2020 Çizme Modelleri

2020 Çizme Modelleri

Eğer sizler de kış giyim alışverişini erkenden yapanlardansanız o zaman 2020 çizme modelleri tam size göre. Birbirinden farklı çizme modelleri şimdiden satışa çıkıyor ya da elde kalan ürünler olduğundan daha ucuza satılıyor. Bu harika fırsatları kaçırmak istememenizi tabii ki anlıyoruz. Bu yüzden sizlere bu yeni modelleri tanıtıp galerimize eklediğimiz birbirinden şahane olan bu çizmelere bakmanızı tavsiye ederiz. Bu yıl daha çok sadeliğin ön planda olduğunu söylemekte fayda var ancak tabii ki püsküllü ya da taşlı modelleri görmek de oldukça mümkün. Eğer çok yağış alan bir yerdeyseniz size tavsiyemiz süet deri ayakkabılarını tercih etmemeniz yönünde olacaktır. Bu süet ayakkabılar genellikle az da olsa su kaçırma ihtimali bulundurduğundan aşırı yağışlı bölgelere uygun değildir. Şimdi lafı fazla uzatmadan yazımıza başlayalım.

2020 Topuklu Çizme Modelleri

2020 Çizme Modelleri

Bu yıl önde olan çizme renginin siyah olduğunu hatırlatmakta fayda var. Biliyorsunuz geçtiğimiz senelerde bir dönem kırmızı moda bir dönem kahverengi moda olsa da bu yıl açık ara siyah en çok tercih edilen çizme rengidir. Bunun nedenleri olarak kolay kombinlenmesi ve soğuk bir renk olduğu için kışın ruhuna uygun olması sayılabilir. Sizler de siyah çizme alarak bu popüler akımı takip edebilirsiniz. Uzun çizmelerin yanında kısa çizmeler de oldukça popüler tercihlerdendir. Bot kadar kısa olmayan ancak çizmeden daha kısa olan bu modeller özellikle etek giydiğiniz günlerde sizi harika gösterecektir.

Kışların çok sert geçtiği bir bölgede yaşıyorsanız sizlere kısa çizmeyi önermiyoruz. Bunun aksine olabildiğince uzun çizmeleri tercih edebilirsiniz. Çizmelerin içinin pamuklu ya da yünlü olması son derece önemlidir. Eğer içini ısıtmak için yoksa ayaklarınız olması gerekenden fazla üşüyebilirler. Ancak daha sıcak ve karsız kış yaşayan bir bölgedeyseniz o zaman kısa çizme kullanmanızı öneririz. Eğer kiloluysanız uzun çizmeler size göre değildir. Ya da uygun olan bir çizme bulmanız çok zor olacaktır. Bunun nedeni bacak kısmının bol ya da dar olması değil sizin rahatlığınızdan kaynaklanır. Özellikle dar olan çizmeler bacaklarınızı pek rahat ettiremezler. Çok sıkı çizmeler kullanırsanız gün içinde pek çok zorlukla karşılaşacağınız gibi başka sağlık sorunlarıyla da yüzleşebilirsiniz.

2020 Çizme Modeli

2020 Topuklu Çizme Modelleri

Bu yıl özellikle topuklu çizmeler moda. Oldukça kadınsı bir hava sağlamasının yanında görünüş olarak bizden tam puan aldı. Kimi zaman ince topuk modelleri görsek de genellikle kalın topuklu modeller yaygın. Birbirinden farklı modellerle bu topuklu çizme modellerini bulabilirsiniz. Bazı modellerde uzun çizmeler olsa da bazı modellerde kısa çizmeler kullanılmış. Özellikle yaz aylarında kısa, küçük topuklu çizme modelleriyle oldukça sık karşılaşmaktayız. Kombinlenmesi oldukça kolay olduğu için yaz aylarında da çizme tercih edebilirsiniz. Eğer yaz aylarında çizme giymek istiyorsanız o zaman ayakkabınızın içini serin tutacak ve ısıtmayacak malzemelerden seçmelisiniz.

Yaz kombinlerinizde topuklu çizme modeli kullanacaksanız elbise ve etek giymek daha kolay olacağından uzun çizmeleri daha sık tercih edebilirsiniz. Özellikle diz kapağının üstünde biten uzun çizmeler mini etekler ya da mini elbiselerle şahane duruyor. Bu tür kombinler yaparken yaz ayında olduğunuzu unutmamanız ve her bir iki saatte bir ayakkabınızı havalandırmanız gerektiğini unutmamanız gerekir. Ayrıca yaz aylarında o ayın ruhuna uygun farklı renklerde çizme modellerini deneyebilirsiniz. Özellikle yazın kahverengi çizmeler harika görünecektir. Pek çok açık renkle kolayca kombinleyebileceğiniz kahverengi uzun, topuklu çizmeniz özellikle beyaz kayık yaka elbise ile harika duracaktır. Tüm gün dışarda dolaşmanız gereken durumlarda ise çizme giymenizi tavsiye etmiyoruz.

Bir önceki yazımız olan Rahat Giyim İçin Kombin Önerileri başlıklı makalemizde Rahat Giyim İçin Kombin Önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.