Yarım Topuz Saç Modeli Nasıl Yapılır? Resimli Anlatımı

Yarım Topuz Saç Modeli Nasıl Yapılır? Resimli Anlatımı

İngilizce karşılığı “half bun” olan bu saç modelini kimler denemek ister?

 

Yarım topuz saç modeli önümüzdeki 2-3 yılın en beğenilen saç modeli olamaya aday diyebiliriz. Gün geçtikçe daha çok kişinin kullandığı bu tarz bayanlar arasında çok sık kullanılan saç şekillendirmesidir. Yarım topuz saç modeli nasıl yapılır? Resimli anlatımı ile artık tüm detaylarını öğreneceksiniz. Eğer siz bu saç şeklini denemediyseniz hiç zaman kaybetmeyin deriz. Neden bu kadar çok tercih ediliyor derseniz de her saç uzunluğu ile uyumlu olması. Ayrıca yapımı çok kolay ve basit. Bunların yanında da çok şık, cool, havalı, tatlı görünüyorsunuz. Bu şekilde hepsinin bir arada olduğu saç modeli az bulunur.

 

Close up of beautiful young woman with strong dark makeup and purple lips and big smile. Professional modern stylish fashionable hairstyle. Created from small and large braids and loose hair also.

 

Yarım Topuz Saç Modeli İçin Öneriler

 

Klasik Yarım Topuz

 

klasik yarım topuz saç sevenlere

 

Yarım topuz denince ilk akla klasik yarım topuz gelir. Bu stil genellikle sokak da çok fazla kullanılır. Gerçekten farklı ve hoş olan bu temel yarım topuz modelini tavsiye ediyoruz. Kendi içinde çeşitleri olduğu için tek tek sıralama ihtiyacı hissettik. Salaş ve basit klasik yarım topuz ile hem salaş hem de çok havalı görünmeniz mümkün.

 

Ombreli Yarım Topuz

 

ombre ve yarım topuz

 

Ombre ile beraber yarım topuz çok güzel uyum sağlıyor. Saçlarınızı daha yukarı toplayarak ombreye çok uyum sağlamış olursunuz. Daha iddialı bir tarz için bu saç modelini tercih etmelisiniz. Ombre ve yarım topuz saç modelinden sonra erkelerin ilgisi sizi karşı daha da artacaktır bundan emin olabilirsiniz.

 

Ortadan Ayrık Yarım Saç Modeli

 

ayrık yarım topuz saç

 

Yarım topuzla beraber ortadan bir saç ayrımı yapmanızı öneriyoruz. Bu şekilde saçınız her noktadan kusursuz görünecektir. Daha mükemmel bir şekil elde edeceğinizden hiç kuşkunuz olmasın size sadece denemek kalıyor.

 

Örgülü Yarım Topuz Saç Modeli

 

örgülü yarım topuz saç stili

 

Örgüler her zaman bambaşkadır. Örgülerle yarım topuz birleştirilir mi diyenlere kesinlikle evet cevabını veriyoruz. Örgü ve yarım topuz artık müthiş ikili her günde daha fazla kullanımı artan saç şekillendirmesidir. Volüm kazandırması da diğer bir avantajı olduğunu söyleyebiliriz.

Tüm Saç Modelleri İçin Tıklayınız.

 

Yarım Topuz Saç Modelinin Hangi Saç Renkleri İle Kullanmalı?

 

Yarım topuz saç modelinin en çok yakıştığı saç rengi kumral saç rengi ve tonlarıdır. Bunun yanında ombre ve sarı saçların koyu tonlarında harika durmaktadır. Saç rengi ile saç modelinin uyumu çok ama çok önemlidir. Ombre,kumral,koyu sarı saç renkleri bu modelde çok ön plandadır. Diğer saç renkleri ile kullanılmaz mı diye sorarsanız rahatlıkla kullanılabilir ama en çok uyum bu renklerdedir.

Fransız Örgülü Çiçekli At Kuyruğu Saç Modeli

 

 

Yarım Topuz Saç Modelinin Resimli Adım Adım Anlatımı

 

Yarım topuz saç modelinin adım adım yapılışı

 

Yarım topuz saç modelini resimli adım adım anlattık. Bu adımları tek tek takip ederek yaptığınızda ortaya yarım topuz saç modeli çıkacaktır. 6 adımda net bir şekilde ifade ettik. Bu saç şeklinizi dostunuz tanıdığınız hemen fark edecektir. Bu stile farklılık katmak için yukarıdaki saç modellerini deneyebilir saç aksesuarları ekleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.