Amigurumi Makaron Tarifi

A+
A-
Amigurumi Makaron Tarifi

Hepinize merhabalar. Bugün sizlere oldukça sevimli bir amigurumi makaron tarifi vereceğiz. Bu amigurumi makaron tarifiyle sevdiklerinize sevimli marakon amigurumi oyuncakları hediye edebilir sunum tepsilerini süsleyebilir, çocuğunuza oynaması için verebilir, iğnelik olarak kullanabilir, kedinizin yakalaması için bir sopaya ip bağlayıp sallayarak kedi oltası gibi pek çok farklı şey yapabilirsiniz. Gördüğünüz gibi oldukça tek bir amigurumi oyuncağı olsa bile aslında çok amaçlı olan bu makaron tarifi oldukça güzeldir. Ayrıca güzel olduğu kadar kolay olduğundan eğer amigurumi oyuncakları yapmaya yeni başladıysanız kesinlikle denemeniz gereken bir modeldir. Her renkten birbirinden farklı amigurumi makaron oluşturabilirsiniz. Bunun için gereken malzemeler de oldukça az olduğu için kolayca yapabilirsiniz. Eğer amigurumi işinde yeni değilseniz sadece iplerinizi değerlendirmek için bile yapabilirsiniz.

blank

Amigurumi Makaron Tarifi

Amigurumi makaron tarifi oldukça kolay ve az malzemeli bir oyuncak olduğundan daha önce bahsetmiştik. Sizlere şimdi kendi yaptığımız amigurumi tarifindeki renkleri söyleyerek malzeme listesi vereceğiz. Ancak renkleri istediğiniz şekilde seçebileceğinizi unutmayınız. Öncelikle pembe ve beyaz ince amigurumi ipi lazım. Pembe ipi üst ve alt katmanlar için kullanırken beyaz iple arasını yapacağız. İpinize uygun tığ, ilmek işaretleyici, iğne ve makas da gereken diğer malzemelerdir. Gördüğünüz gibi sadece bu kadarlık malzemeyle oldukça kullanışlı bir model elde edebilirsiniz. Beyaz ip amigurumideki kremayı temsil edeceği için onu da beyaz yapmak zorunda değilsiniz. Bütün olarak bakıldığında uyumlu renkler kullanıldığı sürece sorun olmayacaktır.

Bu amigurumi tarifi küçük olduğu için özellikle büyük köpeklerle oynarken dikkatli olmalısınız. Onlar kazara yutabilirler. Ancak kedilerle oynarken sopayı sallamanızda sorun yoktur. Sadece peşinden koşup patileyecekleri için sorun bulunmamaktadır. Eğer iğnelik olarak kullanacaksanız o zaman unutmayın ki bu yuvarlak bir modeldir. Yani sevimli olsa da masadan düşebilir ya da yamulabilir. Bu yüzden broş, rozet ve takılarınızı koyduğunuz kutulardan birinde onu tutmanız iyi olacaktır. Bu şekilde düşmediğinden emin olursunuz ve kafanız daha rahat edecektir. Ayrıca bu amigurumi makaron modelini anahtarlık ya da çanta süsü olarak da kullanabilirsiniz. O zaman yapmanız gereken tek şey anahtarlık klipsi almak ve örmeyi bitirmeden bunu kullanmak. Bu şekilde oldukça sevimli bir amigurumi anahtarlığınız olacaktır.

Amigurumi Makaron Tarifini Başka Nerde Kullanabilirim?

Az önce size başladığımızda dediğimiz gibi bu amigurumi makaronları hediye edebilirsiniz. Ancak hediye etmek derken yalnızca arkadaşlarınızdan bahsetmedik. Örneğin internet üzerinden amigurumi oyuncağı satış yapan birisisiniz. Bir müşteriniz toplu bir satış gerçekleştirdi ya da her müşteriye karşı nazik olmak için kargo kutusunun içine bir tane amigurumi makaron tarifi yerleştirebilirsiniz. Bu hem müşterilerinizin hoşuna gidip sizi unutmamasını sağlayacak hem de sizin için güzel bir yorum bırakacaklardır. Böyle küçük jestlerin yanında bir de her siparişiniz için küçük notlar da ekleyebilirsiniz.

Diğer anlatmak istediğimiz şey ise bu amigurumi oyuncaklarını sunum tepsisinde kullanabilirsiniz. Sunum tepsileri ne bilmiyorsanız hemen anlatalım. Özellikle son dönemde sosyal medyada oldukça yaygınlaşan sunum tepsileri kadınlar birileri evine geldiğinde misafirlerine kahve ikram ederken sundukları tepsidir. Bu tepsinin özelliği birbirinden farklı tasarımlarla süslenmesidir. Siz de makaron oyuncaklarınızı ikramda bulunacağınız diğer yiyeceklerin yanına koyabilir ve misafirlerinize küçük bir şaka yapabilirsiniz. Pek çok farklı renk kullanabileceğinizi de unutmayın. Küçük bir model olduğundan kalın ip kullanmamanız halinde oldukça sevimli olacaktır. Eğer kalın bir ip kullanıyorsanız o zaman ilmek sayılarını kendiniz belirlemelisiniz. Klasik makaronların kremasını beyaz dışı ise pembe, mavi ve yeşil olmasına rağmen bu tamamen sizin zevkinize kalmıştır.

Bir önceki yazımız olan Crocs Farklı Terlik Çeşitleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.