biraz vakit alsa da buna değeceğine eminiz. Özellikle Pembe Panter’i çok seven akraba, çocuk ya da arkadaşınıza yaptığınızda onların mutluluğunu gördüğünüzde daha çok zevk alacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Örümcek Adam Amigurumi Tarifi başlıklı makalemizde Örümcek Adam Amigurumi Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.