Amigurumi Sevimli Kurbağa Tarifi

Amigurumi Sevimli Kurbağa Tarifi

Bugün sizlere oldukça farklı bir amigurumi pelüş hayvan modeli tanıtacağız. Genellikle ayı, köpek, kedi gibi daha kolay sevimli hale getirilen hayvanların amigurumileri yapılır. Ancak biz bugün sizlere amigurumi sevimli kurbağa tarifi vereceğiz. Sizi bilmeyiz ama bizce kurbağa oldukça büyüleyici ve sevimli bir hayvan olarak görüyoruz. Amerikan çizgi filmlerinde çok rastlamasak da Japon animelerinde kurbağa karakterlerini sıklıkla kullanırlar. En bilindiği tabii ki gelmiş geçmiş en efsane ve klasik animelerden biri olan Naruto’daki çağırılan kurbağa figürleridir. Ya da Boku no Hero Academia gibi yeni nesil bir animede karşımıza çıkan Tsuyu karakteri gibi direkt kurbağa özellikleri olan kişiler de görmekteyiz. Eğer çevrenizde anime sevenler varsa onlara da hediye edebileceğiniz harika bir amigurumi kurbağa tarifi.

Amigurumi Sevimli Kurbağa Tarifi

Amigurumi Sevimli Kurbağa Tarifi

Bu amigurumiyi yapmak için gereken temel malzemeler diğer amigurumi modelleri için olandan farklı değildir. Amigurumi sevimli kurbağa tarifi için gerekli malzemeleri şöyle listeleyebiliriz; amigurumi ipinize uygun tığ, yeşil ve siyah amigurumi ip, boncuk elyaf ve ilmek belirleyici. Siyah amigurumi ipini çok kullanmayacağız bu yüzden eğer elinizde az miktarda da olsa varsa gidip yenisini almayınız. Hatta sizin kurbağanız farklı olsun isterseniz size tavsiyemiz beyaz gözlü ve ağızlı amigurumi sevimli kurbağa yapmanız olacaktır. Hem değişik bir hava verecektir hem de normalden daha dikkat çekici olacaktır.

Amigurumi ipinizi seçerken genel olarak bildiğimiz kurbağa yeşili gibi yeşile sadık kalmanız gerekmemektedir. Dünyada bol bol kurbağa türü vardır. En bilinenden birisi ise siyah benekli kırmızı kurbağa. Eğer siz de yeşil kurbağa amigurumi modellerini çok sıradan buluyorsanız siyah benekli kırmızı kurbağa yapabilirsiniz. Her haliyle sevimli olacak olan bu kurbağa amigurumi tarifi özellikle hediyeler için çok uygun. Örneğin çok spor yapan arkadaşınız varsa ona verebilirsiniz. Özellikle cardio egzersizlerinde kurbağa sıçraması çok sık yapılır ve çok zordur. Arkadaşınıza sevimli kurbağa amigurumi oyuncağını hediye ederek bu espriyi de belirtebilirsiniz. Ancak bu gibi hediye durumlarında siyah benekli kırmızı kurbağa gibi modelleri denemek yerine klasik olan yeşil kurbağa örmenizi tavsiye ederiz.

Amigurumi Sevimli Kurbağa

Pek çoğunuz kurbağaların sevimli olduğunu aklından bile geçirmemiştir. Ancak özellikle bu amigurumi kurbağa oldukça sevimli. Çocuklar için yapabilir ya da yetişkinlere armağan edebilirsiniz. Kurbağanızı daha da süslemek için görseldeki gibi bir kurdele takabilir ya da papyon örebilirsiniz. Kafasına amigurumi şapka yapabilirsiniz. Amigurumi şapka yapmak istiyorsanız ancak tarifi nerden bulacağınızı bilmiyorsanız sizlere daha önceden verdiğimiz tariflere bakmanız yeterlidir. Farklı amigurumi sevimli kurbağalar için değişik renkleri kullanmaktan kaçınmayın. Konu kurbağalar olunca eminiz hangi renk yaparsanız yapın gerçekte o renkte olan bir kurbağa türü mutlaka vardır ve yaptığınız amigurumi sevimli kurbağa ona benziyordur.

Dilerseniz sevimli amigurumi kurbağanıza kıyafet gibi şeyler yapabilirsiniz. Eğer evcil hayvanınıza amigurumi sevimli kurbağa yapıyorsanız içine onların hoşuna gidecek kokuları yerleştirin. Örneğin kediniz oynasın diye yapıyorsanız içine birazcık kediotu atabilirsiniz. Bu kedinizi çıldırtacak ve en sevdiği oyuncağı olacaktır. Özellikle tırnaklarını kullandığı için onu bir süre koltuğunuzdan uzak tutacaktır. Köpeğiniz için yapıyorsanız ise daha kolay çünkü onların sevdiği belli bir koku yoktur. Onlar genel olarak her kokuyu severler ancak hangilerini sevmediğini araştırmalısınız. Amigurumi sevimli kurbağa biraz uzun olduğu için atıp getirme oyuncağı olarak mükemmeldir ancak eğer kollarını ve gövdesini yeterince sağlam dikmezseniz köpeğiniz oynarken kopartabilir ve içine önceden yerleştirdiğiniz elyaf taşabilir ve evinizi kirletebilir.

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Erkek Tavşan Tarifi başlıklı makalemizde Amigurumi Erkek Tavşan Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.