Ayıcık Amigurumi Yastık Tarifi

Ayıcık Amigurumi Yastık Tarifi

Hepinize merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere penye ipten ayıcık amigurumi yastık tarifi vereceğiz. Oldukça kolay bir tarifi olan bu amigurumi ayıcık yastık yalnızca bebeklerin değil çocukların ve hatta ergen yaş grubundaki gençlerin bile vazgeçemeyeceği bir yastık olacaktır. İstediğiniz odada istediğiniz şekilde kullanabileceğiniz bu yastık tarifi bulunduğu havaya oldukça sevimli bir hava katacaktır. Küçük kulağı ve kocaman burnu sayesinde herkesin ilgisini çekecektir. İster yatak odasında yatağın üstüne koyun isterseniz de oturma odasında koltuğa koyun. Hatta çocuklara oynarken kullanmaları için minder olarak bile verebilirsiniz. Pek çok farklı kullanım alanı olan bu yastık size geceleri oldukça iyi arkadaşlık edecektir.

Ayıcık Amigurumi Yastık Tarifi

Ayıcık Amigurumi Yastık Tarifi

Bu tarif için ribbon ipler kullanılsa da kalın koton ipleri de tercih edebilirsiniz. Eğer ince ip kullanmak konusunda kararlıysanız tur sayılarını ona göre arttırmalısınız yoksa ayıcık amigurumi yastık tarifi tahmin ettiğinizden küçük boyutlarda olabilir. Bu gibi durumları önlemek için ipinizin kalınlığına göre tarifi uygulayın ya da sayıları değiştirin. İpinizi temin ettikten sonra ipe uygun bir tığa ihtiyacınız olacaktır ayrıca göz gibi şeyleri dikmek için dilerseniz iğne ve iplik kullanabilirsiniz. Ayıcık amigurumi yastık küçük bir tarif değildir. Bu yüzden oldukça fazla elyafa ihtiyacınız olacaktır. Eğer yumuşak bir yastık istiyorsanız içini fazla doldurmanızı tavsiye etmeyiz ancak minder olarak da kullanacaksanız o zaman içini doldurmaktan çekinmeyin. Elyafı direkt olarak amigurumiye doldurmayınız bunun yerine uygun bir kılıf hazırlarsanız daha iyi olacaktır. İlmeklerin arasında mesafe olacağından dolayı içine doldurduğunuz elyaflar çıkabilir.

Minder olarak bu amigurumi ayıcık yastığı yalnızca çocukların ellerine vererek değil evcil hayvanlarınıza yatak olarak da yapabilirsiniz. Pek çok evcil hayvan sahibinin hoşuna gideceğinden eğer evcil hayvanı olan sevdiğiniz kişi ya da kişiler varsa onlara bu modeli gönül rahatlığıyla yapıp hediye edebilirsiniz. Büyük köpekler için çok küçük kalsa da kediler ve küçük – orta büyüklükteki köpekler için kullanışlı bir model olacaktır. Tabii ki evcil hayvanları yerine kendilerinin kullanmasını isteyebilirler o yüzden sevimli ayıcık amigurumi yastığından iki tane yapmanızı tavsiye ederiz.

Ayıcık Amigurumi Yastık Yapımı İçin Farklı Renkler

Bu ayıcık amigurumi yastık gördüğünüz gibi koyu gri, pembe ve çok az siyah ile beyaz iplerin birleşmesinden oluşturulmuş bir model. Bu renk kombinasyonu kimilerine çok koyu renkte gelebilir bu yüzden daha farklı renklere yönelmek isteyebilirsiniz. Bu yüzden size tavsiyemiz ilk önce kime ve ne için yaptığını netleştirmek olmalı. Örneğin eğer çocuklara oyun sırasında oturmalık minder niyetiyle örüyorsanız o zaman renklerinizi çok açık renklerden seçmemelisiniz. Beyaz renkli minder siyaha göre kiri daha çok gösterecektir. Bu yüzden ister istemez koyu renkte kullanmalısınız. Ancak gri renk kullanmak yerine koyu mor ya da koyu mavi kullanabilirsiniz.

Eğer hayvanlar için yapıyorsanız bu oldukça kolay olacaktır çünkü hayvanın renginde yapmanız gerekmektedir. Eğer turuncu bir kedi için yapıyorsanız turuncu tonları eğer beyaz bir köpek için yapıyorsanız beyaz tonlarını seçmelisiniz. Kimi kedi ve köpeklerin birden fazla rengi vardır. Bu durumda en baskın olan rengi seçebilirsiniz. Örneğin tekir kediler için siyah tonlarını tercih edebilirsiniz. Her ne kadar yastığın üzerindeki tüyleri temizleseniz de sonraki temizliğe kadar tüy dolacaktır. Hayvanın kendi tüylerinin rengiyle aynı yaparak en azından o kötü görüntüyü engellemiş olursunuz. Oturma odası için yapıyorsanız işiniz kolay. Doğal tonları seçmelisiniz. Kahverengi ve tonları odaya güzel ve doğal bir doku kazandıracaktır.

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Bal Kabağı Tarifi başlıklı makalemizde Amigurumi Bal Kabağı Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.