Amigurumi Kaplumbağa Tarifi

Amigurumi Kaplumbağa Tarifi

Hepinize merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere bilgeliğin ve sabrın simgesi olan bir hayvanın amigurumi tarifini vereceğiz. Amigurumi kaplumbağa tarifi ile çocuklarınıza sağlıklı amigurumi oyuncakları yapabilir, internet sitesine koyarak satışlarını gerçekleştirebilir ya da kendiniz evinizi süslemek için bunu örmek isteyebilirsiniz. Oldukça sevimli bir kaplumbağa modeli olduğu için evinize misafirliğe gelen küçük çocuklar için dikkat çekici ve oyalayıcı bir oyuncak olacaktır. Kabuklarını birbirinden farklı renkler yaparak çocukların dikkatini daha fazla çekebilirsiniz ya da evinizde dekorasyon amaçlı bulundurabilirsiniz. Yastıkların yanına ya da vitrine koyabileceğiniz gibi saksıların diplerine de boyanmış taşlarla sıralayabilirsiniz. Oldukça egzotik bir görüntü ortaya çıkaracaktır.

Amigurumi Kaplumbağa Tarifi

Amigurumi kaplumbağa tarifi yapmak için gereken malzemeler başı ve ayakları için bir renk, kabuğunun dış kısmı için bir renk ve kabuğunun alt kısmı için ayrı bir renk orta kalınlıkta bir amigurumi ipine ihtiyacınız var. İpinizin kalınlığına uygun tığ, içini doldurmak için elyaf, kabuğun biçimi için tel ve son olarak gözleri için siyah boncuk gerekli. Bu malzemeleri temin ettikten sonra amigurumi kaplumbağa tarifinizi hazırlamaya başlayabilirsiniz. Yalnızca çocuklar için değil evcil hayvanlarınız için de oldukça eğlendirici bir oyuncak olacaktır. Ancak evcil hayvanınız için yapıyorsanız içerisine tel koymak yerine elyafla daha fazla doldurabilirsiniz. Aynı görüntüyü vereceğine emin değiliz ancak evcil hayvanınız onu bütün olarak ısırırken daha güvenli olacaktır. Bebekler için böyle bir sorun bulunmamaktadır çünkü onlar evcil hayvanlar kadar büyük ısıramazlar.

Bu amigurumiyi yaparken Ninja kaplumbağaları temel alabilirsiniz. Onların göz bantları renginde kabuk yaparak her birine hangi ismi taşıyorsa onun ismini verebilirsiniz. Bu şekilde çocuklarınız hem çizgi filmi izlerken hem de oyuncaklarıyla oynarken o büyük sanatçıların ismini öğrenir hem de sonradan siz internet üzerinden onların eserlerini gösterip çocuklarınızın ilgisini daha çok çekebilirsiniz. Ayrıca çocuk amigurumi oyuncağıyla oynamıyorken de bu ustaların eserlerine bakabilir ve bu şekilde küçük yaşına rağmen sanata ve yapanlarına dair pek çok değerli bilgi de öğrenir.

Amigurumi Kaplumbağa Tarifi

Amigurumi Kaplumbağa Renk Kombinasyonları

Az önce de söylediğimiz gibi amigurumi kaplumbağa yaparken Ninja Kaplumbağalar’ın birbirinden farklı renk kombinasyonlarını kendiniz örnek alabilirsiniz ya da kendi kaplumbağa karakterinizi kendiniz renklendirebilirsiniz. Televizyonu açıp çocuklar için uygun serilere baktığımızda da pek çok farklı yerde kaplumbağa karakterini görürüz. Ninja kaplumbağalar gibi, Kral Şakir, Kung Fu Panda gibi pek çok serinin içinde kaplumbağa bulunmaktadır. Çocuğunuz için eğer yapacaksanız diğer farklı serilerdeki kaplumbağaları da örnek alabilirsiniz. Özellikle çocuk kitaplarını okurken orada kaplumbağa figürlerine de rastlarız. Çocuk kitaplarını onlara okurken o sırada kitapta olan kaplumbağa figürlerini gösterip ellerine bu oyuncağı da verebilirsiniz. Bu hem görsel açıdan çocuğunuza iyi olacaktır hem de dokunduğu için fiziksel bir hissi olacaktır.

Eğer satış yapacaksanız ve örmek istediğiniz modellerden birisi buysa o zaman kaplumbağa amigurumisinin rengi konusunda biraz daha dar olmalısınız. Herkes her rengi sevmeyebilir bu yüzden bir tane normal renklerinde kaplumbağa amigurumisi yapmalısınız. Bir tane koyu yeşil, kahverengi ve beyaz renklerini kullanabilirsiniz. Ancak kendinize yapıyorsanız dilediğiniz renklerde ipleri birbirleriyle karıştırabilir ve farklı farklı kombinasyonları deneyebilirsiniz. Burada önemli olan sizin arzunuz olacağından eğer kaplumbağayı süslemek isterseniz boncuk, sim, pul, yapay elmaslar gibi birbirinden farklı şeyi de ekleyebilirsiniz. Örneğin kabuğunun kenarlarına püskül şeklinde amigurumi ipleri ekleyebilirsiniz ya da kabuğunun üstüne pul dikebilirsiniz. Amigurumi kaplumbağa yapımı sizin arzularınıza göre oldukça şekil değiştirecektir ve güzelleşecektir. Hepinize şimdiden kolay gelsin.

Bir önceki yazımız olan Ayıcık Amigurumi Yastık Tarifi başlıklı makalemizde Ayıcık Amigurumi Yastık Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.