Platin Sarısı Saç Rengi Hakkında Ayrıntılı Bilgiler

Platin Sarısı Saç Rengi Hakkında Ayrıntılı Bilgiler

Bugün güzel saç rengi ile daha sizlerleyiz. Sizlere birçok rengi tüm ayrıntılarına kadar tanıtıyoruz ki seçiminizi daha doğru olsun. Bugün sarı saç rengi tonlarından platin sarısı konumuz olacak. Nasıl bir renk olduğunu hangi cilt tonlarına uyum sağladığı, nasıl bakım yapılmalı gibi birçok detayı sizlere aktaracağız. Son dönemde yükselişini sürdüren bir sarı tonu olduğunu söyleyebilirim. Özellikle klasik tonların dışına çıkmak isteyen bayanlar ilgi göstermektedir.

Bu açık tonu kullanmak için biraz kendinize güvenmeniz şarttır. Kendinize güvendikten sonra fark edilecek bir stil sahip olacaksınız. Çoğu mekanda hemen fark edilip ön plana çıkacaksınız. Bu şekilde düşünen bir bayansanız platin sarısı saç rengi size göre demektir. Her rengin kendi için birçok detayları vardır şimdi de platin sarısı saç rengi hakkında ayrıntılı bilgilere bakalım.

 

 

Platin Sarısı Kimlere Yakışır?

Bu sarı tonu kimlere yakışır bunu özet bir şekilde açıklayalım. Öncelikle şunu belirtelim cildinize uyması gerekir. Teninizle uyum sağlamayan saç renkleri maalesef istediğiniz sonucu size sağlamayacaktır. Bunun için bu rengi de herkesin kullanmaması lazım. Platin sarısı açık ve buğday tenlere çok yakışmaktadır. Bu iki ten rengi ile mükemmel uyum oluşturmaktadır. Esmer bayanlara ya da çok açık tenlilerde hoş görünüm oluşturmamaktadır.

 

 

Platin Sarısı Saç Rengi Modelleri

Birçok saç modelli ile güzel eşleşme sağlıyor. Yani saç modeli konusunda sizlere geniş seçenekler sunuyor bu açıdan bir kolaylık sağlıyor. Kısa saç modelleri, dağınık tarzlar, düz kısa saç modelleri, uzun düz saçlar, hafif dalgalı saç modelleri, yandan ayrık saç stilleri çok güzel yakışmaktadır. Bunun haricinde diğer saç stillerini de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bazı bayanlardan duyuyorum bu ortam bu rengi kullanamazsın diye bu saç rengini günlük olarak ya özel günleriniz, ofiste, resmi toplantılarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Gayet tatlı ve hoş görünüme verecektir.

Küllü Sarı Saç Rengine de Göz Atın!

 

Platin Sarısı Saç Boyası ve Numaraları

Günümüzde artık boyalar çok önem arz etmektedir ve bunun numarası markası da ciddi derecede önemlidir. Aşağıdaki markalar ve numaraları rahatlıkla deneyebilirsiniz.

Palette Deluxe 10-2 Platin sarısı saç boyası ( Fiyatı : 10.16 TL )

-Avon Advance 12.01 küllü platin sarısı saç boyası (Fiyatı : 13.51 )

-Sea Color 0/1 platin sarısı saç boyası ( Fiyatı : 4.54 TL)

-Neva Color Premium 11.00 açık platin sarısı saç boyası (Fiyatı : 5.25 TL)

 

 

Platin Sarı Nasıl Elde Edilir?

Sual : Sarı ve açık tonlu saç rengim var bunu nasıl platin sarısına dönüştürebilirim?

Yanıt : Boya satan noktalardan 2 kutu Koleston ya da Hairplus marka yoğun saç açıcı alın. Saçınıza uygulayıp 45 dakika kadar bekletin. Daha sonra ise saçınızı yıkayıp güzelce kurutun. Palette deluxe 10.1 küllü açık kumral saç boyasını saçınıza uygulayıp ortalama 45 dakika kadar bekledikten sonra iyice yıkayın. Saç açıcıyı ise uçlardan boyayarak başlayın. Direk diplere uygulama yaparsanız yanma, yıpranma gibi durumlar çok fazla olabilir.

Sual : Kızıl saç rengine sahibim nasıl platin sarısına dönüştürürüm?

Yanıt : Yukarıda bahsettiğimiz yöntemi aynen uygulayabilirsiniz. İlk olarak elde edeceğiniz renk tonu çiğ turuncu. Birkaç hafta sonra yapılacakları yaparsanız tam rengi elde edeceksiniz. Yalnız Palette 10.1 saç boyası ile Garnier 111saç boyasını karıştırıp saçlarınıza güzelce uygulayın. Kızıl saç renginden platin sarısı saç rengine geçene kadar bu işlemi iki hafta arayla 2-3 defa yapın.

Sual : Siyah, kahverengi, karamel, kumral saç rengine sahip olan bayanlar saçlarını nasıl platin sarısına dönüştürmeli?

Yanıt :  Boya malzemesi satan yerlere gidip morfose toz saç açıcı alın. Bu toz açıcı mavi renkte olsun. 30 ml’lik büyük boy oksidan ve Palette 10.1 boyasını da almanız gereklidir.  Düzgün bir kaba 1 yemek kaşığı mavi toz açıcıya 1 çay bardağı oksidan ilave edip güzelce karıştırın, yoğun bir kıvam elde edeceksiniz. Saç boyası ile tüm saça bu karışımı uygulayın. Siyah saç renginin açılması 30 dakika, karamel saç renginin açılması ise 20-25 dakika sürer. Saç renginizin koyuluğuna göre bekleme süresi farklılık gösterebilir. Süre dolduğunda saçlarınızı bol su ile iyice yıkayın. Yumurta sarısı bir saç rengine dönmüş olacak saçınız. Daha sonra saçlarınızı havluyla hafifçe kurulayıp ıslaklığını alın. Nemli saçı Palette 10.1 saç boyası ile boyayın. Saçlarınızda istediğiniz tonu  yakalayana kadar birkaç saat bekleyip bol suyla yıkayın.

 

 

Platin Sarısının Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Güzel ve dikkatli bir bakım yapılması şarttır. Neden diye soracak olursanız parlaklığı sayesinde hoş ve canlı görünmektedir. Eğer solarsa mat ve kötü bir görünüm alacaktır. Bu şekilde de bu saç rengini kullanmak hiç hoşunuza gitmeyebilir. Canlı ve parlaklığı sürdürmek için ılık su ile saçları yıkayın, aşırı derecede sıcak veya soğuk su tam tersine etki yapacaktır. Bunun yanında mor şampuan kullanmanız hayati derecede önemlidir. Sarı saçlar için mor şampuan bir mucizedir. Saç maskesi yapmanızda yeterli olacaktır.

 

 

 

 

 


 

 

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.