Saç Bakımında Yapılan Yanlışlar

Saç Bakımında Yapılan Yanlışlar

Mükemmel saçlara sahip olmak için sık sık  maskeler,tedaviler,boyalar,saç serumları gibi uygulamalarla bunu başarmaya çalışırız. Bütün bu gayretlerimize rağmen olumlu bir gelişme olmaz ise tedirgin oluruz. Şunu bilmeliyiz ki saç bakımı kolay bir iş değildir. Saç bakımı yaparken bilinçli olmalıyız.Neyin işe yaradığını,nelerin saçlarımıza zarar verdiğini öğrenmeliyiz. Bilinçli yapılan bakımlar daha fazla katkı sağlayacaktır.Çünkü bizim doğru diye bildiğimiz birçok durum yanlış olabilir. Saç bakımında yapılan yanlışlıkları bilmek istiyor musunuz? Neler olduğunu ayrıntılı bir şekilde tek tek açıklayalım. Saç Bakımı ve Yumurta Maskesi

1)Saçlarla ilgili yanlış  yapılan durum: Saçları yanlış zamanda tarayarak düzenlemektir. Saçlarımızı duş aldıktan sonra tarayarak şekil vermek doğru olacaktır. Çünkü saçlarımız yıkandıktan sonra daha yumuşak ve şekil alacak konuma gelecektir. Çoğu kişi sürekli saçlarını yıkamadan saçlarını tarayarak saçlarına zarar verir. Bunu yapmayın.
1. başlık
2)Saç düzleştirici,saç kurutma gibi işlemlerle saçlarımızı yüksek ısıya maruz bırakırız. Yüksek sıcaklık saçlarımıza nüfuz ederek, saçlarımızı kurutarak parlaklığını ve esnekliğini kaybetmesine sebep olur. Bunun için çözüm saçlarımıza koruyucu krem kullanmaktır. Koruyucu krem bu etkiyi önleyecektir.
2. başlık
3)Duştan çıktıktan sonra saçlarımızı kuruturken çok dikkatli olmalıyız. Sert ve sentetik havlular saçlarımıza zarar verir ve dökülmesine kopmasına neden olur. Bunun için doğal kurumasını ve havlumuzun yumuşak pamuk kalitesine dikkat etmeliyiz.
3. başlık
4)Her gün saç yıkamak en çok yapılan hatalardandır. Saçlarınız doğal yağlar üreterek parlak,canlı ve yumuşak olmasını sağlar. Sizler her gün yıkayarak saçlarınızın daha kuru bir yapıya  dönmesine neden olursunuz. Bunun için saçlarınızı 3-4 kere yıkamanız yeterli.
4. başlık
5)Saç yapınıza göre şampuan ve saç kremi kullanmamak! Herkesin saç yapısı ve saç telleri birbirinden farklıdır.Saçlarınız kuru,yağlı,normal saç tipine sahip olabilir. Hangi saç yapısına sahip olduğunu öğrenerek kaliteli şampuan ve saç kremi kullanın.
5. başlık
6)Saçlarını sürekli kestirmek çok sık yapılan başka bir hatadır. Saçlarınızı 2 ayda bir kestirin. Saçlarınızı kestirirken de uç kısımlarından kısalttırın. Çünkü saçların genellikle uç kısımları yıpranır.
  6. başlık
 Bu önerilere kulak verirseniz saçlarınız daha harika, daha canlı,daha parlak, daha gür,daha uzun olduğunu göreceksiniz.Ufak ama etkili bilgilerle saç bakımı zarar yerine fayda getirecektir. Deniz Sonrası Saç Bakımı

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.