20 Göz Alıcı Yaz Saç Renklendirme Fikri

A+
A-
20 Göz Alıcı Yaz Saç Renklendirme Fikri

Sezon değişikliği saçlarınızda değişiklik yapmak ve biraz daha farklı bir tarz sahiplenmek için mükemmel bir zamandır. Saçlarınızın rengini değiştirmek ise tamamen görünümünüzü değiştirmenizi sağlayacak bir değişiklik olacaktır. Makyajınızda kullandığınız renkleri de buna göre ayarlayabilir, gardrobunuzu da yeni saç renginize göre şekillendirebilir ve kendinize güveninizi tazeleyebilirsiniz. Bunda sevilmeyecek ne var? Size yaz için ilham vermesi adına 20 harika saç renklendirme fikrini derledik.

Kahverengiden Kül Sarısı Rengine Balyaj- Kalın Saçlar İçin Omuz Hizasında Saçlar

blank

Balyaj iki farklı rengi harika şekilde birleştirmenize yardımcı olabilecek göz alıcı ve inanılmaz derecede popüler bir saç renklendirme metodudur. Balyajda tatlı çikolata rengini ve açık sarı renkleri tercih ederek böyle harika bir stile sahip olabilirsiniz. Saçlarınızı omuz hizasında ya da biraz daha uzun kestirebilirsiniz. Balyaj tekniği ile saçlarınızda kahverengi ve sarı renkleri kullanabilir ve salaş dalgalar ekleyerek modeli tamamlayabilirsiniz.

Gül Sarısı Bukleler Orta Uzunlukta Saçlar

blank

Gül Sarısı tüm dünyada popülerlik kazanmış bir renk haline geldi. Kullanacağınız aksesuarlar, teknolojik aletler derken, şimdi de sıra saçlarınızda! Bu trendi kucaklayabilir ve yukarıdaki harika rengi yaz için saçlarınızda kullanabilirsiniz. Kuaförünüze saçlarınızda gül sarısının harika bir tonunu saçlarınızda kullanmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Saçlarınızı uzun tutabilir ve yüzünüzü saran saçları daha katmanlı şekilde bırakmayı tercih edebilirsiniz. Bu harika rengi sergilemek için de saçlarınıza dipten uca bukleler ekleyebilirsiniz.

Bebek Pembesi Salaş Küt Saç Stili – Düz Küt Saçlar

blank

Moda konusuna geldiğinizde pastel renkler yaz ile özdeşleşmiş diyebiliriz, peki neden pastel renkleri saç stilinizde de kullanmayasınız? Bu harika modele sahip olmak için saçlarınızı çenenizin biraz daha altında küt şekilde kestirmelisiniz. Saçların uç kısımlarını düz tercih ederek böyle bir stile sahip olabilirsiniz. Sakız pembesinin en tatlı renklerinden birini saçlarınızda kullanabilir ve burada olduğu gibi saçlarınızı düzleştirerek harika ve göz alıcı bir modele sahip olabilirsiniz.

Sakız Pembesi ve Beyaz Küt Saçlar^- Orta Kalınlıkta Saçlar İçin Kısa Saç Stilleri

Saçlarınızda iki rengi kusursuz şekilde birleştirmek için ombre kullanabilirsiniz- yukarıdaki fotoğrafta olduğu gibi! Bu stile siz de sahip olmak için saçlarınızı çene hizanızda ve birçok katlı şekilde kestirebilirsiniz. Saçlarınızdaki katların yüzünüze yakın kısımlarda daha uzun olmasını sağlayabilir ve kahkül de tercih edebilirsiniz. Saçlarınızın dip kısımlarında sakız pembesini kullanabilir ve uçlarda beyaza geçen harika bir modele sahip olabilirsiniz. Etkiyi artırmak için saçlarınızı dağınık kullanabilirsiniz.

Kahverengiden Şeftali Rengine – Ombreli Dalgalı Saçlar

blank

Kahverengi ve şeftali renklerinin böyle harika şekilde bir araya gelebileceğini kim düşünürdü? Bu harika modelin de ortaya koyduğu gibi, bu görünüm gerçekten göz alıcı. Saçlarınız için biraz uzun küt saçlar tercih edebilir, saçlarınızın omuzlarınızdan biraz daha uzun olmasını sağlayabilirsiniz. Katları yüzünüze yakın kısımlarda biraz daha uzun tercih etmelisiniz. Saçlarınızın kök kısımlarında kullandığınız kahverengiyi harika bir şeftali rengi ile ombre tekniği ile birleştirebilir ve ekleyeceğiniz dalgalar ile bu modeli tamamlayabilirsiniz.

Metalik Mavi Küt Saçlar- Kalın Saç Telleri İçin Balyaj Stili

blank

Metalik mavi birçok alanda kullanılabilecek dikkat çekici bir renk- özellikle de söz konusu saçlarınız lduğunda! Bu harika modele sahip olmak için saçlarınızı iyice yandan ayırdıktan sonra çene hizasında kestirmelisiniz. Ön kısımlarda yana ayıracağınız kahküller bırakmalısınız. Göz alıcı bir silüet oluşturmak için birçok katman tercih etmelisiniz. Saçlarınızın dip kısımlarını koyu metalik maviye boyaybilir ve uç kısımlarda kullanacağınız daha açık bir mavi ile harika bir zıtlık oluşturabilirsiniz.

Kalın Saçlar İçin Mor Küt Saçlar

Kat bırakmak bütün küt saçlarda harika duracaktır- katlar ile saça hem derinlik hem de doku kazandırabilirsiniz. Peki ya yaz için tercih edeceğiniz böyle harika bir mor saçlar ile neden küt saçlarınıza bambaşka bir hava katmayasınız? Saçlarınızı kulak hizasında bitecek şekilde küt bir model ile kestirmeli ve birçok farklı kat eklemelisiniz. Yana ayırabileceğiniz bir kahkül de bırakmayı unutmamalısınız. Saçlarınızı tatlı bir mor rengine boyadıktan sonra ta-da! İşte modeliniz hazır.

Kızıldan Turuncuya Ombreli Küt Saçlar

Kızıl ve turuncu renkler birbirine tereyağı ve reçel gibi uyum sağlar- bu yüzden de bu iki rengi saçlarınızda kullanmalısınız! Bu harika modele sahip olmak için saçlarınızı çene hizasında kestirmelisiniz, saçlarınızın ön kısımlarının arkaya nazaran biraz daha uzun olmasını sağlayın. Saçlarınızda kızıl ve turuncu renkleri harika bir ombre tekniği ile birleştirebilir ve salaş dalgalar ekleyerek bu göz alıcı modele sahip olabilirsiniz.

Koyu Kahverengi ve Kızıl Işıltılar

Saçlarınızda farklı renklerde ışıltılar kullanmak saçlarınızda sergileyebileceğiniz koyu ve açık tonlara sahip olmanın harika bir yolduru. Bu modele sahip olmak için saçlarınızı omuz hizasında düz şekilde kestirmelisiniz. Saçlarınızı koyu ve derin bir kahverengine boyamalısınız. SAçlarınıza ekleyeceğiniz kızıl ışıltılar ve hareketli dalgalar sayesinde baştan aşağı göz alıcı saçlara sahip olacaksınız.

Buz Mavisi ve Pixie Kesim – Yaz İçin Kısa Saç Stilleri

blank

Önde bırakılan ve arkaya atılan kahküllerle birleştirildiği zaman pixie saç stilleri gerçekten göz alıcı bir hal alıyor. Buz mavisiyle birleştirilen bu harika modele sahip olmak ise oldukça kolay. Saçlarınızı derin şekilde yandan ayırarak bir pixie saç kesimi yaptırmalı ve ön kısımda uzun kahküller bırakmalısınız. Saçlarınızın tamamını buz mavisine boyamalı ve bu havalı modele sahip olmak için ön kahküllerinizi bukleler haline getirerek arkaya atmalısınız.

Koyu Sarı Balyaj

Bu modeldeki gibi dolgun dalgalar, yaz aylarında parlamanız için gerekli olan tek şey olabilir. Bu modelin oldukça doğal duran orta koyuluktaki sarı saçları kış ayları için için harika, saçlara eklenen koyu sarı ışıltılar ile se bu görünüm yaza hazırlanmış oluyor. Bu görünüm harika şekilde ışıldıyor ve eklenen hareketli dalgalar ile canlılık kazanıyor.

Dalgalı Bronz Balyaj

Saçlarda kullanılan bronz tonlar koyu kahverengi diplerle harika gidebilir, bu harika balyaj ışıltıların daha da parlaması için yapmanız gereken ise hareketli ve hacimli dalgalar eklemek. Yaz partileri için oldukça seksi bir model!

Kül Rengi ve Lilayı Birleştirmek

Yaz aylarında kullanacağınız renklerin ille güneş ya da papatya tonları olması gerekmiyor; bu harika modele bakalım mesela, kullanılan sıcak kül rengi ve lila tonları harika bir stil oluşturmuş.

Sarı Işıltılar ve Gölgeler

Yaz aylarına gün ışığı kadar hareketli renkler mi arıyorsunuz? Bu arayışınızı sarı tonları ışıltılar ve gölgeler şeklinde kullanarak giderebilirsiniz. Bu göz alıcı karışım hem hareketli, yaz için uygun hem de platin tonların da kullanıldığı bal tonlarındaki renkler ile harika bir sonuca ulaştırılmış.

Koyu Gül Rengi ve Buz Sarısı

blank

Güzel kırmızı güller olmasaydı nasıl bir yaz olurdu ki? Bu çarpıcı saç stili yaz aylarında kullanılan iki harika tonun sıcaklığıyle birleştirilmiş. Saçın dip kısımlarında gül kırmızısının harika bir tonu kullanılmış, uç kısımlar ise buz sarısı ile birleştirilmiş. Basitçe göz alıcı.

Karamel Işıltılar

blank

Yaz aylarında eğlenen yalnızca sarışınlar değildir! Eğer saçlarınızın doğal rengi buradaki gibi siyah tonlara sahipse, saçlarınızda karamel ışıltılar kullanabilir ve biraz daha hareketli bir yaz görünüme sahip olabilirsiniz. Burada olduğu gibi saçlarda kullanılan açık renkli ışıltılar kesinlikle kusursuz durabilir ve yaz için mükemmel bir görüntü oluşturabilir.

Kızıl Kahverengi ve Gül Sarısı

Yaz ayları rahat olduğunuz stilden çıkmak ve çok daha hareketli ve egzotik tonları denemek için harika bir zamandır. Bu harika ombre stili ise kızıl ışıltılara sahip. Dip kısımlarda kullanılan kızıl kahverengi tonlar uçlarda gül sarısı ile birleştirilmiş. Böyle feminen bir saç modeli bütün yaz boyunca gözleri üzerinizde tutacaktır.

Bal ve Kül Rengi Ombre

Sıcak hava tasasız zamanlar demektir; bu yüzden de rahat tavrınıza uyacak bir saç stili tercih etmelisiniz. Saçın koyu renkte olan dipleri, harika şekilde açık renklerle süslenmiş uç kısımlarıyla mükemmel bir zıtlık oluşturuyor. Saçlarınızın bu harika renkteki uçlarıyla birlikte iç mekanlarda kalmak zorunda kalmayacak, güneşte harika aktivitelerin tadını çıkarabileceksiniz!

Koyudan Açığa Üçlü Ombre

blank

Kalın ve görkemli saçlarınızı trend bir hale getirmek istiyorsanız, üçlü ombre ile renklendirmeyi tercih edebilirsiniz. Bu dolgun renkler koyudan açığa gidiyor ve bu sayede de yaz aylarında sizi dica yapacak bir model haline geliyor.

Kot Grisi

blank

Umuyoruz ki bu harika modellere sahip galeri size yaz aylarında saçlarınızda değişiklik yapmanız için ilham ve cesaret vermiştir ve umuyoruz ki siz de bu harika renkleri saçlarınızda kullanırsınız. Saçlarınızda sevdiğiniz kot pantolonunuzun renklerini kullanabilir ve saçlarınızın uç kısımlarında gri tonlar kullanabilirsiniz. Böyle harika bir ton ile yaz görünümünüzü tamamlayabilirsiniz! Peki ya sizin favori saç modeliniz hangisi?

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.