Saç Bakım Kremleri

Saç Bakım Kremleri

Hepimizin maalesef bildiği yaz aylarının eskimeyen sorunu yıpranmış saçlar. Özellikle güneş ve sıcak havalar yüzünden kuruyan, parıltısını yitiren saçlar pek çoğumuzun korkulu rüyası. Bu durumu aşmak için iyi ki saç bakım kremleri var. Saç bakım kremleri markadan markaya oldukça değişiklik gösteriyor buna ek olarak da saç yapınıza göre pek çok kategoriye ayrılıyor. İnce saçlar, kalın saçlar, boyalı saçlar, dalgalı saçlar, düz saçlar diye giden pek çok ayrıntılı kategorisi mevcut ve her biri kendi kategorisinde birinci olduğunu iddia ediyor. Kendiniz için yeni bir saç kremi alışverişine çıktığınızda bu markaların içinde kayboluyorsunuz. Ancak artık buna son. Şimdi size genel olarak saç kremi markalarından söz edeceğiz.

saç kremi marka

 

Pantene Saç Kremleri

Aqua Light, Pantene Pro-V ve 3 Minute Miracle gibi ürün gruplarıyla karşımıza çıkan Pantene bu sektörün en iddialı isimlerinden. Kalıcı ve belirgin kokusu sayesinde hemen hemen hepimizin en az bir kere denediği bir marka. Pantene saç kremlerinin yoğun yapısı sayesinde az kullanımda bile etkin sonuç alabiliyorsunuz. Özellikle 3 Minute Miracle saç kremi ürün grubuyla öne çıkıyor. Bu ürün grubu aşırı yıpranmış ya da kurumuş saçlar için birebir deniyor. Saçtaki elektriklenmeyi az da olsa azaltıyor. Nemlendirmede kalın ve yıpranmış saçlarda bile etkili sonuç çıkarıyor. Saç bakım kremi haricinde şekillendirici durulanmayan saç köpüğü ve sprey gibi ürünleri de bulunuyor.

saç kremi model

 

Dalan D’olive Saç Kremi

Paraben, sülfat ve silikon içermediği için biraz daha doğal tercih arayanlar için Dalan D’olive saç kremi öne çıkıyor. Zeytinyağlı içeriği sayesinde saçınızı yumuşatır ve parlatır. Saçlarınızı doğal güzelliğine kavuşturur. Kokusu kalıcı olmasa bile ilk kullandığınız andan itibaren zeytinyağının o temiz kokusunu hissedersiniz. Farklı kokulu olanları da aynı etkiye sahiptir. Fiyat performans olarak daha öne çıkan bir markadır. Kapağı aşağıda olduğu için içine biraz su girebilir. Saçınızdaki elektriği almada da etkilidir. Eğer saçınız boyalıysa da kullanabilirsiniz saçınızı yumuşatacaktır. Dikkat etmeniz gereken şey ise aşırı kullanımda zeytinyağlı içeriği sebebiyle saçınızı yağlandırma tehlikesi olmasıdır. Kararında kullanıldığı sürece sorun çıkmamaktadır.

Saç bakım kremleri

Dove Saç Kremleri

Hemen her ürününde güçlü nemlendirici etkisine vurgu yapan Dove’un birkaç farklı saç kremi modeli var. Dove Yoğun Onarıcı Serisi, Dove Besleyici Bakım Serisi, Dove Saç Dökülmesine Karşı Serisi gibi saç bakım kremi serileri ve Dove Kepeğe Karşı Etkili ve Dove Nem Terapisi gibi ikisi bir arada şampuan ürünleri de bulunuyor. Saçınızın kuruluk derecesine göre seçmeniz gereken bir ürün. Aşırı kuru saçlarda saç kremi yeterli gelmeyebilir ve argan yağı gibi ek ürünlerle desteklemek isteyebilirsiniz. Bunları olumsuz algılamayın çünkü firmanın nemlendirici etkisine vurgu yapması boşuna değil. Harika kokusu olduğu ise bir gerçek. Kendi saç tipinize uygun olanı seçin ve sonuçlarını kendi gözlerinizle görün.

saç kremleri

Gliss Saç Kremleri

Schwarzkopf Gliss markası bu sektörün en önde gelen ve bilinen markalarından. Gliss ismi altında da pek çok ürün bulunuyor. Gliss Supreme, Gliss Intense, Gliss Million Glass gibi. Öncelikle şunu belirteyim Gliss saç bakım kremleri genelde yoğun ve kalıcı bir kokuya sahiptir. Yani kokulara karşı aşırı hassassanız başka markalara da bakabilirsiniz. Kalıcılık derken tabii ki günler süren bir kalıcılıktan bahsetmiyoruz ancak oldukça başarılı ürünleri var. Yukarıda saydıklarımızdan bağımsız olarak Gliss Beauty Milk gibi saç sütü ürünleri de bulunmaktadır. Saç sütleri kullandıktan sonra durulanmayan yapıları ile biliniyorlar. Özetlersek bu markayı eğer koku hassasiyetiniz çok yoksa kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Saç Cilası Nedir ve Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde saç bakımı nasıl yapılır ve saç cilası kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.