Amigurumi Baykuş Anahtarlık Tarifi

Amigurumi Baykuş Anahtarlık Tarifi

Hepinize merhaba arkadaşlar. Bugün size yepyeni bir amigurumi anahtarlık tarifi vereceğiz. Bu amigurumi baykuş anahtarlık tarifi yapması zor bir tarif değildir. Bu yüzden amigurumiye yeni başlamış olsanız bile bu amigurumi tarifini rahatlıkla yapabilirsiniz. Oldukça sevimli ve farklı renkleri de kullanabileceğiniz bu model için ip seçerken biraz dikkatli olmanızda fayda var. İpinizi kalın seçerseniz amigurumi oyuncağınızın boyutu büyüyecektir. Bu yüzden ince bir amigurumi ipi seçmelisiniz. Ayrıca tamamen pamuktan olması da önemli olan başka bir ayrıntıdır.  Bu şekilde hem doğal hem de sevimli bir amigurumi anahtarlık yapmış olursunuz. Ayrıca anahtarlığınızı yaparken pamuk ip seçmeniz baykuşu daha da güçlü yapacaktır. Eğer hazırsanız tarife geçelim.

Amigurumi Baykuş Anahtarlık Tarifi

Amigurumi Baykuş Anahtarlık Tarifi

Amigurumi baykuş anahtarlık tarifi için gereken malzemeleri hemen saymaya başlayalım. Eğer bizim amigurumi baykuşumuzla aynı renkleri yapacaksanız pembe, beyaz ve yeşil ince amigurumi ipi edinmeniz gerekiyor. Eğer farklı renkleri denemek istiyorsanız yine 3 farklı renkten oluşan ince amigurumi ipleri yeterli olacaktır. Bir tane ipe uygun tığ, elyaf, anahtar klipsi ve boncuklar temel ihtiyaçlarınızı oluşturmaktadır. Eğer boncuk yerine başka şeylerle süslemek istiyorsanız onları da kullanabilirsiniz. Örneğin bu modele püskül yapabilirsiniz. Ya da püskül haricinde çiçeklere ek olarak yapraklar örebilirsiniz. Bu şekilde amigurumi baykuş tıpkı bir ağaca konmuş gibi bir hava olacaktır.

Pek çok farklı şekilde süsleyebilirsiniz ve kullanımını çeşitlendirebilirsiniz. Örneğin anahtarlık olarak kullanmak yerine çanta süsü olarak kullanabilirsiniz. Son dönemde çantaların ucundaki süslerde zil olması bildiğiniz gibi oldukça popülerleşti. Siz de ördüğünüz çiçeklerin ucuna bir tane zil takabilirsiniz. Ve sonra çanta fermuarınıza amigurumi baykuşu yerleştirebilirsiniz. Her ani hareketinizde ses çıkartacaktır. Eğer kendi çantanız için bu modeli çok çocuksu buluyorsanız o zaman bu anahtarlığı çocuğunuzun çantasına takabilirsiniz. Eğer amigurumi baykuşu canlı renklerden seçerek yaparsanız çocuğunuzun ilgisini daha çok çekmiş olacaksınız. Eğer bir ilkokulu öğretmeniyseniz bu anahtarlığı bir ödül olarak da verebilirsiniz. Örneğin çocukların zorlandığı bir konuda en yüksek notu alan öğrenciye bu amigurumi baykuş anahtarlığını hediye edebilirsiniz. Bu şekilde birkaç kere hediye verdiğinizde çocuklarınızın derslere olan motivasyonu artacaktır.

Amigurumi Baykuş Anahtarlık İçin Renk Kombinleri

Bildiğiniz gibi amigurumi baykuş anahtarlığı yaparken 3 farklı renk kullanacağımızı söylemiştik. Bu renkleri seçerken yapacağımız kişinin yaşını dikkate almamız gerekmektedir. Örneğin küçük bir çocuğa çantasına asması için yapıyorsak o zaman pembe, yeşil ve beyaz renkleri oldukça iyi birer tercih olacaktır. Çünkü çocuklar bu tür canlı renkleri oldukça severler ve ilgilerini çeker. Bu yüzden çocuklar için yaparken renklerin en canlı tonlarını seçmeye çalışmak oldukça önemlidir. Yaş grubu büyüdükçe renklerin daha da birbiriyle uyumlu ve tonlarının ise o kadar parlak olmaması daha doğru bir tercih olacaktır.

Çocuklar pek çok canlı rengi birbiriyle uyumsuz olsalar bile seveceklerdir. Ancak yetişkinler sürekli parlak olan renkleri çocuksu bulabilirler. Sevimli şeyleri sevdiğini bildiğiniz ancak hangi renklerden tam olarak hoşlandığını bilmediğiniz bir arkadaşınıza amigurumi sevimli baykuş anahtarlığı yapıp hediye edecekseniz o zaman doğal olan renkleri tavsiye ederiz. Kahverengi siyah ve beyaz renkler oldukça işinizi görecektir. Ancak arkasına eklediğiniz bu çiçekleri dilerseniz farklı renklerde yapabilir dilerseniz baykuşla aynı renklerde yapabilir ya da hiç yapmamayı tercih edebilirsiniz. Bu tür şeyler tamamen sizin arkadaşınızı ne kadar tanıdığınıza kalmıştır. Eğer kendinize yapıyorsanız ancak hangi renkleri kullanmanız gerektiğine emin değilseniz önce parlak mı yoksa daha koyu renkleri mi tercih edeceğinizi seçmelisiniz. Ondan sonra ipleri gördüğünüzde kararınızı verirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kayıp Balık Nemo Amigurumi Tarifi başlıklı makalemizde Kayıp Balık Nemo Amigurumi Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.