Kayıp Balık Nemo Amigurumi Tarifi

Kayıp Balık Nemo Amigurumi Tarifi

Hepinize merhaba arkadaşlar. Çizgi film karakterlerinin amigurumi oyuncakları asla yeterli değildir bilirsiniz. İşte tam olarak bu yüzden sizlere yeni bir karakter amigurumi oyuncağının tarifini vereceğiz. Kayıp Balık Nemo amigurumi tarifi sizlerle. Bu tarifi yaparken filmi hatırlayacak ve Kayıp Balık Nemo filmindeki o ilişkileri, konunun işlenişini ve animasyonların güzelliğini tekrar tekrar aklınızdan geçireceksinizdir. Oldukça güzel olmasına rağmen orta zorlukta olan bu modeli eğer yeni başladıysanız tavsiye etmiyoruz ve daha kolay modelleri sitemizden bakmanızı öneriyoruz. Yalnızca Kayıp Balık Nemo değil Alsan Kral Simba’dan tutun Örümcek Adam amigurumi oyuncağına kadar pek çok farklı çizgi film ve çizgi dizi karakterinin amigurumi oyuncağını sayfamızda bulabilirsiniz.

Kayıp Balık Nemo Amigurumi Tarifi

Kayıp Balık Nemo Amigurumi Tarifi

Kayıp Balık Nemo amigurumi tarifi için gereken malzemeler 2.5 mm tığ ve bu tığa uygun kalınlıkta amigurumi ipleri. Bu amigurumi iplerinin renkleri sırasıyla turuncu, beyaz ve siyah. Ayrıca tabii ki Kayıp Balık Nemo amigurumi oyuncağının içini doldurmak için elyafa da ihtiyaç duyacaksınız. Normal bir oyuncak boyutunda olan Nemo amigurumi oyuncağını isterseniz daha da büyütmek adına daha kalın ipler ve tığ kullanabilirsiniz. Bu şekilde amiguruminiz daha büyük olacaktır ancak daha fazla elyafa da gereksinim duyacağınızı unutmayın ve kalan malzemelerinizi buna göre tamamlayın. Bu amigurumi oyuncağını yapmak vakit alsa da oldukça keyifli bir tarif olduğu için hiçbir zorlukla karşılaşmayacağınızı düşünüyoruz.

Nemo bir palyaço balığı olduğu için turuncu renginin üstüne beyaz ve siyah şeritleri vardır. Ama siz sadece palyaço balığı yapmak istediğiniz için de bu tarifi kullanabilirsiniz. Bu yüzden istediğiniz şekilde süsleyebilir ve istediğiniz renkleri kullanabilirsiniz. Bu şekilde kendinize özgü oldukça güzel bir Nemo amigurumi oyuncağı yapmış olacaksınız. Ya da isterseniz Japon süs balığı gibi o renklere yakın balık amigurumi oyuncakları da yapabilirsiniz. Kayıp Balık Nemo oyuncağımızın gördüğünüz gibi ağzı yok bu yüzden sizler dilerseniz bir ağız da dikebilirsiniz. Ağız yapacaksanız kenarlarının siyah çizgiyle geçilmesini tavsiye ederiz. Eğer siyah kullanmak istemiyorsanız kullandığınız gövde renginden birkaç ton daha koyu bir renk kullanabilirsiniz. Örneğin turuncu bir gövde yaptıysanız ağzını koyu turuncu ile yapıp belirginleştirebilirsiniz.

Kayıp Balık Nemo Animasyon Filminin Hikayesi

Kayıp Balık Nemo oldukça eski bir animasyon filmidir ancak zihnimize oldukça kazınmış durumdadır. Pixar stüdyo tarafından yapılmış yayıncılığını ise Walt Disney üstlenmiştir. Çıktığı yıl animasyonlar arasında pek çok rekor kazandıktan sonra Oscar ödülünü de almıştır. Kayıp Balık Nemo filminin can alıcı noktası ise bizce Nemo’nun annesi olmayışıdır. Babası eşinin ani ölümü nedeniyle küçük oğlu Nemo için fazlaca kaygılanmaktadır. Nemo’yu güvenilir olarak gördüğü bir okula verse de Nemo’nun babası Marlin’in korktuğu başına gelir ve Nemo bir oyun sırasında gözden kaybolur.

Film Nemo’nun babası Marlin’in Nemo’yu bulmak için harcadığı çabaları ve Nemo’nun da babasına ve evlerine dönmek için harcadığı çabayı anlatıyor. Yolda başına gelen çeşitli olaylardan sonra küçük kayıp balık Nemo pek çok değişim geçirecektir. Filmin anlattığı zor durumlarla mücadele edebilme, kendine güvenme ve aileye bağlılık gibi pek çok değer filmi özellikle çocukların kişisel gelişimi için oldukça yararlı olacaktır. Çocuğunuz ya da bu amigurumi oyuncağını yaptığınız çocuk daha önce hiç Kayıp Balık Nemo filmini izlemediyse bu amigurumi oyuncağını yapıp ona bu animasyon filmini açmak için en doğru zaman. Bildiğiniz gibi animasyon filmleri diğer filmlere nazaran daha soyuttur bu yüzden çocukların ellerinde dokunabilecek bir oyuncakları olması onlar açısından oldukça iyi bir deneyim olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Kalem Arkası Süsü Tarifi başlıklı makalemizde Amigurumi Kalem Arkası Süsü Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.