Amigurumi Tavşan Kostümlü Bebek Tarifi

Amigurumi Tavşan Kostümlü Bebek Tarifi

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere oldukça sevimli bir amigurumi tavşan kostümlü bebek tarifi vereceğiz. Bu tarif sayesinde oldukça sevimli bir bebek oyuncağınız olacak. Biliyoruz normalde ya hayvan ya da insan amigurumi bebek tarifi veriyoruz ancak bu oyuncak amigurumi her ikisini de birleştirdiği için oldukça sevimli bir model. Hem küçük olması da sevimliliğine daha da sevimlilik katmaktadır. Bu modeli yaparken arta kalan iplerinizi kostümü dikerken kullanabilirsiniz. Bir ya da birkaç ip yarıda kalsa bile sorun olmayacaktır. Tavşan kostümü olduğu için böyle renkleri bilerek seçtiğinizi söyleyebilirsiniz. Oldukça sevimli olacaktır. Ayrıca modelimizin gördüğünüz gibi bir ağzı yok. Bu yüzden dilerseniz ağzını iple kendiniz dikebilirsiniz. Gözlerle aynı şekilde olursa hem gülücük olur hem de bütünlüğü bozmamış olursunuz. Ancak gözler siyah olacağı için dudakları pembe yapmanız daha iyi olacaktır.

 

Amigurumi Tavşan Kostümlü Bebek Tarifi

Amigurumi tavşan kostümlü bebek tarifi küçük bir model olduğu için yapması oldukça kolaydır. Amigurumi yapmaya yeni başlayanlar için oldukça uygun bir model. Amigurumi tavşan kostümlü bebek oyuncağı tarifi için gereken malzemeler 2 farklı ince amigurumi ipi, iğne ve iplik, makas, boncuk elyaf ve amigurumi ipinize uygun tığ yeterli olacaktır. Sonrasında ise amigurumi oyuncağınızı yapmaya başlayabilirsiniz. Büyük olmamasına rağmen yaklaşık olarak kare bir yastığın uzunluğunda olan amigurumi bebeği pek çok farklı şekilde kullanabilirsiniz. Yalnızca eşya olarak değil oyuncak olarak da. Sizlere verdiğimiz diğer oyuncak bebek tariflerinin bazılarını bu oyuncak bebekten daha büyük olduğu için bu oyuncak bebeği onların bebeği gibi gösterebilirsiniz. Oldukça sevimli olacağına eminiz.

Bu gibi farklı şekillerde ya da hikayelerle tavşan kostümlü bebeği yapabilirsiniz. Evlerde özellikle kapılar kapanmasın diye kullanabilirsiniz. İçlerine elyaf haricinde taş ya da pirinç de koyabilirsiniz. Bu şekilde hem ağırlık olacak hem de kapılarınız pat pat kapanmayacaklardır. Amigurumi tavşan kostümlü bebek tarifiyle yaptığınız bebeği süs olarak da kullanabilirsiniz. Örneğin yeni doğmuş bebek odalarının çelengine bunu koyabilirsiniz. Uyuyan bir model olduğundan dolayı oldukça yakışacaktır. Ya da eve girer anahtarlık dikkatinizi çeksin diye de koyabilirsiniz. Bu şekilde anahtar koyduğunuz sepet dikkat çekecek ve anahtarları kapının dışında ya da rastgele yerlere koymayacaksınız.

Amigurumi Tavşan Kostümlü Bebek İçin Renk Önerileri

Bu amigurumi bebek tarifi oldukça sevimli olduğu için renkleri de bizce yumuşak tonlarda seçmelisiniz. Toz pembe ya da bebek mavisi oldukça tatlı bir renk olarak duracaktır. Bu tür bir kostüm genellikle yatılırken giyileceği için ve bebek de halihazırda uyuduğu için böyle tatlı tonlar daha iyi olacaktır. Ancak siz daha canlı renkler isterseniz onu da kullanabilirsiniz. Özellikle yeşil gibi canlı renkleri kullanabilirsiniz. Dilerseniz ellerinizdeki renklerle desenler de oluşturabilirsiniz. Örneğin inek desenleri yapabilirsiniz. Tavşan kostümü giydiği için oldukça ilgi çekici bir kombin olacaktır.

Aşırı koyu renkleri de kullanabilirsiniz ancak biz aşırı koyu oyuncakları çocukların ilgisini çekmek için zor olacağından önermiyoruz. Ancak koyu bir renk kostüm yapıp bunu pullarla ya da boncuklarla süsleyebilirsiniz. Bu şekilde parlak görüneceği için oldukça dikkat çekecektir. Ancak çok küçük çocuklara yapıyorsanız o zaman size boncuk kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Bunun nedeni eğer boncuklar düşerse çocukların yutma gibi riskleri oluşmasıdır. Aynı zamanda sürekli elde olan bir oyuncak olacağından sim kullanmamanızı da tavsiye ederiz. Yoksa bir kere oynanmaya başlandığında çocuklar her yerlerine bulaşmış olan simi bütün eve yayacaklardır. Oldukça güzel olan bu modeli yaparken hepinize kolay gelsin!

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Ayıcık Anahtarlık Tarifi başlıklı makalemizde Amigurumi Ayıcık Anahtarlık Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.