Balerin Topuzu Nasıl Yapılır?

Balerin Topuzu Nasıl Yapılır?
2 Nisan 2014 tarihinde eklendi, 7.689 kez okundu.

Evlerinizde kolayca yapabileceğiniz istediğiniz  her yerde kullanabileceğiniz donut topuzu sizler için aşama aşama anlatıp kolay yoldan saçınıza nasıl şekil vereceğinizi anlatacağım.İlk öncelikle saçlarımız güzelce tarayıp isteğe bağlı olarak düzleştirebilirsiniz. İnce saçlı bir saça sahip iseniz hafif kabartmak adına saç spreyi kullanabilirsiniz.

balerin topuzu yapımı (1)

İstediğiniz tarzda  at kuyruğu olarak enseden ya da daha tepeden saçlarımızı topluyoruz.Aldığınız topuz tokasını veya elinizde mevcut değilse kalın bir çorabı lastik kısmından sıkı bir şekilde yuvarlayarak en son ucuna gelince uç kısmını makas yardımı ile kesip kestiğimiz tarafı da yuvarlıyoruz dışa doğru.

balerin topuzu yapımı (2)

Kalın çorap olursa daha kabarık bir topuz elde edebilirsiniz. Daha sonra at kuyruğu yaptığımız saçın üzerine takıyoruz.Halkanın etrafına saçı dağıtıp üzerine bir lastik geçiriyoruz ve kalan saçları burgu yaparak topuzun etrafına tel toka ile sarıyoruz.İşte size kolay yoldan topuz yapımı.

balerin topuzu yapımı (3)

Sizler de zor ve acil durumlarda kendinize bu topuzu uygulayıp rahat edebilirsiniz. Sıkı topuz veya balerin topuzu neredeyse bütün bayanlara yakışan nadir saç modellerindendir. Özellikle yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz mutlaka bu topuz modelini bir defa denemelisiniz.

balerin topuzu yapımı (5) balerin topuzu yapımı (4)

2014 İpekyol Gömlek Modelleri
Kısa Paçalı Pantolonlar Nasıl Giyilir?

Etiketler:


Yazımızı paylaşın:

Yorum yapın:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git