Ten Rengine Uygun Doğru Saç Rengi Nasıl Seçilir ?

Ten Rengine Uygun Doğru Saç Rengi Nasıl Seçilir ?

Eğer saç renginizi değiştirmek istiyorsanız size ve ten renginize uygun doğru saç rengini bulmak için bir kaç basit ve gerekli ipuçlarını takip ettiğinizden emin olur.

Bu yaz mevsiminde görünümünüzü yenilemek için saç boyatmayı düşünüyorsanız.Ten rengini ve size en uygun saç renklerine karar vermelisiniz.Eğer kötü bir saç rengi seçerseniz, hep saçınızı harap etmiş hem de büyük bir hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Herhalde bundan daha kötü bir şey yoktur.Bu küçük ama önemli krizi önlemek için sadece doğru saç rengini seçmek için bir kaç ipucunu izleyin.

Ten rengine göre saç rengi seçimi

Bu inanılmaz önemli ama çoğu zamanda gözden kaçan bir detaydır.Ve doğru saç rengini seçmek için bilinmesi gereken en önemli ipuçlarından dır.Saçınızı boyamadan önce cilt renginize uygun olduğundan emin olun.Her kişi cilt rengine uygun saç rengi seçtiğinde daha güzel duygular hissettirir.mesala kızıl saç renkler çok güzel ve etkileyicidir ama cilt rengini soluk cansız gösterir ve deride mavi tonları açığa çıkarır.Siyah saç ten rengine uyumlu değilse sert ve mat gösterir.Sarı saç renkleri de makyaj gerektiren renklerdendir.Sizin kendi ten renginizi göz önüne alarak ve saçınızı boyamak istediğiniz örnek saç paletlerini parmağınızın üzerinde gezdirip cilt renginizi nasıl gösterdiğini bir bakın.Soluk mu, canlı mı gösteriyor bu ddenemeyi yapın.

Kişiliğinize uygun olup olmadığını düşünün

İster inanın ister inanmayın, saç rengi kişiliğinizi başkalarına fiziksel olarak ifade etmenin bir işaretidir.  Parlak sarışın olduğu gibi ateşli kırmızı ile birlikte cazibeli ve cilveli bir kadını siyah veya kahverengi gibi koyu tonları doğal ve sıradan kişileri yansıtır. Bu saç tonları mutlaka sizinde kişiliğinize uygun olmalı kişiliğinize uymayan saç renkleri size bir anlam katmaz .Gölge ve saç uçlarında ombre balyaj ile yine saç renginiz de yavaş yavaş değişiklikler yapabilirsiniz.

Saç rengine uygun makyaj

Eğer allığı şeftali tonları, ruj renklerinde pembe tonları ve göz makyajınızda gölgeler gibi aynı renkleri tercih ederseniz, kızıl saç rengi ile çarpışacak ve kötü görünmenize sebep olur.Eğer siyahlar, kahverengiler, griler ve makyaj gümüş tonları gibi koyu renkleri seviyorsanız Aynı zamanda, muhtemelen de kırmızı kaçınmak gerekir. Makyajj ve saç renginizin sizi tamamlayacak uyumda olmalı, bu yüzden makyaj ve saç çatışmasından kaçının. Siyah ve koyu saç renklerinize nude renk makyajlar ve kırmızı ruj çok yakışır, Sarı saçlara ise pembe tonları ve buğulu göz makyajı uyumludur.Kızıl saçlara ise nar çiçeği ve kırmızı ruj tonları yanı sıra mavi ve yeşil göz makyajı idealdir.

Bakım

Bazı saç renkleri çok özel bakım ister. Oreal ile açılmış sarı saçlar, kızıllar en çok bakım isteyen saç renkleridir.Röfle ve gölge gibi saç renklerini boyattırmadan önce dikkat edilmesi gerek en önemli şey bakımıdır.Bazı saç renkleride tam tersi bakım gerektirmez, doğal saç renkleri, kahverengi, kestane, koyu kumral.Bu saç bakımlarına göze alamıyorsanız saç renginizi açık renklere boyamadan önce iyi karar vermelisiniz.Bakım gerektiren saç renkleri, bakımı yapılmadığı zaman cansız, mat ve saç kırıkları gibi sorunlara neden olur.Daha güvenli olması için saç renginizi bir veya ik ton değişiklik yapabilirsiniz.

Saçınızın sağlıklı olduğundan emin olun

Denizden, güneşten ve fazla boyamaktan saçınız sağlığını kaybettiyse saç renginizi boyatmadan önce bir bakım sürecine girmelisiniz.Bu saydığımız nedenlerden aşırı kuru ve yıpranmış saç boyandığında saç istenilen rengi vermez ve saçta lekelenmeler olur.Yeşile yakın kötü tonlar, kötü turuncular gibi.

Saçınızı boyatmadan önce evde sıcak yağ terapisi uygulayın

Profosyonel saç stilistleri saç rengini boyamadan önce evde sıcak yağ saç terapisini önerirler.Bu şekilde saçınızın nem dengesi yükseltilir.Böylece saçınız boyadan sonra kur ve yıpranmış olmaz. Aynı zamanda, ortaya  çıkan renk  tonları dengesizliğini de önleyecektir.

Bir önceki yazımız olan 2020 Bayan Saç Kesim Modelleri başlıklı makalemizde saç kesim modelleri ve saç kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. blank Naz Baran dedi ki:

    Bakır saç rengi sizce bana yakışır mı? .karar veremedim kızlar yorumlarınızı beklyorum 🙂