Sevimli Tilki Amigurumi Tarifi

Sevimli Tilki Amigurumi Tarifi

Tilki hayranları hemen toplanın! Sevimli tilki amigurumi tarifi ile karşınızdayız. Bu model son zamanlarda oldukça popüler olan bir modeldir. Kitaplar, filmler ve diziler gibi sıklıkla kullandığımız her şeyde tilkilere rastlıyoruz. Bazen karakterlerimize yardım eden bir yan karakter bazen de bilgeliğinden dolayı ulaşılmak istenen karakter oluveriyorlar. Ne olurlarsa olsunlar oldukça sevimli göründüklerine şüphe yok. Bildiğiniz gibi tilkiler evcil hayvan değillerdir. Vahşi yaşama aittirler. Bu yüzden bir tanesini edinip evimizde besleyemeyiz ancak amigurumi oyuncağını yapabiliriz. Özellikle o dikkat çekici renklerdeki tüyleri hepimizi kendine hayran bırakıyor. Tilki renkleri bu kadar turuncu olmasa da turuncu amigurumi ipi bulmak daha kolay olacaktır. Biraz parlak turuncu bulmanız oldukça iyi olacaktır.

sevimli tilki amigurumi tarifi

Sevimli Tilki Amigurumi Tarifi

Sevimli tilki amigurumi tarifi için gereken malzemeler oldukça kolay. Parlak turuncu ancak neon olmayan bir amigurumi ipi, burnu ayakları ve kulakları için siyah amigurumi ipi, ağzı karnı ve kuyruğu için beyaz amigurumi ipi gerekir. Amigurumi ipinize uygun bir tığ almayı unutmayınız. Amiguruminin temel malzemeleri az önce saydığımız gibidir. Siz belki tilkinizi süslemek isteyebilirsiniz. Ya da gözlerini değiştirmek isteyebilirsiniz. Eğer gözlerini değiştirecekseniz güvenli gözler küçük kalacağı için düğme kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde hem büyük hem de yuvarlak şekli koruyacaktır. Ancak bazı çocuklar düğme gözlerden korkabilir o yüzden eğer bir çocuğa yapıyorsanız ve düğme gözden korkup korkmadığına emin değilseniz yapmamanızı tavsiye ederiz.

Amigurumi bildiğiniz gibi Japonya’dan çıkan bir örgü sanatıdır. Bu yüzden bu tilki amigurumisini yaparken Japonya’nın mitolojisini kullabilirsiniz. Japonya’da beyaz tilki ruhları vardır. Eğer sevimli tilki amigurumi oyuncağını biraz daha farklı ve değişik yapmak istiyorsanız bu mitolojik hayvanı örnek alabilirsiniz. Ayrıca Japonya’da eskiden bazı tilkilerin şekil değiştirme yeteneğinin olduğuna da inanılırmış. Başlarının üstüne bir yaprak koyup istedikleri biçime girerlermiş. Siz de sevimli tilki amigurumi oyuncağınızı yaparken onun rengini hem beyaz – gri yaparsınız hem de başının üstüne bir yaprak amigurumisi örüp onu yerleştirebilirsiniz. Oldukça farklı olacak bu model arkasındaki hikayeyle birleşince herkesin ilgisini çekecektir.

Sevimli Tilki Amigurumi Renkleri

Sevimli tilki amigurumi yaparken bizler size ilk defa yaparken kendi renklerini kullanmanızı önersek de yukarıda anlattığımız gibi istisnaları mevcuttur. Ancak birden fazla sevimli tilki yapacaksanız o zaman araya birbirinden farklı renkler katabilirsiniz. Örneğin kahverengi ya da daha da farklı renkleri kullanmak isterseniz mor, mavi, sarı, pembe gibi renkleri ve tonlarını kullanabilirsiniz. Bu amigurumi oyuncağı yaklaşık 16 cm boyutunda olduğundan dolayı o kadar fazla yer kaplamayacaktır. Yani ne kadar fazla yaparsanız yapın hiçbir zaman yeterli sevimli tilki amigurumi oyuncağınız olmayacaktır. Eğer amigurumi iplerinizi daha kalın seçerseniz amigurumi oyuncağınız daha büyük olacaktır. Eğer amigurumi iplerinizi daha ince seçerseniz o zaman da daha da küçük olacaktır. Önemli olan ip seçimidir.

Eğer çocuklar için sevimli tilki amigurumi oyuncağı yapıyorsanız o zaman ipinizi yarı pamuklu almak yerine yüzde yüz pamuklu olan iplerden seçmenizi tavsiye ediyoruz. Bebekler için bu hem daha sağlıklı olacaktır hem de daha güvenli olacaktır. Ancak bu sevimli tilki amigurumi oyuncağını çocuklardan çok ergen ve yetişkinlere yapmanızı tavsiye ederiz. Yazının başında da dediğimiz gibi televizyon dizilerinde ve sinema filmlerinde ya da okuduğumuz kitaplarda sevimli tilki görmek artık çok sıradan bir şey. Bu şekilde özellikle genç jenerasyon tilki sever bir halde. Bu yüzden onlarla iletişim kurmaya başlamak için oldukça iyi bir yöntem.

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Kuzu Tarifi başlıklı makalemizde Amigurumi Kuzu Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.