Amigurumi Kuzu Tarifi

Amigurumi Kuzu Tarifi

Herkese merhabalar. Sizleri sevimli mi sevimli başka bir amigurumi tarifiyle tanıştıracağız. Amigurumi kuzu tarifi karşınızda. Bu sevimli kuzu tarifini kolayca yapabilirsiniz. Eğer kendinize yapmayacaksanız bile sevdikleriniz için oldukça sevimli bir hediye olacaktır. Pek çok farklı rengini kolayca yapabileceğiniz bir tarif olan sevimli amigurumi kuzu çocuklar ve bebekler tarafından oldukça sevilecektir. Ancak ilk yaptığınızı farklı renkler kullanmak yerine beyaz bir kuzu amigurumi oyuncağı yapmanızı öneriyoruz. Bunun nedeni elinizde bir tane de doğal kendi renginde olan bir amigurumi oyuncağı da elinizde bulunması başkalarına modeli gösterirken daha rahat ve anlaşılır olmasını sağlamaktadır. Şimdi dilerseniz amigurumi sevimli kuzu tarifinin detaylarına geçelim.

Amigurumi kuzu tarifi

Amigurumi Kuzu Tarifi

Amigurumi kuzu tarifi yapmaya başlamadan önce gereken malzemeleri hemen size verelim. Tamamen pamuklu beyaz ve bej amigurumi ipleri, göz, 2 mm tığ ancak sizin ipinize uygun değilse kendi tığınızı kullanabilirsiniz, goblen iğne, elyaf lazım olacak temel malzemelerdir. Ancak isterseniz kuzuların rengini değiştirebilirsiniz. Örneğin birden fazla kuzu yapacak ve odanıza dekoratif bir hava vereceksiniz. O zaman toz pembe gibi bir pembe ve bebek mavisi gibi bir mavi amigurumi ipi alarak hem beyaz hem mavi hem de beyaz amigurumi kuzu oyuncağı yapabilirsiniz. Bir arada oldukça güzel ve dikkat çekici görüneceklerdir. Eğer küçük bir gece lambanız varsa amigurumi kuzuları birbirine oturur pozisyonda sırt sırta gelecek şekilde bağlayabilir ya da dikebilirsiniz ve küçük gece lambanızı kafalarının arasına koyabilirsiniz. Ancak anlayabileceğiniz gibi çok küçük gece lambalarından bahsediyoruz.

Beyaz yaptığınız amigurumi kuzu oyuncağınızı tabii ki bir tek evde bulundurmak zorunda değilsiniz. Örneğin istisnasız her kasap dükkanında en az bir tane koç ya da koyun biblosu vardır. Eğer kasap dükkânı açacak bir arkadaşınız varsa ya da tanıdığınız dükkanına koymak için amigurumi kuzu oyuncağı yapabilir ve ona verebilirsiniz ya da satabilirsiniz. Bir dükkânda kendi ördüğünüz amigurumi oyuncağı görmek sizi oldukça memnun edecektir. Bu haricinde çocuk doktorları ve anaokulu öğretmenleri de amigurumi oyuncakları alabiliyorlar. Eğer amigurumi örüp satış yapıyorsanız bu kişilere yönelmenizi tavsiye ederiz. Bununla birlikte çocuk diş doktorlarını da unutmamak gerek. Eğer kendiniz de çocuklarla alakalı bir meslekteyseniz bu modeli tavsiye ederiz.

Sevimli Amigurumi Kuzu Oyuncağı

Bu oyuncak yalnızca çocuklar için değil aynı zamanda bebekler için de yapılabilir. Özellikle bebeklerin beşiklerinde tepeden sallanan süsler oldukça popüler. Bu oyuncak biraz büyük görünse de kullanılabilir. Kapılara süs olarak da asabileceğiniz bir amigurumi oyuncak modelidir. Yeni doğan bir bebeğin kapısına artık yalnızca hoş geldin yazmıyor bunun yanında oraya çelenk gibi süs çiçekleri de asılıyor. Oldukça hoş bir görüntü sağladığı için denemek isteyebileceğiniz bir model. Bunun dışında amigurumisinin dokusu oldukça farklı olduğundan dolayı pek çok kişi denemek isteyecektir.

Eğer birden fazla çocuğa sevimli amigurumi kuzu oyuncağı yapıyorsanız bu sefer renkleri değiştirip çocukların oyuncaklarının karışmasını engelleyebilirsiniz. Her çocuğun oyuncağının renkleri farklı olsa da tonları yaklaşık aynı olursa bütün kuzuları bir araya topladığınızda bütünleşen bir görüntü elde edeceksiniz. Bütün renkleri pastel gibi tonlardan seçmenizi öneririz. Örneğin pastel tonlarında mavi, mor, pembe ve beyaz oldukça güzel ve bütün görünecektir. Bu renklerin arasına pastelden daha parlak bir renk koyduğunuzda diğerlerinden daha farklı göründüğü için çocuklar tarafından hoş karşılanmayabilir. Ya da tam tersi olup o daha farklı olduğu için herkes kavgaya tutuşarak onu isteyebilir. Sevimli amigurumi kuzu oyuncağı bu kadardı. Hepinize kolay gelsin!

Bir önceki yazımız olan Kolay Ayçiçek Amigurumi İğnelik Yapımı başlıklı makalemizde Kolay Ayçiçek Amigurumi İğnelik Yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.