Amigurumi Motifli Top Tarifi

Amigurumi Motifli Top Tarifi

Merhaba arkadaşlar. Bugün çocuklarımız için yapabileceğimiz başka bir zevkli amigurumi tarifi vereceğiz. Bu amigurumi motifli top tarifi sayesinde özellikle bebek ve yaşları küçük olan çocuklarınız bundan oldukça zevk alacak. Plastik toplardan daha yumuşak ve amigurumi ile yapıldığı için daha sağlıklı olan bu amigurumi motifli topu yapması da oldukça kolay. Amigurumiye yeni başlamış bile olsanız eğer daha önceden biraz olsun tığ işiyle uğraştıysanız yine çok kolay gelecektir. Bu model farklı farklı parçaların bir araya getirip örmenizden oluşuyor bu yüzden de oldukça kolaylık sağlıyor. Yapmamız gereken şey görselde gördüğünüz altıgenleri yapmak olacaktır. Her birine ayrı motif yapmak isterseniz yapın ve tabii ki farklı farklı renk kombinlerini de denemeyi unutmayın.

Amigurumi Motifli Top Tarifi

Amigurumi Motifli Top Tarifi

Amigurumi motifli top tarifi için gereken malzemeler farklı renklerde dilediğiniz kadar amigurumi ipi, amigurumi iplerinize uygun tığ, makas, içini doldurmak için elyaf, iğne ve iplik gereken malzemelerdir. Bu malzemeleri bir araya getirdikten sonra amigurumi motifli top için başlayabilirsiniz. Bu amigurumi motifli toptan dilediğiniz kadar yapabilir ve çevrenizdeki çocuklara verebilirsiniz. Amigurumi ipini seçerken tamamen pamuk olduğundan emin olun. Bu şekilde yaşları çok küçük olan çocuklara dahi amigurumi motifli top zararlı olmayacaktır. Yeterince büyük olduğu için çocuklar topla oynarken sıkma ve fırlatma motor becerilerini geliştirmeleri için oldukça gerekli bir oyuncaktır.

Amigurumi motifli top tarifini yapmaya karar verdiniz ancak ipinizin kalınlığına karar veremediniz mi? Bu amigurumi modelinde pek çok farklı renk bulunmaktadır. Bu yüzden bütün iplerinizin kalınlığı da aynı olmalıdır. Aksi taktirde ilmekleri eşit kalınlıkta olmayacak ve muntazam şekilde birbirlerine tutturamayacaksınız. O zaman da amigurumi oyuncağınızın içindeki elyaflar dışarı çıkacaktır. Bunu engellemek için büyün iplerin kalınlıklarının aynı olması oldukça önemlidir. Topunuzun aşırı büyük olmaması açısından ise bizler size orta kalınlıktaki ipleri tavsiye ediyoruz. Bu şekilde en iyi sonuca ulaşacağınıza eminiz. Kullanmak için iplerinizi de seçtikten sonra geriye yapmanız gereken tek şey başlamak kalıyor. Bu amigurumi oyuncağını parça parça yapacağımız için fazla vakit almıyor ve her gün yalnızca bir altıgen yaparak bir süre sonra tüm topu birleştirebilecek hale geliriz.

Amigurumi Motifli Top Renkleri

Amigurumi motifli top oldukça zevkli bir tariftir. Oyuncak olarak ise çocukların oldukça dikkatini çekecektir. Bu yüzden amigurumi motifli top yaparken çocukların ilgisini daha da arttırmanız gerekmektedir. Renkli ipler kullanarak bunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Hali hazırda motifli bir model olduğu için sıkıcı ve sade bir top gibi görünmeyecektir. Bir de siz onu birden fazla renkle yaparsanız çocukların oldukça ilgisini çekebileceğinizi söyleyebiliriz. Eğer motiflerin tamamını renklendirmek istemiyorsanız tek renk de yapabilirsiniz. Bu şekilde araya hem rengarenk motifler hem de daha sade motifler ortaya çıkacak ve oldukça hoş görünecektir.

Bu amigurumi tarifini boncuklarla, pullarla ya da yapışkanlı simlerle süslemenizi tavsiye etmiyoruz. Sonuçta bu model bir top ve çocuklar oynarken dönmeyen bir top istemezler. Amigurumi oyuncağınızı yaparken içine sadece elyaf doldurun ancak oldukça fazla elyaf kullanmanız gerekmektedir. Bunun nedeni topun sert olması ve tekme atıldığında yuvarlanması gerekmektedir. Bu şekilde içine bol bol elyaf koyarsanız düşündüğünüz gibi sert olur ve çocuklarınızın onunla bir top olarak oynaması kolaylaşır. Bu top modelinde pek çok farklı renk kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Beyaz ve sarı gibi açık renklerden tutun kahverengi ve siyah gibi koyu renklere kadar her rengi kullanmanızı ancak bu açık ve koyu renkleri birbirine karıştırmanızı tavsiye ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Balon Tarifi başlıklı makalemizde Amigurumi Balon Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.