Örgülü Saç Klavuzu: Boksör Örgülü Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Örgülü Saç Klavuzu: Boksör Örgülü Saç Modeli Nasıl Yapılır?

2019 yılının en dikkat çeken ‘boksör örgüler’ bizim de beğendiğimiz saç modelleri arasıda! Bu saç stilini öğrenmek için yazımızı oku!

   Ünlü program yapımcısı Kim Kardishanı tanımayan yoktur. Popolarıyla ünlenen bu yıldız şimdi de saçlarıyla yeni bir akım başlattı. Kardishan ve Kendall,kylie Jenne,Kim Khloe ve Kourtney Kardishan’ın ailece oluşturduğu saç modeli bugünlerde çok yaygın ‘Boxer Braid’ olarak isimlendirilen  bu saç tarzının tam karşılığı çift örgülerdir. Halk arasında ise boksör örgülü saç modeli olarak ifade edilmekte çünkü genellikle bu saç tarzını bayan boksörler kullandığı için.Özetle saçın her iki yanında örgülerle oluşturulmuş klasik modellerden farklı ve yenilikçi tarzdır.Bu sezonun ve önümüzdeki sezonlarında favorisi olacak boxer braidi(boksör örgülü saç modeli) denemenizi kesinlikle tavsiye ederiz.
Spor bir havası olan bu saç modelini örgü aşığı bayanlar çok beğeniyor.Tüm dünyada yayılmasını sağlayan ise Kim Kardiashan ve ailesidir.Saç modasına yön veren kişiler olan ünlüler halkı etkilemektedir.Bu saç modelinden etkilenerek  saçlarınızı bizce gözden geçirin.Klasik saç modellerinden sıkılanların kesin tercihi olmalı.Eğer siz bayanlar bu saç şeklini  denemek istiyorum ama çok zor diyorsanız bugün sizler için bunu tek tek ayrıntılı bir şekilde anlattık.Boksör örgülü saç modelinin  yapılışını fotoğraflarla zenginleştirerek size yapımı kolay hale getirmeye çalıştık.Artık bu saçın yapımı çok kolay olacak.İşte örgülü saç klavuzumuzla boksör örgülü saç modeli.

Kardishan Ailesinin Boksör Örgülü (Boxer Braid) Saç Modelinin Adım Adım Yapılışı

1. Adım : Örgüyü Ayarlama

Bütün örgülü saç modellerinde olduğu gibi bir miktar saçı alıp parçalara bölüyoruz yalnız boksör örgüsünde saçı almamız gereken yer saçın ön tarafı ve az saç almalısınız.

1. Adım örgüyü ayarlama

2.Adım: Örgüleri Zıt Yapma

Diğer örgü modellerinin aksine düz örgü yerine ters örülmeli.Bir miktar saç diğerinin üzerine gelmemeli,saçlar diğer saçların altından geçecek şekilde örülmeli.

2. adım örgüleri zıt yapma

3. Adım: Hareketli Saçlar

Saçların bir miktarını ördüğünde bir miktar saçı da serbest bırak.Bu şekilde örgüleriniz daha hacimli olacaktır.Hacimli örgüler her zaman hoş görünecektir.

3. adım hareketli saçlar

4.Adım:Saçların Altlarını Örgüye Katma

Bu adımda saçlarımızın hepsini örgüye katmaya başlamamız gerek.Yoğun bir örgülü saç izlenimi için saçların altındaki saçları örgüye dahil etmemiz gerek.Bu aşamada model ortaya çıkmaya başlar.

4. adım saçların altlarını örgüye katma

5. Adım: Örgülerini Hareketsiz Kıl

Örgüleri oluşturup,bu görünümü korumak  için şeklin bozulmaması lazım.Bunun için saç tokası yardımıyla yapın.Saç tokalarından sonra örgü bozulmayacaktır.

5. adım örgüleri hareketsiz kıl

6.Adım :Son Adım Diğer Kısmı Aynı Şekle Getirme

Boksör örgülü saç modeli, çift örgülü olduğu için simetriktir.Yani saçların sağı ile solu aynı şekil olmalıdır.5 adımda uyguladıklarımızı aynı şekilde diğer tarafa da uygulamamız gerek.Bu noktada dikkat etmemiz gereken iki tarafında örgü boylarının eşit olması ve aynı noktadan başlamasıdır.
6. adım diğer kısmı aynı şekle getirme
Boksör örgülü saç modeli (boxer braid) ombre saçlarla çok güzel bir hal alacak,bu stili ombre saçlarla kullanarak harikalar yaratabilirsiniz.Aşağıda ombre modellerle yapılan örnekleri de sunduk. Khloe Kardishan bu saç şeklini ombre ile kullanmakta.Size bugünde güzel bir öneri sunduk.Bizi takip etmeye devam edin sorularınızı yorum kısmından paylaşabilirsiniz iyi günler diliyoruz.

İşte Beğenilecek 25 Boksör Örgülü Saç Modelleri

1)Klasik Sarışın Boksör Örgü Saç Stili
1. başlık
2)Balyaj Görünümlü Boksör Örgülü Saç Modeli 2019
2. başlık
3)Dağınık Boksör Örgü Saç Stili
3. başlık
4)Renk Kombinasyonlu Boksör Örgülü Saç Tarzı
4.başlık
5)Kadınsı Boksör Örgülü Saç Modeli
5. başlık
6)Gri Saçlı Boksör Örgülü Saç 2019-2019
6. başlık
7)Sıra Dışı Boksör Örgüler 2019
7. başlık
8)Siyah Ombreli Boksör Örgülü Saç
8.başlık
9)Gökkuşağı Renkli Boksör Saç(boxer braid) Tarzı
9.başlık
10)Rahat ve Hoş Boksörün Örgü Stili 2019-2019
10.başlık
11)Siyah Renkli ve Basit Boksör Örgülü Saç Modeli
11.başlık
12)Örgülerle Bezenmiş Boksör Saç Şekli
12.başlık
13)Rock Star Tarzı Boksör Örgülü Saç Modeli 2019-2019
13.başlık
14)Gölgeli Boksör Örgülü Saç Şekli  2019
14.başlık
15)Uçları Sarı Stili ile Boksör Örgüler
15.başlık
16)Dağınık Boksör Örgülü Saç Modeli
16.başlık
17)Katmanlı Boksör Tarzı Saç 
17.başlık
18)Uzun Saç Sevenler İçin  Boksör Örgülü Saç 
18.başlık
19)Olağanüstü Boksör Örgülü Saç Şekli
19.başlık
20)Rahat ve Şık Boksör Örgüler
20.başlık
21)Mükemmel Ötesi Boksör Örgülü Saç Modeli
21.başlık
22)Farklı Renkli Boksör Saç Modeli
22.başlık
23)Kardisanların Boksör Örgülü Saç Modeli
23.başlık
24)Kalın Şekilli Boksör Örgülü Saç
24.başlık
25)İnce ve Uzun Boksör Örgülü Saç Modeli
25.başlık

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.