Karamel Kahve Saç Rengi Hakkında Öğrenmek İstedikleriniz

Karamel Kahve Saç Rengi Hakkında Öğrenmek İstedikleriniz

Karamel kahve hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını aşağıdaki ayrıntılı bir şekilde bulabileceksiniz!

Karamel saç renklerinin çok fazla ön plana çıktığını görüyoruz. En çok tercih edilen saç renginden birisi. Bunun tonlarından olan karamel kahve de özellikle kahve renkleri sevenler için güzel bir ara form durumunda olduğunu söyleyebiliriz. Karamel saç renginin daha koyu özellikli tonuna karamel kahve saç rengi deniyor. Özellikle  daha canlı ve parlak renk isteyen bayanların tercih etmesi içinde ideal. Her zaman trend olacak bir ton olduğunun altını çizelim. Görünüş olarak da içinde kahveler olduğu için göze hitap ediyor ve aynı zamanda doğallık sağlıyor. Bu gibi özellikler bu rengi çok cazip hale getiriyor. Önümüzdeki yıllar daha fazla tercih edilmeye devam edeceğini düşünüyoruz. Ayrıca konuştuğumuz birkaç saç stilisti bu renge her geçen gün bayanların  ilgisinin arttığını ifade ediyorlar. Sizde karamel ve kahve hayranı biriyseniz iki rengin birleşimi sizin için harika olacaktır. İşte karamel kahve saç rengi hakkında öğrenmek istedikleriniz…

 

blank

 

Karamel Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Bu özel soruyu ilk olarak cevaplandırıyoruz size yakışmayan bir renkten uzak durmanızı öneriyoruz. En güzel yakışan saç rengi önerisi ile size doğru yaklaşımlar sunmak istiyoruz. Beyaz tenli bayanlar için harika yakışacak bire tondur. Beyaz tenli bir bayanlara yakışan renkler sıcak renklerdir, bu renkte sıcak renkler grubuna girmektedir. Buğdaya tenliler önermiyorum daha çok onlara kestane tonlu saç renklerini tavsiye ediyorum.

 

Karamel Kahve Saç Boyası ve Numaraları

Birçok marka boya alınan son yıllarda kendini geliştirmeye devam ediyor. Son zamanlarda üretilen boylar gerçek üst düzey özellikte ve her yıl daha da iyiye gitmektedir. Güzel bir renk ve saç yıpratmama mantalitesini ön plana alınarak üretilmektedir. İşte bu rengi saç boya markaları ve numaraları

Loreal Excellence Instense 6.32 karamel kahve krem saç boyası (fiyatı : 15.99 tl)

-Syoss 5-60 karamel kahve saç boyası (fiyatı : 16.80 tL)

-Voila 5.8 karamel kahve saç boyası (fiyatı : 10.11 tl)

 

 

Bu Renge Yakışan Saç Modelleri Hangisi?

Güzel bir renkle beraber güzel bir saç modeli kullanmak tüm bayanların hayalidir. Tabi ki bu ikisini bir arada yakalamak o kadar da basit değildir. Bu renk tonu ile beraber en çok çok saç modelleri hafif dalgalı uzun saçlardır. Orta ve uzun saçlar bu renkte çok avantajlıdır, çünkü kısa saçlarda çok hoş görünmüyor. Uzun saçınız var ise kendini çok fazla gösterecektir. Bunun haricinde uzun hafif dağınık saç stilleri, maşalı saç modelleri en çok uyum sağlayan öneriler arasındadır.

 

Bakır Kahve Saç Renginin Bağımlısı Olacaksınız!

Evde Bu Rengi Nasıl Elde Edebilirsiniz?

Bu rengi elde etmek için  karamel kahve saç boyası satın alarak boyama kurallarına uyarak bu tona ulaşabilirsiniz. Aldığınız boyayı oksidan ile bir kapta güzel bir şekilde karıştırın. Saçlarınıza bu karışımı uygulayıp 30 dakika sonra yıkayıp ulaşabilirsiniz.

Fakat saç renginiz kızıl ve tonları, siyah ve tonları, kahverengi gibi renkler ise karamel dönmek o kadar basit olmayacaktır. Direk bu renge boyayarak karamel kahveye ulaşamazsınız  bunun için ilk önce saçınızı platin rengine açmalısınız. İşte evde platine rengine nasıl dönüştüreceksiniz aşağıdaki bilgileri okuyun.

Evde saç  platin rengine nasıl dönüştürülür?

-Sea color marka platin sarısı saç boyası

-30’luk oksidan

-1 çay kaşığı kadar oryal saç açıcı

Bu malzemeleri iyice karıştırıp 30 dakika kadar saçlarınızda bekletip yıkayın. Bu uygulama işleminde sonra saçlarınızda turunculuklar olabilir bunu gidermek için toner kullanın. Tüm bu uygulamalardan 4 gün sonra saçlarınızı karamel kahveye boyayın.

 

 

Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Saçlarınızı karamel kahveye boyattıktan sonra uzun süre bu rengi korumak için yapmamız gereken bir takım rutinler vardır bunlara uyarsanız parlak ve canlı bir şekilde kullanacaksınız.

-Saçlarımızı yıkama eylemi çok çok önemlidir. Saçlarınızı yıkarken sıcak su kullanmayın. Her zaman ılık ya da ılığa yakın soğuk su tercih edin. Sıcak su boyanızın akmasına ve solmasına sebep olur.

-Bu uyarımız daha çok yaz ayları içindir. Eğer denize ve havuza gidiyorsanız bu sularda klor ve tuz oranı fazla olduğu için saç renginize zarar verecektir bunu önlemek için bone kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

-Her gün saçlarınızı yıkamayın. En fazla haftada 3 kere yıkamanızı öneriyoruz. Çok fazla yıkamak boyayı kısa sürede yıpratmak anlamına gelir.

-Saç rengi için bakım olmazsa olmazdır. Boyalı saçlar için uygun olan şampuan kullanın ve saç bakım ürünü kullanın.

-Saç renginizin solmasını istemiyorsanız bunu sağlayan spreyler var kozmetikçilerden temin edebilirsiniz. Bu sprey sayesinde daha uzun süre parlak şekilde kullanabilirsiniz.

-Saçlarınıza boya işlemi uyguladıktan sonra saçlarınızı en erken 2 gün sonra yıkayın çünkü saç rengi pigmentlerinin saçlara işlemesi zaman almaktadır.

– Son uyarımızda sülfat ile ilgili. Sülfat içeren şampuan ve saç bakım ürünleri kesinlikle almayın. Sülfat içeren ürünler saç boyasına zarar verdiği kanıtlanmıştır.

 

blank

 

blank

blank blank blank

 

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.