Açık Karamel Saç Rengi Nasıl Yapılır?

Açık Karamel Saç Rengi Nasıl Yapılır?

Yaz ruhunu en çok anlatan renklerden birisi de açık karamel saç rengidir. Açık karamel saç rengi sarı ve kahverengi tonlarıyla oldukça dikkat çeken ve sıcak renkleri olan bir tondur. Beyaz tenli kadınlara oldukça yakışacak olan bu ton sayesinde daha arkadaş canlısı bir görüntü elde edebilirsiniz. Kumral saç rengi üzerinde altın yansımalar olduğu için insanlar gözlerini sizin saçlarınızdan alamayacaklar. Hele bir de bakımlıysa! O zaman en mükemmel saç rengini ve modelini elde edebilirsiniz. Peki bu kadar harika olan açık karamel saç rengi nasıl yapılır? Hemen anlatmaya ve size bu saç rengiyle uyumlu olabilecek farklı saç modellerini tanıtmaya başlayalım.

Açık Karamel Saç Rengi Nasıl Yapılır

Açık Karamel Saç Rengi Nasıl Yapılır?

Açık karamel saç rengi nasıl yapılır öğrenmek için doğru adrestesiniz. Her zaman olduğu gibi koyu renkli saçlılar için uyarı vermek zorundayız. Saçlarınızı açmadan bu modeli elde edemezsiniz. Saç açma işlemi için kendinize güveniniz yoksa o zaman evinizde saçlarınızı açmak yerine uzman bir kuaföre gitmelisiniz. Saçınız orta kahverengiyse o zaman bu boyayı uygulayabilirsiniz. Saçınıza ışıltı verecektir ancak aynı saç rengini elde etmeyi beklemeyin. Saçınız yeterince açık renk değilse sizler de koyu saçlılar gibi saç renginizi açtırmak zorunda kalacaksınız. Eğer saç renginizi açtırmak istemiyorsanız o zaman her ay düzenli olarak saçınızı boyayın. Hem yeni çıkmış dipleriniz için hem de sürekli açılmasını sağlamak için önemli olacaktır.

Saçlarınız eğer zayıfsa bu dediklerimizi tabii ki yapmamalısınız. Zayıf saçlar boya işleminde çok daha fazla hasar alırlar bu yüzden onların bakımını sağlamak birinci önceliğiniz olmalıdır. Saçlarınızın bakımını sağladıktan sonra istediğiniz kadar boya yine yapmamalısınız. Sürekli saç boyamak da saçlar için hiç faydalı değildir. Ancak doğal malzeme içerikli açık karamel saç rengi boyası bulduysanız o zaman saçlarınız da beslenecektir. Büyük kozmetik mağazalarında rahatlıkla bulabileceğiniz çevreci saç boyaları sayesinde saçlarınız hem güçlenecek hem de açık karamel rengiyle oldukça göz alacaktır. Saç boyası olarak doğal içerikleri olan saç boyası seçmeniz yalnızca saçlarınız için değil saç deriniz için de iyi bir tercihtir. Özellikle bazı boya markaları içeriğindeki aşırı kimyasallar sayesinde egzama gibi saç derisinde de bulunan cilt hastalıklarını azdırabilmektedir. Bu yüzden cilt doktorunuza danışmadan saç boyamamalısınız.

Açık Karamel Saç Rengi Nasıl Yapılır?

Açık Karamel Saç Rengine Uygun Saç Modelleri Nelerdir?

Açık karamel saç rengi çok güzel altın ışıltılara sahiptir. Saçlarınızı doğal haliyle açık bırakın. Dünya o güzel parıltıları görsün. O yüzden eğer uzun saçlıysanız ve beyaz tenliyseniz bu saç rengi size çok daha fazla yakışacaktır. Bu saç modelini yaptıktan sonra saç renginizi bu yapabilir ve uzun saçlarınızı hafif dalgalı kullanabilirsiniz. Dalgalı saç saçınıza çok hacim getirmeyeceği için saç spreyi gibi saç sabitleyiciler kullanabilirsiniz. Ancak saçlarınızı hazırlarken fön makinesi ya da saç düzleştirici gibi saçlarınıza ısı veren saç şekillendiricilerden kaçınmalısınız. Saçlarınızı şekillendirmek için krem gibi olan saç şekillendiricilerden faydalanmayı ihmal etmeyin.

Bu saç şekillendirici kremler saçlarınıza hem şekil verir hem de bakım sağlar. Ancak aşırı nemli saçın ağırlaşacağını unutmayınız. Bu yüzden saçınızı ağırlaştırmayan ancak nemlendirip onaran saç şekillendiricileri seçin. Ayrıca açık karamel saç rengini kakülle de kullanabilirsiniz. Yüz tipinize uygun kakülü seçebilir ve öyle kestirebilirsiniz. Eğer saçınız kıvırcıksa kakül kestirmenizi önermiyoruz. Çünkü her gün kakülle uğraşmak sizin için fazladan zor olacaktır. Ancak kaküllerinizi kıvırcık kullanmak isterseniz bu sizin daha doğal görünmenizi de sağlayacaktır. Bu harika rengi denemenizi kesinlikle tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Fındık Kabuğu Saç Rengi Nasıl Yakalanır? başlıklı makalemizde Fındık Kabuğu Saç Rengi Nasıl Yakalanır? hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.