Uğur Böceği Amigurumi Tarifi

Uğur Böceği Amigurumi Tarifi

Merhaba hepinize sevgili arkadaşlar. Yazın en sevilen hayvanlarından olan uğur böceğinin amigurumi oyuncağını yapmak istiyorsanız o zaman doğru yerdesiniz. Sizlere yepyeni bir uğur böceği amigurumi tarifi vereceğiz. Bu tarifle hem oldukça güzel bir amigurumi oyuncağı elde edeceksiniz hem de çocuğunuz ya da yaptığınız kişi oldukça sevinecektir. Büyük olmayan bu oyuncak amigurumi uğur böceğini eğer biraz daha büyük isterseniz hem daha kalın iplerden seçip hem de ilmek sayısını arttırarak ya da sadece ilmek sayısını ipinizin kalınlığına göre arttırarak büyütebilirsiniz. Bu amigurumi uğur böceği oyuncağının büyüklüğü avcunuzun içine sığacak kadardır. Bu yüzden evinizin ve hatta ofisinizin içinde farklı yerlerde de kullanabilirsiniz.

Uğur Böceği Amigurumi Tarifi

Uğur Böceği Amigurumi Tarifi

Uğur böceği amigurumi tarifi yapmak için gereken malzemeleri sayalım. Siyah beyaz ve kırmızı amigurumi ipi, makas, bol bol elyaf, iğne, ipinize uygun tığ temel malzemelerinizdir. Bundan sonra ise yapmaya hazırlanabilirsiniz. Görselimizde de göreceğiniz üzere bizler düğme dikerek bu modeli yaptık ancak siz isterseniz uğur böceğin üzerindeki benekleri de amigurumi yapıp üstüne dikebilirsiniz. Ya da renk değiştirerek gövdeyi örerken onu da içine katabilirsiniz. Bu şekilde farklı yöntemler deneyebileceğiniz bir modeldir. Çocuklara yapıyorsanız biz düğme kullanmaktan kaçınmanızı öneririz. Düğmeler koparsa çocuklar tarafında yutulabilir ve onların boğulmasına neden olabilirler. Bunu istemeyeceğimiz için hangi yaş grubuna ne için yaptığımız oldukça önemlidir.

Uğur böceği amigurumi tarifini yaparken klasik renkleri kullanmanız gerekmez. Özellikle kendiniz için yapıyorsanız birbirinden farklı renkleri yapmanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde sıradan uğur böceği tariflerinden daha farklı ve tam sizin zevkinize ve isteklerinize uygun bir amigurumi uğur böceği oyuncağı olacaktır. Eğer çocuklara ya da bebeklere yapıyorsanız en az bir tane kendi renklerinde bu şekilde klasik bir amigurumi uğur böceği tarifi yapmalısınız. Geri kalan amigurumi uğur böceği oyuncaklarını ise birbirinden farklı renklerde yapabilirsiniz. Bu şekilde çocuklar hem farklı renkleri öğreneceklerdir hem de oyuncaklarla oynayarak harika vakit geçireceklerdir. Özellikle sıcak ve parlak renkleri uğur böceğinin kanat kısmında kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde daha görünürde olacaktır.

Amigurumi Uğur Böceğini Günlük Hayatta Nasıl Kullanırız

Amigurumi uğur böceği tarifi oldukça sevimli ve hoş bir model. Bu yüzden herkesin sevgisini kazanacaktır. Eğer amigurumi uğur böceğini evde kullanmak niyetindeyseniz o zaman onu iğnelik olarak kullanabilirsiniz. Eğer türbanlıysanız ya da çok sık dikiş dikiyorsanız amigurumi uğur böceği iğnelik gibi bir iğnelik oldukça işse yarayacaktır. Özellikle boyutu sayesinde hem kaybolmayı engelleyecek hem de renkleri sayesinde oldukça dikkatinizi çekecektir. Amigurumi uğur böceğini kapı süsü olarak çocuğunuzun kapısına da yapıştırabilirsiniz. Camlı kapılarda bu seçenek olmasa da camsız oda kapıları için oldukça harika olacaktır. Ya da en basitinden içinde ağırlık yerleştirebilir ve kapılar kapanmasın diye kapının önüne de koyabilirsiniz.

İş yerinde kullanmak isterseniz yine içine ağırlık koyabilirsiniz. Ancak bu sefer kapılar kapanmasın diye önüne koymaktan çok o ağırlıklı uğur böceği amigurumisini kâğıt tutucusu olarak kullanacaksınız. Bu şekilde hem rüzgârda kağıtlarınız uçuşmaz hem de sürekli gözünüzün önünde olur. İş yerinde masanızda amigurumi oyuncak bulundurmak biraz utandırıcı olacağını düşünseniz de herkes hemen uyum sağlayacaktır. Amigurumi uğur böceğinin üstüne bir tane not tutucu klips yerleştirebilir bu şekilde masanızın üstüne koyabilirsiniz. Bu klips genelde bir şekille satılsa da ayırmak çok zor olmayacaktır. Özellikle sürekli aramanız gereken numaraları bu şekilde not tutuculara koyuyorsanız o zaman sizin için daha sevimli bir masa süsü olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Pasta Tarifi başlıklı makalemizde Amigurumi Pasta Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.