Bayanları Olduğundan Yaşlı Gösterecek 5 Saç Hatası

A+
A-
Bayanları Olduğundan Yaşlı Gösterecek 5 Saç Hatası

Yaşlı Gösterecek Saç Hatalarını Yapmayın!

Saçlar,kişinin yaş durumunu göstermede çok etkili bir yapımızdır. Yüzümüze ve duruşumuza anlam katan saçlar duruma göre bizi ya olduğumuzdan genç gösterir ya da olduğumuzdan yaşlı gösterir. Olduğumuzdan yaşlı görünmemek içinde saç kesimimiz,saç modelimiz,saç rengimiz ve saç bakımımız çok önemlidir. Bu 4 noktaya dikkat etmezsek olduğumuzdan 5-6 yaş daha büyük görünebiliriz. Herhalde hiçbir bayanda olduğundan büyük göstermez istemez 🙂 Mesela ben her daim genç,dinamik,canlı ve diri görünmek isterim. Sizler için detaylı bir şekilde araştırdım ve hangi noktalar bayanları olduğundan büyük gösteriyor diye. Bu yaşlı gösteren saç hatalarını 5 grupta topladım. Eğer bu beş hatayı gerçekten yapmazsak olduğumuzdan çok daha genç görünmemizde mümkün. Bu hataları en aza indirerek hem daha canlı ve diri,hem de ışıl ışıl görüneceksiniz. Bütün herkeste bayanları ışıl ışıl görmek ister. Bazı bayanlar hemen savunmaya geçebilir benim saçlarımda hata yok diyerek ama en azından kulak vermenizde fayda var böyle düşünen bayanlar için. Bayanları olduğundan yaşlı gösterecek 5 saç hatasını uzman kuaförler tarafından belirledik. Şimdi de bayanlar hangi saç hataları yaşlı gösteriyormuş bakalım.

Kesinlikle Okuyun : https://www.stylekadin.com/sac/genc-ve-cekici-gosteren-sac-kesim-modelleri.html

5 Saç Hatası Bayanları Yaşlı Göstermekte!

 

1.Saçlarınızı Sadece Bir Boy Kadar Kestirmek

1yasli-gosteren-5-sac-hatasi

Saçlarınızı tek kat düz bir kesim ve her noktası eşit uzunlukta olacak şekilde düz kestirirseniz bu saç stili yüzünüzü 5-6 yaş yaşlı gösterir. Bu saç kesimi yerine yüzünüze yakışacak daha hareketli kat katlı veya dalgalı saçlar genç  görünme iksiridir. Genç Gösteren Saç Renkleri

2.Çok Fazla Saç Şekillendirici Uygulamak

2bu-sac-hatalari-yasli-gosteriyor

Her zaman doğal görünmek daha genç görünmeye yardımcıdır. Saç şekillendirici gibi ürünleri belli bir dozda kullanmalıyız. Çok fazla kullanılan saç şekillendiriciler sizi yapaylığa iter ve olduğunuzdan büyük gösterir. İşte sürekli sahne alan insanlar bile bunu belirli bir miktara kadar uyguluyor siz buradan hesap yapın. Jöle,köpük,sprey gibi saç şekillendiricileri az kullanın.

Ayrıca Bakınız:

https://www.stylekadin.com/sac/sac-bakiminda-yapilan-yanlislar.html

3.Tümden Saçları Sarıya Boyatmak

3tamamen-sari-saclar-yasi-gosteriyor

Saç rengi doğrudan sizin görünümünüze etki eder. Saç renginizi doğru seçmelisiniz. Yaş ilerledikçe de yüzümüze renk veren pigmetler azalacak ve yüzümüz daha soluk görünecektir. Sapsarı saçlar ise yüzünüzün solgunluğunu ortaya çıkaracak ve yaşlı gösterecektir. Saçlarınızın tümünü sarı yapmak yerine uçlarını,belirli kısmını bu renge boyayın.

4.Bakımsız ve Kuru Saçlar

4bakimsiz-ve-kuru-saclar-yuzunuzu-yasli-gosteriyor

Saçlarımızda her şey gibi bakım ister. Saçların canlı,parlak,ışıl ışıl gözükmesi sizi direk genç gösterir. Bakımsız,uçları kırık,solmuş saçlar sizi direk yaşlı gösterecektir ve önemli saç hatasıdır. Eğer saçlarınızın genç göstermesini istiyorsanız saçlarınıza bakım yapın,kırıklarını aldırın,maskeler uygulayın. Birde kaliteli bakım ürünleri kullanın.

5.Çok Koyu Renklerle Saç Boyatmak

5-cok-koyu-saclar-4-5-yas-buyuk-gosteriyor

Bazı bayanlar saç renklerini  koyu renklerden yana kullanır. 30 yaş altındaki bayanlar için koyu renk sorun olmayabilir ancak 30 yaş üstündeki bayanlar saç renklerini biraz açık tonlardan seçmelidir. Çünkü koyu renk saçlar yüzünüzdeki renk dağılımını,çizgileri,kırışıkları,göz altı  torbalarını ortaya çıkarır gözler önüne serer ve daha yaşlı görünürsünüz.

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.