Amigurumi Sevimli Fincan Tarifi

Amigurumi Sevimli Fincan Tarifi

Merhabalar herkese! Bugün sizlere yepyeni bir amigurumi tarifi vereceğiz. Oldukça sevimli olan bu amigurumi oyuncak tarifinden bizce bir tane yapmak yerine birkaç tane yapmalısınız. Amigurumi sevimli fincan tarifi ile hem çocuklara oyuncak yapmış olursunuz hem de evinizde oldukça estetik duracak yeni bir süs amigurumi oyuncağınız olur. Bir yerine birkaç tane yaptığınızda daha estetik bir görünüm elde edecektir. Yaptığınız amigurumiler birbirinden farklı renklerde ancak tonları hemen hemen aynı olursa daha bütün bir görünüm elde edersiniz. Örneğin beş farklı renkte yapıyorsunuz ve bunların üçü neon tonlarında olur ikisi pastel tonlarında olursa güzel bir renk uyumu sağlayamazsınız. Bu yüzden ip alırken tonlarına dikkat etmelisiniz.

amigurumi sevimli fincan yapımı

Amigurumi Sevimli Fincan Tarifi

Karar verdiniz ve amigurumi sevimli fincan tarifi yapacaksınız. Bunun için gerekli malzemeleri hemen belirtelim sizin için. Açık mavi, nane yeşili, pembe, bej, gri, kahverengi renklerinde ve önerimiz olarak pastel tonlarında amigurumi ipleri. 2.5 mm tığ ve amigurumi iplerinizi alırken bu tığa uygun olduğundan emin olmalısınız. Gözler için 5mm siyah boncuk, fincanın tabanına koymak için karton ya da plastik, makas, iğne, iplik, bol bol elyaf ve tutkala ihtiyacınız olacaktır. Eğer çay poşetine de yüz yapmak isterseniz ona da göz almayı unutmamalısınız. Görselimizdeki çay poşetinde sevimli fincan amigurumisinde yüz olduğu için bir daha kullanılmamış ancak bu sizin amigurumi sevimli fincanınız ve ikisinde de göz olursa sevimli olacağına eminiz.

Sevimli amigurumi fincan yanında çay poşeti asılı olduğu için hemen çay fincanı olarak düşünülüyor. Eğer siz kahve fincanı gibi görünmesini istiyorsanız onu kaldırabilirsiniz. Daha doğal bir çay bardağı görünümü içinse çay poşeti yerine orada uçlarındaki kağıt gibi görünen bir parça örebilirsiniz. Aşağıda sizlere başka süsleme önerilerinde bulunduk. Sevimli amigurumi fincan yaparken oradan ilham alabilirsiniz. Özellikle mutfak dekorasyonunuzda kullanabileceğiniz bu sevimli fincan amigurumisi evde pek çok türbanlı kişi varsa daha çok kullanışlı olacaktır. Çünkü kişiye özel bir iğnelik gibi olacaktır. Kimsenin iğnesi karışmaz ve iğneler kaybolmaz. Bu sayede küçük de olsa tasarrufta bulunabilirsiniz.

amigurumi sevimli fincan tarifi

Amigurumi Sevimli Fincan Renkleri

Kupaları birbirinden farklı renklerde deneyebilirsiniz. Görsellerde dediğimiz gibi pastel tonlarında görüyorsunuz ancak siz isterseniz puantiyeli desenleri deneyebilirsiniz. Oldukça zarif olacağına eminiz. Hatta iğne ve iplikle üzerlerine desen bile işleyebilirsiniz. Yüzlerinde Harry Potter gibi yara izi ya da dövme bulunan karakterlerin eğer basitse bu bardaklara işlemesi yapılabilir. Harry Potter oldukça kolay bir örnektir eğer onu seviyorsanız kesinlikle denemelisiniz. Ya da ben düz renk istiyorum ama pastel bana soğu geliyor diyenlerdenseniz amigurumi sevimli fincanınızı neon renklerde yapabilirsiniz. Neon renkler oldukça parlak olduğundan dolayı fazla süs istemezler ancak neon renklerde yapacaksanız ışığın çok vurduğu noktalara koymamakta fayda var.

İşlemelerle dışına çiçek gibi şeyler yapabilirsiniz ancak yüzünü tamamen kapatmamaya çalışın. Eğer bunlar bana yetmez ben daha farklı şeyler istiyorum derseniz işlemelerinize boncuk ekleyebilirsiniz. Özellikle küçük boncukları çiçek süslemesi için kullanabilirsiniz. Ben daha farklı şeyler istiyorum derseniz pul kullanabilirsiniz. Sevimli fincan amigurumi oyuncağınızın içini kahverengi yerine açık yeşil yapıp üstüne beyaz sim dökebilirsiniz. Abartmadığınız sürece biraz daha sıvı görünümü verecektir ayrıca açık yeşil simleri de yerleştirerek Daha hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Kahve bardağına benzetmek için pullar kullanabilirsiniz. Kapiçinoya yapılan desenler gibi desenler dikebilirsiniz. Bu da oldukça farklı bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır. Neon renklerle ördüyseniz bu süslemeleri daha sade tutmanızı öneriyoruz.

Bir önceki yazımız olan Oklu Amigurumi Kalp Tarifi başlıklı makalemizde Oklu Amigurumi Kalp Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.